DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Minister Maląg: Rząd PiS wypowie Konwencję Stambulską

Minister Maląg: Rząd PiS wypowie Konwencję Stambulską

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zadeklarowała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje się do wypowiedzenia genderowej Konwencji Stambulskiej. To dokument, który rzutem na taśmę przyjęła Platforma Obywatelska w roku 2015, na co zgodził się prezydent Bronisław Komorowski. Konwencja pod pretekstem walki z przemocą wprowadza do krajowego prawodawstwa elementy ideologii LGBT i niechęci wobec wiary oraz rodziny.

 

O planach rządu minister Maląg poinformowała na antenie Telewizji Trwam. Jak powiedziała, Polska złożyła już zastrzeżenia do Konwencji. - Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone - powiedziała.

 

- Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości - dodała minister.

 

- Czekamy na propozycję, która z resortu wypłynie i ten kierunek zostanie przedstawiony na spotkaniu rządu, a następnie ustawa zostanie przekazana do parlamentu – poinformowała Maląg.

 

O możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej jeszcze przed wyborami prezydenckimi mówił wiceminister sprawiedliwości Marek Romanowski. Co istotne, Konwencji Stambulskiej nie przyjęły inne kraje należące do Grupy Wyszehradzkiej; Słowacja i Węgry sprzeciwiły się ratyfikacji tego genderowego dokumentu kilka miesięcy temu.

 

16 lipca z obywatelską inicjatywą Tak dla rodziny, nie dla gender wystąpiły Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut Ordo Iuris. Inicjatywa polega na podjęciu działań na rzecz wypowiedzenia Konwencji. W obliczu deklaracji minister Maląg i wiceministra Romanowskiego jest szansa, że rząd rzeczywiście zajmie się tą długo odkładaną sprawą.

 

Źródła: rp.pl, PCh24.pl

Czytaj także:
DATA: 2020-07-17 19:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja jestem pewien ze wypowiedzą przed wyborami jak będą potrzebowali elektorat,po wyborach jak zwykle,PiS ma wprawę w obiecywaniu,i w gadaniu,ale wydaje mi się ze prędzej wymówia prace p. minister Malag czego nie życzę.
2 miesiące temu / Kazimierz
 
Czekamy na SPEŁNIENIE DEKLARACJI JAK NAJSZYBCIEJ. Podobnie winni zachować się nasi przedstawiciele w Komisji Episkopatów Europejskich np. Bp St.Gądecki , którzy pracują nad NOWYM MODELEM SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO. Czekamy na WYTYCZENIE JASNYCH GRANIC pomiędzy DOBREM a ZŁEM ; potępienie życia w GRZECHACH Sodomitów. Nie ma i nie będzie jedności i solidarności ze zboczeńcami i bluźniercami. Ludzie, którzy zachowują się jak zwierzęta sami zatracają GODNOŚĆ OSOBY LUDZKIEJ i SZACUNEK u innych. Katolicy UPOMNAJĄ SIĘ o WIDOCZNĄ i SOLDARNĄ WSPÓŁPRACĘ Kościoła Polskiego z Rządem w działaniach na forum europejskim w zabezpieczeniu przed jawną i ukrytą DEMORALIZACJĄ Społeczeństwa Polskiego.
2 miesiące temu / iskierka
 
W tym, że modelem przyszłości ma być zamiast mężczyzny i kobiety, ojca i matki - związek dwóch lesbijek i psa.
2 miesiące temu / @trooper
 
"Konwencja pod pretekstem walki z przemocą wprowadza do krajowego prawodawstwa elementy ideologii LGBT i niechęci wobec wiary oraz rodziny." Jakie to elementy do polskiego prawa wprowadziła konwencja stambulska? Gdzie jest tam niechęć do wiary i rodziny w konwencji stambulskiej
2 miesiące temu / trooper
 
Dopóki nie zobaczę, nie uwierzę.
2 miesiące temu / Ruben
 
Kiedy wypowiedzą deklarację teresińską ???
2 miesiące temu / Miki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.