DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Lepiej by było gdy by na drzewo wlazła.
6 miesięcy temu / racjonalista
 
UŻYWANIE PANA BOGA JAKO ŚRODKA DO CELU W KAMPANII WYBORCZEJ PRZEZ p.EMILEWICZ JEST NIEGODZIWOŚCIĄ. A JAK NAS TRAKTUJE WICEPREMIER ?
6 miesięcy temu / Weronika
 
ale to teoria tak naprawdę
6 miesięcy temu / real do Stefan
 
KEP powinien się zastanowić. Wierni potrzebują APOSTOŁÓW do prowadzenia w wierze. Ludzi którzy potrafią dać świadectwo i nie bać się i nie bać się zajmować swojego stanowiska zgodnego z prawdą i Ewangelią
6 miesięcy temu / iko
 
Do krytykujących moją wypowiedź. Kościół jest NASZYM Kościołem. Nie Kościołem księży, tylko Kościołem WSZYSTKICH wiernych. I my wierni, w szczególnych przypadkach, mamy prawo do wygłoszenia słowa w świątyniach. O Bogu, o człowieku. O wszystkim, czym zostaliśmy obdarzeni przez Boga i czego powinniśmy bronić słowem mówionym i modlitwą.
6 miesięcy temu / Stefan Jr
 
Wypowiedź Emilewicz w czasie mszy była nie na miejscu, a merytorycznie to był niestety bełkot. Wicepremier występuje ze słowami, że jest bezradna?! To co ona robi na tym stanowisku. Niestety to chyba kolejna dziwna zagrywka Gowina...
6 miesięcy temu / Calcium
 
SKANDAL . EMILEWICZ MANIPULUJE. JAKIE MA DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE - BY ZARZĄDZAĆ GOSPODARKĄ ? BYŁA DYREKTOREM MUZEUM PRL. POTRZEBUJĄ KOŚCIOŁA ABY NAS OKŁAMYWAĆ.
6 miesięcy temu / Teresa
 
@Gość zadaj sobie trud by przeczytać artykuł trolu "To przemówienie było w czasie Mszy świętej? Na nagraniu widać jednego biskupa i kilku kapłanów w strojach liturgicznych. Skandal!" I nie pisz farmazonów. Przemówienie było po mszy św.
6 miesięcy temu / umcus
 
Macie rację,trzeba Trzaskowskiego wpuścić na mównicę.
6 miesięcy temu / umcus
 
ale jak był pogrzeb adamowicza to episkopatowi nie przeszkadzały przemówienia i wystąpienia na ambonie, czyli coś tu nie gra
6 miesięcy temu / lol
 
Głosowała PRZECIW obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Kłamie i manipuluje. Chce szkodliwych szczepień. Popiera Bezgotówkowe. Co ona robi w tym miejscu?
6 miesięcy temu / zewk
 
To przemówienie było w czasie Mszy świętej? Na nagraniu widać jednego biskupa i kilku kapłanów w strojach liturgicznych. Skandal!
6 miesięcy temu / Gość
 
A mające moim zdaniem duże zasługi dla ewangelizacji dzieła zakonu Najświętszego Odkupiciela w Toruniu, które jednak od miesięcy coraz usilniwj wychwalają pod Niebiosa PIS i pana prezydenta, nie "umiejących" np. chronić zycia poczętego?
6 miesięcy temu / Jaroslaw
 
Oczywiście, powinien być List Pasterski, na których kandydatów katolik może głosować w spokoju sumienia. Szary człowiek nie ma takich informacji do jakich ma dostęp Hierarchia, a przecież dla Koscioła nie jest chyba obojętne kto zdobędzie władzę, czy król Dawid czy Herod.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Przedstawiciele partyjni mogą, a tacy jak ks. Stehlin z Bractwa Piusa X mają zakaz całkowity. Jakieś przerabianie Jasnej Góry trwa.
6 miesięcy temu / Linkc
 
Pytam się Ojca generała zakonu paulinów Jasnej Góry,jakim prawem ta Pani przemawiała w jednym z najświętszych miejsc dla Polaków, z mównicy w katolickiej świątyni? Kto pozwolił kobiecie, która jest członkiem polskiego rządu wygłaszać hymny pochwalne na cześć działań partii rządzącej? Nie chwali się sługi w domu Pana! Niebywałe i absolutne kuriozum!
6 miesięcy temu / Andrzej
 
To jest nowosc, kobieta uzyskala uprawnienia jak po swieceniach i glosi cos z ambony.
6 miesięcy temu / Jara
 
Czy baletowe popisy w kościołach, w których - zdarza się w Niemczech - biorą udział biskupi, albo czy wniesienie posążka Pachamamy do kościoła w Watykanie to "proklamacja Słowa Bożego", nie daj Boże...? Media pisały, że pani Emilewicz przemawiała z "ambony"... Czy to naprawdę była ambona jak w starszych kościołach, czy tzw. "ambonka": nowoczesny postument, zza którego czyta się Słowo Boże, a nierzadko występują za nim różne świeckie osoby, czytając lub mówiąc coś przy różnych okazjach. Z tego, co wiem, pani Emilewicz nie powiedziała nic "zdrożnego", mówiła w duchu nauki społecznej Kościoła, całe jej przemówienie było neutralne politycznie. No, ale ona jest z PiS-owskiego rządu, źle. Pomysł z odgórnym uregulowaniem formalnych zasad rządzących wystąpieniami z "ambonek" osób świeckich - ze wszech miar słuszny, jako idący z duchem nowych czasów. Jest właściwą reakcją hierarchów na epidemiczne restrykcje w kościołach, które zresztą oni początkowo gorąco popierali.
6 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
"Daj kurze grzędę, a ona - ja jeszcze wyżej będę!" Politycy i ich partie są już bliższe gangsterom i łączącym je mafiom, niż rzeczywistemu przedstawicielstwu narodów. We współczesnej demokracji tylko pieniądz ma 100% racji.
6 miesięcy temu / Korner
 
