DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Minister Macierewicz: to szczególny dzień dla Sił Zbrojnych. Koncepcja obrony terytorialnej podpisana

Minister Macierewicz: to szczególny dzień dla Sił Zbrojnych. Koncepcja obrony terytorialnej podpisana
fot.Lukasz Kobus / Forum

To szczególny dzień dla Sił Zbrojnych. Dziś następuje rozpoczęcie realizacji obrony terytorialnej – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po podpisaniu koncepcji obrony terytorialnej. W poniedziałek w Liceum Ogólnokształcącym im. Waldemara Milewicza w Warszawie szef MON podpisał nowy dokument dotyczący funkcjonowania obrony terytorialnej.

Podczas spotkania z młodzieżą minister Antoni Macierewicz powiedział – Cieszę się, że odbywa się to tutaj w waszej obecności, dlatego że to właśnie organizacje proobronne i klasy mundurowe będą miały bardzo ważną rolę do odegrania w konstrukcji, działaniu i funkcjonowaniu obrony terytorialnej kraju. (…) Wraz z podpisaniem tej decyzji, także klasy mundurowe stają się czynnym członkiem i współtwórcą tej koncepcji.

 

Szef MON zwrócił uwagę, że nowoczesna armia wymaga takiego komponentu, jak obrona terytorialna i takiej decyzji wymaga też szczególna sytuacja kraju. Podczas wystąpienia minister Macierewicz podkreślił, że tworzenie tego systemu przyczyni się do przywrócenia miejsca dla patriotyzmu i wychowania wojskowego w życiu społecznym.

 

Minister podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie norm prawnych, które regulują funkcjonowanie obrony terytorialnej. Szczególne słowa podziękowania skierował do dr. Grzegorza Kwaśniaka pełnomocnika MON ds. tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju, dyrektora Biura ds. Proobronnych Waldemara Zubka oraz do Dowódcy Generalnego RSZ gen. broni Mirosława Różańskiego i Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. broni Marka Tomaszyckiego.

 

 

Źródło: mon.gov.pl

luk

DATA: 2016-04-26 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Anna, Pan Olszański występuje z własnego nadania. Jabłonowski to pseudonim, który nadał sobie zakładając wraz z kompanami związek "Jaszczurczy" (tak go nazwali na cześć Związku Jaszczurczego konspiracyjnej organizacji działającej w latach 1939-1942). Jakieś pytania jeszcze?
ponad 4 lata temu / Jacek
 
A jakiś oficjalny dokument na temat OT można zobaczyć???
ponad 4 lata temu / Patriota
 
To dobrze że jest aktorem, bo mówiąc prawdę jest chroniony. Gdyby powiedział to jako osoba prywatna z pewnością zostałby wyklęty przez "patriotów z PiS"
ponad 4 lata temu / zdrada
 
Pan Aleksander Jabłonowski tak naprawdę nazywa się Olszański i z zawodu jest....aktorem! Nie wiem dlaczego ten pan występuje pod fałszywym nazwiskiem i z czyjego nadania?
ponad 4 lata temu / Anna
 
Przestańcie panikować tymi postami i wyolbrzymiać problem, bo nikt jeszcze nie wstąpił do OT, nie wiadomo jak to będzie przebiegać i jaki w świetle prawa będzie stosunek takich osób do MON. Jedno jest pewne - takie osoby po unitarnym przeszkoleniu będą w stanie bronić siebie i swoją rodzinę, bo od walki z regularnym wojskiem jest armia.
ponad 4 lata temu / drwal
 
Powiem krótko! Świetnie! Mój syn już się szykuje z kolegami.
ponad 4 lata temu / rozsądny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.