DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Minister Macierewicz: Rosja naciskała na rząd Donalda Tuska, by ten zrobił porządek z narracją o zamachu w Smoleńsku

Minister Macierewicz: Rosja naciskała na rząd Donalda Tuska, by ten zrobił porządek z narracją o zamachu w Smoleńsku
Źródło: mon.gov.pl

Rosjanie chcieli, aby rząd na którego czele stał premier Donald Tusk, „rozwiązał sprawę dziennikarzy piszących o Smoleńsku”. Jak poinformował Antoni Macierewicz, szef MON, chodziło o wyciszenie narracji wskazującej na winę Rosjan za katastrofę samolotu Tu-154M, w tym też o wszelkie teorie zamachowe. Są na to kwity!

 

- Z depesz i raportów służb oraz ambasadorów wynika ewidentnie, że strona rosyjska domagała się, aby zrobić wreszcie porządek i rozwiązać problem zespołu parlamentarnego i publicystów, którzy wskazują i chcą wskazywać, że do tragedii smoleńskiej doszło w wyniku zamachu – powiedział Antoni Macierewicz goszczący w Sulejowie, na XI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”.

 

Jak dodał szef resortu obrony, rząd Donalda Tuska dysponował dowodami na to, że w sprawie katastrofy błędy popełniali rosyjscy kontrolerzy. Świadomie nie podjęto też wątku wady fabrycznej samolotu. Ten scenariusz dopełnia fakt przekazania rosyjskich informatorów służbom Władimira Putina, czy brak zainteresowania materiałami wywiadu szwedzkiego.

 

- Upowszechniano taką tezę, że Władimir Putin najbardziej cieszy się z działalności „Gazety Polskiej”, zespołu parlamentarnego i PiS-u, bo te podejmują tezę związaną z potencjalnym zamachem. (…) Że strona rosyjska chce, aby Polacy brnęli w absurdy, bo są jawnie nieprawdzie – powiedział szef MON.

 

Prawda była inna i potwierdzają to rosyjskie depesze i raporty będące w dyspozycji strony polskiej. - To był wprost podejmowany istotny problem dyplomatyczno-polityczny. Cała propaganda, która pokazuje rzecz dokładnie odwrotnie, jest warta tyle, co „cała prawda, całą dobę”– ironizował minister Antoni Macierewicz.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA

DATA: 2016-06-06 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A po co Rosjanie mieliby naciskać? Czy gdyby nie naciski, to Tusek planował sam siebie wsadzić do więzienia?
ponad 3 lata temu / cristero
 
@weronika siedlecka: gratuluję zdrowego rozsądku i mądrego pytania! Mam nadzieję że chociaż TY nie kupujesz tej antyrosyjskiej propagandy...
ponad 3 lata temu / Arek`
 
nie ufam temu człowiekowi. wszystko czego się tknie jest skazane na niepowodzenie: 1.lustracja - legła w gruzach na starcie.. 2.w każdej sprawie wypowiada się tak, że to bełkot, ogólniki, podteksty...żadnych konkretów, faktów, dowodów... 3.zapowiadał ujawnienie na początku 2016 roku "zbioru zastrzeżonego IPN" z agenturą super niebezpieczną... i co ? i nic! to tylko kilka przykładów... jedno jest pewne, że jak ten człowiek mówi, że coś zrobi to wiadomo, że już po sprawie...
ponad 3 lata temu / los lobos
 
A na co obecnie naciska Waszyngton? Bo Kijów to wiadomo - żeby sobie odpuścić banderowców i zbrodnię wołyńską - a PiS grzecznie jest tym wytycznym posłuszny.
ponad 3 lata temu / abc
 
I można powiedzieć, że naciski były skuteczne. Zainicjowano kampanię ośmieszania niewygodnych opinii.
ponad 3 lata temu / JMS
 
Kto bardziej skorzystał po 10.04.2010r. ??? Tusk/PO otrzymał władzę absolutną a Putin(narodowiec) umowę gazową od tej PO/PSL na najdroższy gaz dla Polaków.
ponad 3 lata temu / Sylwiusz, Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.