DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Minister Morawiecki nie wyklucza zmian w programie „Rodzina 500 plus”. Są propozycje

Minister Morawiecki nie wyklucza zmian w programie „Rodzina 500 plus”. Są propozycje
fot. Bartlomiej Kudowicz/FORUM

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział, że będzie rozmawiał z premier Beatą Szydło i całym rządem na temat możliwości wprowadzenia zmian w sztandarowym programie PiS „Rodzin 500 plus”. Zmiany miałyby polegać na zwiększeniu kwoty dodatku na trzecie i kolejne dziecko.

 

Podczas Debaty Wicepremierów 2017 odbywającej się na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział, że nie wyklucza możliwości wprowadzenia zmian w programie „Rodzina 500 plus”. Program stał się symbolem rządów Prawa i Sprawiedliwości i przysporzył partii Jarosława Kaczyńskiego dużego poparcia w sondażach. Mateusz Morawiecki był pytany o koncepcję programu podczas Debaty Wicepremierów. Zdaniem Henryka Goryszewskiego, wicepremiera w rządzie Hanny Suchockiej, program powinien zostać przekształcony.

 

- Program Rodzina 500 plus powinien być pogłębiony, przebudowany w taki sposób, żeby mocniej akcentował wsparcie dla rodzin rzeczywiście wielodzietnych – powiedział Henryk Goryszewski. Jego zdaniem, warto zastanowić się nad możliwością zwiększenia kwoty dodatku na trzecie i kolejne dziecko. Miałoby się to wiązać jednak z obniżeniem wysokości wypłaty przekazywanej rodzinom posiadającym tylko dwójkę dzieci. Na „drugie dziecko” rząd mógłby wówczas przekazywać kwotę np. 300 zł, ale „na trzecie” już 700. Z kolei na czwarte nawet 1000 zł lub więcej.

 

Propozycja byłego wicepremiera Henryka Goryszewskiego spotkała się z zainteresowaniem ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że będzie o tym rozmawiał z członkami rządu. – Pewnie tak by się dało – odpowiedział Morawiecki na sugestie ze strony byłego polityka rządu Hanny Suchockiej.

 

 

Źródło: rmf24.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2017-10-27 19:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najważniejsza sprawa to skierowanie programu do Polaków, a nie do przyjezdnych Ukraińców. Czyli tak jak miało być na początku i tak jak ten program nam jako podatnikom reklamowano - inwestycja w polską demografię, a nie w ukraińską.
ponad 1 rok temu / abc
 
Morawiecki powinien bardziej uważać na "podpowiedzi" z UW - jak dotąd wiele z nich bardzo szkodziło Polakom. Pomysł z podwyżką na trzecie+ dziecko ok.
ponad 1 rok temu / Obserwator
 
Potomkowie esbekow nie poqinni otrzymywac zadnych pieniedzy za urodzenie dziecka, wynocha z kraju, albo siedziec cicho na minimalnej stawce utrzymania. Polska rosnie, zycie sie poprawia, ale to nie powinno byc dla wszystkich obywateli, tym co szkodzili i nadal szkodza nalezy sie kara, minus 500PLN za uroddzenie dziecka, bo to oni sie przyczynili do spadku narodzen.
ponad 1 rok temu / Romek
 
Co było nieprawda
ponad 1 rok temu / China
 
Obniżenie 500+ na drugie dziecko to odbieranie już nabytego prawa. Jak mają czuć się rodzice którzy zdecydowali się na drugie dziecko a wpływ na decyzję miała pomoc w postaci 500+. Poczują się OSZUKANI ! Chcecie to zwiększajcie na drugie czy trzecie dziecko, ale nigdy !!! nie cofajcie raz wprowadzonych zasad, zwłaszcza jeśli ktoś na tym traci !!!
ponad 1 rok temu / klopsik
 
Na pierwsze 200, na drugie 400 na trzecie 600 itd.
ponad 1 rok temu / Hmmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.