DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Minister Macierewicz nie wyklucza otwarcia dostępu do broni. Ale społeczeństwo musi dorosnąć

Minister Macierewicz nie wyklucza otwarcia dostępu do broni. Ale społeczeństwo musi dorosnąć
Fot. Adam Chełstowski / Forum

Antoni Macierewicz zapowiedział większe otwarcie dostępu do broni palnej. Zmiany mają być długotrwałym procesem, a nie rewolucją. Bo – jak tłumaczył szef MON - broń to duża odpowiedzialność i społeczeństwo musi się jej nauczyć. A to zajmie lata.

 

- Przyjdzie taki czas, kiedy będzie można w dużo większym stopniu otworzyć dostęp do broni – zaznaczył Antoni Macierewicz, odpowiadając na pytanie o przywrócenie „zdrowym psychicznie, praworządnym Polakom - prawa do posiadania broni” na wzór przedwojenny. W tym okresie broń obywatelom wydawali urzędnicy starostowie, a nie jak dziś policja.

 

- Społeczeństwo polskie dzisiaj jest innym społeczeństwem niż było w okresie II Rzeczypospolitej i zapewne przyjdzie taki moment, kiedy to, o czym pan mówi, będzie można zrealizować. Ale przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność i trzeba się tej odpowiedzialności po prostu normalnie nauczyć. Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach - powiedział Macierewicz.

 

Szef MON wskazał, że dziś to obrona terytorialna daje „możliwość masowego posługiwania się bronią przez ochotników” i jest to ważny krokiem w kierunku otwarcia dostępu do broni”. Jak przypomniał Macierewicz, obecnie dostęp do broni jest możliwy dla każdego obywatela – „który ma podstawy do tego, żeby czuć zagrożenie”. - I policja, pod pewnym warunkami, po przejściu odpowiednich testów i egzaminów, tę broń wydaje - tłumaczył.

 

Jak przypomniała „Rz” zgodnie z ustawą o broni i amunicji pozwolenie wydaje się, jeżeli wnioskodawca „przedstawi ważną przyczynę posiadania broni” oraz „nie stanowi zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego”. - Proszę nie tworzyć takiego wrażenia, że Polacy są bezbronni dlatego, że w odróżnieniu od II Rzeczypospolitej dzisiaj nie ma masowego dostępu do broni. Ani w II Rzeczypospolitej nie było masowego dostępu do broni, ani dzisiaj nie jest ona wykluczona i zamknięta dla obywateli, a obrona terytorialna - powtarzam - jest krokiem w tę stronę – dodał Macierewicz. Jego zdaniem broń jest rzeczywiście „krokiem ostatecznym”.


Źródło: rp.pl

MA


DATA: 2016-11-29 08:12
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I tu sie z panem Macierewiczem nie zgadzam.Ja nie chce zeby urzednik dyrygowal mna,ocenial mjhei czy doroslem czy nie.Kazdy odpowiada za siebie.Powinny byc szkolenia czy ja.Popatrzmy jak to jest np.w USA.Urzednik jest moim SLUGA a nie jakims panem,decydujacym o moim zdrowiu,dorosnieciu itd.To moze zakazmy sprzedazy nowy bo to tez narzedzia niebezpieczne i czesto sa narzedziami zbrodni.NONSENS,panie Antoni.
ponad 4 lata temu / ksisk
 
Broń powinna być dostępna dla obywateli w dużo większym stopniu niż obecnie.Nie bylibyśmy bezbronni choćby wobec sąsiadów z zachodu,zwłaszcza wschodu."Zielone ludziki"bardzo głęboko by pomyśleli czy warto wejść "baraszkować"z bronią w Polsce.
ponad 4 lata temu / pol
 
Musi dorosnąć? Znaczy przejść na gudłaizm. A może ma dorównać Ameryce, gdzie w ankiecie z pytaniem "co zrobicie jak wam się urodzi homosapiens" 70% odpowiedziało, że wyrzuci z domu.
ponad 4 lata temu / Henryk48
 
@Tomasz Człowieka można zabić także gołymi rękami, prawda?
ponad 4 lata temu / 123
 
Etatyzm w praktyce.Czyli obecne władze boją się Polaków jak władze Sanacji w II Rzeczypospolitej.123.Do obrony koniecznej potrzebna jest broń.A maczetą można zabić bezbronnych obywateli.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Obrona Terytorialna ma nie mieć dostępu do broni. To jest zbywanie i gra na czas... bzdury ministra, nic więcej.
ponad 4 lata temu / @Bzdury p. ministra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.