DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Minister Morawiecki broni wysokiej kwoty wolnej od podatku dla posłów. Bo ciężko pracują

Minister Morawiecki broni wysokiej kwoty wolnej od podatku dla posłów. Bo ciężko pracują
Mateusz Morawiecki. Fot. Krystian Maj/FORUM

We wtorek w niemal rekordowym tempie Sejm uchwalił zmiany w wysokości kwoty wolnej od podatku. Rekord szybkości pobił również podpisujący ustawę prezydent Andrzej Duda (mniej niż 2 godziny od uchwalenia). W zawodach postanowił wziąć udział minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Swoją wypowiedzią pobił rekord arogancji.

 

W sytuacji, gdy władza wprowadziła kolejne komplikacje w systemie podatkowym uzależniając stawkę kwoty wolnej od zarobków, a nieznaczną ulgę odczują jedynie zarabiający głodowe stawki, Mateusz Morawiecki postanowił bronić przywileju kasty polityków. Dzisiaj posłowie i senatorowie cieszą się kwotą wolną od podatku na poziomie ponad 30 tys. zł.

 

Wicepremier w rządzie Beaty Szydło nie widzi w tym nic złego. Jak zauważył w programie TVN24 „Fakty po faktach”, parlamentarzyści nie otrzymali podwyżki wynagrodzenia od wielu lat.

 

Pytany o niemoralność różnicy między obywatelami a kastą polityków, Morawiecki zwracał uwagę na zupełnie inne sprawy: korzyści płynące z wtorkowej zmiany prawa dla osób zarabiających rocznie mniej niż 11 tys. zł oraz na fakt, że kwota wolna od podatku to jedynie... wycinek większej całości.

 

- Posłowie i senatorowie wykonują bardzo ciężką pracę dla nas wszystkich. Są bardzo ważni, zarówno posłowie opozycji jak i posłowie rządzący i od mniej więcej 20 lat nie mieli żadnej regulacji wynagrodzenia - stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

Czy więc zdecydowana większość społeczeństwa, której wtorkowa zmiana wysokości kwoty wolnej od podatku nie dotknie, nie pracuje ciężko? Pewne jest jedno: politycy pracują bardzo ciężko, by Polacy nie mieli lżej.

 


Źródło: tvn24bis.pl

MWł
  


DATA: 2016-11-30 08:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dno.
ponad 3 lata temu /
 
Ci ludzie ni wstydu ni honoru nie mają. Ostateczny upadek moralny PiS.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
Gdyby pan superminister i premier powiedział, że posłowie i senatorowie ciężko pracują i spoczywa na nich odpowiedzialność za losy kraju i prawie 40 milionów Polaków, to miałby rację. Kwotę wówczas też można by zostawić. Ale powinna dotyczyć ona również innych branż biznesu i tam, gdzie prezesi prywatnych firm i banków dużo zarabiają, tam również powinna być taka kwota wolna. Bo kto dużo zarabia, musi ciężko i długo harować. Państwo powinno to nagradzać, a nowy projekt nie tylko nie zostawia sprawy po staremu, ale jeszcze do tego będzie karać najbardziej zaradnych i odpowiedzialnych za własne życie oraz jego przyszłość.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Panie Kaczyński niech mi Pan wyjaśni czym się różnicoe od PO.
ponad 4 lata temu / Gekon
 
Ja tez od 40 lat a teraz już od 6 lat na emeryturze. Wszyscy zadowoleni ze kupę kasy odprowadzam w postaci podatku.
ponad 4 lata temu / Zapracowana
 
Nie głosowałam na PIS, ale jednak się po nich czegoś lepszego spodziewałam. To jakieś kpiny.
ponad 4 lata temu / aga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.