DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Minister Piontkowski: prezydent Białegostoku powinien zakazać homo-marszu

Minister Piontkowski: prezydent Białegostoku powinien zakazać homo-marszu
Fot. Forum / M. Kosc

Jednym z niezbyt wielu polityków, którzy w kwestii białostockiego marszu równości zwrócili uwagę na istotę rzeczy – czyli prowokacyjny charakter tego wydarzenia – był minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Pochodzący ze stolicy Podlasia szef MEN mocno naraził się zwolennikom swobodnego szerzenia homoseksualnej propagandy tym, że zaledwie wyraził wątpliwość co do sensu pozwalania na skandalizujące wydarzenia publiczne.

 

Tego typu marsze wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne budzą ogromny opór, także na naszym terenie. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane, bo to powoduje zamieszki, może powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli. Trzeba się poważnie zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem – stwierdził minister.

 

Dariusz Piontkowski wytknął prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu, że nawet nie podjął próby zakazania zarówno marszu LGBT, jak i kontrdemonstracji wobec niego. – Prawo daje taką możliwość. Szkoda, że pan prezydent nie spróbował takiego rozwiązania – powiedział następca Anny Zalewskiej na ministerialnym fotelu.

 

Jak odpowiedział włodarz miasta, sądy w Polsce „wyraźnie wskazują, że prawo do demonstracji jest niezbywalnym prawem każdego obywatela, również mniejszości”.

 

 

Źródło: wyborcza.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2019-07-23 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z prezydentem Białegostoku jest tak, że... jakiś czas temu w nieformalnych rozmowach z decydentami w kurii można było usłyszeć że prezydent tyle dobrego dla kościoła w mieście robi finansuje itd I choćby to powinno tłumaczyć przewlekłe milczenie, chowanie się po kątach i brak zajęcia zdecydowanego stanowiska już oficjalnego przez tych samych kurialnych decydentów w porę a nie poniewczasie. To pokazuje jak łatwo dzisiaj można niektórych decydentów kupić za parę srebrników patrz scena z filmu kler.
ponad 1 rok temu / magic
 
to jest ten cały marsz?? a gadają że jest ich tak dużo.
ponad 1 rok temu / mezus
 
Dlaczego mieszkańcy Białegostoku wybrali na prezydenta miasta PO-wskiego lewaka ?
ponad 1 rok temu / SE
 
Prawo do demonstracji jak i prawo wyrazu artystycznego powinno sie miescic w jasno wytyczonych granicach, czy pedofile tez powinni moc demonstrowac/ LGBT to ukryta pedofilia.
ponad 1 rok temu / Polak
 
ktoś pytał, to było ich jeden na jeden. 731 policjantów oficjalnie wóż armatka wodna i smigłowiec i 700-800 demonstrantów w drugiej fazie. część była blokowana jeszcze przed marszem, stąd opóźnienie jak i dodatkowe siły do ochrony
ponad 1 rok temu / kki
 
Sądy faktycznie tak mówią. Mam pytanie o eksperyment myślowy. Jesli bede chciał zgłosić marsz przyłączenia Białegostoku do Federacji Rosyjskiej czy też uzyskam zgodę? Jest to wbrew konstytucji, ale które prawo jest wazniejsze? Obiecuję, że będę demonstrował pokojowo, a jak jacyś faszyści nie będa chcieli mówić po rosyjsku to policja ich będzie pałować.
ponad 1 rok temu / gt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.