DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Minister Morawiecki o handlu w niedzielę: jestem otwarty na różne formy kompromisu

Minister Morawiecki o handlu w niedzielę: jestem otwarty na różne formy kompromisu
Mateusz Morawiecki. Fot: Krystian Maj/FORUM

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział, że istnieje możliwość ograniczenia handlu w niedzielę. Całkowity zakaz, o który walczą przedstawiciele „Solidarności”, zdaniem polityka, nie wchodzi w grę. Morawiecki liczy na kompromis w tej sprawie.

 

Wicepremier przyznał, że niedzielny handel powinien zostać ograniczony. Nie przedstawił jednak żadnego konkretnego stanowiska w tej sprawie. Zaznaczył jednak, że jest otwarty na różne formy porozumienia. – Myślę, że ten kompromis zostanie wypracowany ze związkami zawodowymi i pracodawcami w ramach Rady Dialogu Społecznego i sądzę, że to będzie dobry kompromis. Najbardziej mi zależy na tym, żeby to była dobra, rzeczowa dyskusja – powiedział Morawiecki.

 

Morawiecki zaznaczył, że nie tylko w Polsce toczą się dyskusje w tej sprawie. Na potwierdzenie przywołał dyskusje, jakie są toczone we Francji i w Niemczech, z tą różnicą, że tam... od wielu lat obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedzielę. Jednak zdaniem „super-ministra” w Polsce takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

 

W drugiej połowie ubiegłego roku projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę złożył Komitet Inicjatywy Ustawodawczej skupiający kilkanaście różnych organizacji, w tym NSZZ „Solidarność”. Zgodnie z zawartymi w nim zapisami niedzielny zakaz handlu obowiązywałby w większości placówek handlowych i obowiązywałby przez cały rok z wyjątkiem dwóch kolejnych niedziel poprzedzających Święta Bożego Narodzenia, ostatniej niedzieli przed Wielkanocą, ostatnich niedziel stycznia, czerwca, sierpnia i pierwszej niedzieli lipca.

 

Projekt nie dotyczy sklepów, gdzie sprzedaje wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą (z wyłączeniem franczyzobiorców i ajentów); stacji benzynowych (z pewnymi obostrzeniami); aptek czy sklepików z pamiątkami i dewocjonaliami.

 


Źródło: gazetaprawna.pl

TK
  


DATA: 2017-02-28 21:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska to obóz koncentracyjny. Katolik w Polsce musi płacić na odrażające bluźniercze spektakle teatralne, na mordowanie dzieci nienarodzonych, na szczepionki zabijające dzieci narodzone, musi pracować w niedzielę - Dzień Pański, bo takie prawo ustanawia antykatolicki rząd. Dowody na tę tezę można wymieniać dalej, jednak braknie okienka...
ponad 2 lata temu / wr
 
Handel w Polsce - katolickim kraju, powinien być całkowicie zakazany w niedziele i święta. W każdą niedzielę. Libertyńscy szabesgoje niech nauczą się planowania i robią zakupy dzień przed.
ponad 2 lata temu / Normalny
 
Pobożność, zaślepieni głupcy, a nie gospodarka. To jest naprawdę ważne i dobre.
ponad 2 lata temu / do czcicieli mamony
 
Morawiecki zalatwił "handel" goldmanowi i saksowi, a co załatwi Polakom w Polsce ?! Módlmy się o Miłosierdzie dla Polaków, Jezus naszym ratunkiem !
ponad 2 lata temu / Banksterka
 
Ręce opadają ! Na zachodzie np w Belgi handlu w niedziele nie ma, a u nas w kraju bardzo katolickim handel w niedzielę ma działać ! Istna paranoja, taka sama jak ze szczepieniami - na zachodzie nie obowiązkowe, a już w Polsce jak u debili obowiązkowe.Jak mamy być normalnym krajem ? To jest tak, jak by kazać zdrowemu dziecku, kazać chodzić w krzywych butach !
ponad 2 lata temu / polak
 
Tylko dlaczego mniejszość (w mojej parafii praktykuje 25% mieszkańców) miałaby decydować o większości?
ponad 2 lata temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.