Dlaczego robicie takie świństwa. Polityka to bagno, a wy przedstawicieli tego bagna eksponujecie w kościele. Może jeszcze zacząć organizować wiece wyborcze zamiast mszy św? Wstyd.
6 miesięcy temu / ba_ba
 
Profanacja miejsca świętego.
6 miesięcy temu / andrzej
 
Pełna zgoda, ambona nie jest od politykowania, ale od głoszenia nauki Kościoła. W związku z tym pytanie: kiedy biskupi i księża zaczną przypominać, że socjalizm został potępiony przez papieży, więc żaden katolik nie powinien głosować na partie socjalistyczne? Kiedy przypomną, że PiS to od początku do końca socjaliści?
6 miesięcy temu / asosin
 
Do probin: wejście Emilewicz na ambonę jest skandalem, profanacją tego miejsca! Miejsce to jest tylko i wyłącznie dla Kapłanów!
6 miesięcy temu / Soft
 
Koscioły nie są do politykowania. Zgadzam sie, ale czy są do oklaskiwania artystów spiewaków, muzyków, orkiestr,takze muzyki o zabarwieniu sakralnym? Przecież do tego służą sale koncertowe, filharmonie, domy kultury. Obrzydliwoscia są roznegliżowane diwy przed ołtarzem Pańskim, orkiestry usytuowane tyłem do Tabernakulum! Co na to rzecznik Episkopatu? Ta godna pożałowania praktyka zamieniania światyń na sale koncertowe powinna byc zaprzestana. Zaznaczam, że kocham muzykę, ale jeszcze bardziej Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie! Dośc profanacji kościołów katolickich w mojej Ojczyźnie!
6 miesięcy temu / Maria
 
Czy jednak dla Kościoła Świętego jest obojętne jaka partia rządzi krajem?
6 miesięcy temu / Ryś
 
w tym miejscu nie ma miejsca dla polityków - dla bezpieczeństwa liturgii, oni powinni mieć zakaz wchodzenia za kratę prezbiterium. Nie wolno do bieżącej brudnej polityki tym bardziej że socjalistycznej mieszać Matki Boskiej Częstochowskiej!!! To są szczyty obłudy w świętym miejscu.
6 miesięcy temu / Tom
 
do @Stefan Jr. Rzecznik Episkopatu też "powtarza zasłyszane plotki"??? A gdyby w Polsce rządziła partia Biedronia, to Paulini też by udostępnili ambone ministrowi tego rządu?. Najwyższy czas skończy z tymi praktykami, bo ambona jest dla duchownych i do głoszenia Słowa Bożego. A tak na marginesie, źle się dzieje w Kościele, skoro wytyczne biskupów i Rzecznik Episkopatu swoje a Paulini swoje. Z Panem Bogiem.
6 miesięcy temu / Paulus
 
świeccy nigdy nie powinni mieć dostępu do ambony w kościele, czy to na Mszy czy kiedykolwiek. Przy tak prostej zasadzie nie będzie sytuacji, że ktoś coś powiedział za dużo itp.
6 miesięcy temu / probin
 
/ Stefan Jr Doklanie... wydaje mi się, że ludzie nawet na takich portalach jak ten czytają Tytul albo nagłówek i huraaa rewolucja...
6 miesięcy temu / dsfdsf
 
@ Stefan Jr Oczywiście, to dla Pana zbyt duża trudność, by zrozumieć, że każde tego rodzaju wystąpienie polityka w kościele już samo w sobie jest polityczną agitką ?
6 miesięcy temu / Andrzej W.
 
ale przecież to teoria
6 miesięcy temu / akurat
 
Jeśli wcześniej biskupi oddali tego rodzaju osobnikom władzę nad kościołami i liturgią to dziwić tylko może, że wystąpiła po Mszy, a nie w jej trakcie w ramach kazania. Cóż za pokora i subtelność.
6 miesięcy temu / Andrzej W.
 
Uczestniczyłem w tej Mszy Św. poprzez transmisję od początku do samego końca. To nie było przemówienie, to było wystąpienie o człowieku, etyce i etosie pracy i jej wartościach. Nie było agitacji politycznej. Ale najlepiej się krytykuje, jak się tego nie widziało i nie słyszało, tylko powtarza zasłyszane plotki.
6 miesięcy temu / Stefan Jr
 
masakra z tymi Paulinami. Tak bezczelnej odpowiedzi się po nich nie spodziewałam. Czyli ich wewnętrzny regulamin będzie stał ponad wytycznymi KEP?
6 miesięcy temu / Samanta
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.