DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Minister kultury: będę finansował Teatr Stary, bo sztuka rozwija się przez eksperymenty

Minister kultury: będę finansował Teatr Stary, bo sztuka rozwija się przez eksperymenty
Jan Klata i Bogdan Zdrojewski fot. Kaminski Kuba/Fotorzepa

Minister kultury, Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że nie zaprzestanie finansowania działalności Teatru Starego. To jego odpowiedź na apel małopolskich radnych o „etyczne wydatkowanie środków publicznych na kulturę”.

 

„W poczuciu odpowiedzialności za racjonalne, efektywne i etyczne wydatkowanie środków publicznych na kulturę apelujemy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, aby środki publiczne nie stanowiły podstawy do finansowania rzekomo artystycznych eksperymentów, które w rzeczywistości wymierzone są w poczucie przyzwoitości, normy etyczne i normy współżycia społecznego” – czytamy w rezolucji przegłosowanej kilka dni temu przez małopolskich radnych.

 

Krakowscy samorządowcy negatywnie ocenili w ten sposób działalność Narodowego Teatru Starego w Krakowie, którego dyrektorem jest Jan Klata.

 

Minister Zdrojewski nie rozważa jednak, czy warto przeznaczać publiczne pieniądze na działalność Teatru Starego. Jego zdaniem państwo powinno wspierać rozwój kultury a ten odbywa się m.in. przez eksperymenty. Przypomniał również, że resort kultury wspiera różne przedsięwzięcia i finansuje teatry, które przedstawiają bardzo różne przedstawienia.

 

Zdrojewski pozytywnie ocenił też działalność dyrektora Teatru Starego, Jana Klaty. Ocenił, że jest on dobrym dyrektorem i reżyserem. – Wyniki, które osiągnął w minionym roku imponują – podsumował minister.

 

 

Źródło: gazetaprawa.pl

ged


DATA: 2014-01-04 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

popatrzcie na buźkę tego Klaty sama mówi za siebie
ponad 6 lat temu / lolo
 
A te wyniki komu imponują?
ponad 6 lat temu / DNA
 
Panie Zdrojewski, ale trzeba umieć odróżniać kicz od sztuki, eksperyment od grafomanii. A Pan tego nie potrafi. Tylko idzie w zaparte. Nie ma to jak przywiązanie do stołka.
ponad 6 lat temu / DNA
 
panu ministrowi już dziękujemy; wydawałoby się człek wykształcony, a myli eksperymenty z ekskrementami; a co do finansowania sztuki, to nie słychać, żeby w USA ktoś to coś dofinansowywał; tam nawet nie ma takiego śmiesznego ministerstwa jak u nas; tam sztuka się utrzymuje ze swojej działalności - albo dają dobry występ i bilety są sprzedawane do ostatniego, albo jest klapa (u nas synonimem może być klata) i idą z torbami do innej roboty, za którą ktoś im chce zapłacić; tylko tyle i aż tyle będziemy niedługo wprowadzać u nas; wtedy, jak znajdą się chętni siedzieć w smrodzie i brudzie na "sztukach" pana Klaty, to będzie to tylko ich sprawa, za ich pieniądze; teraz nie zgadzamy się, aby nasze pieniądze szły do tego, chorego w sumie, człowieka; nie i koniec
ponad 6 lat temu / jaro
 
Ten teatr można finansować ale jego dyrektora należy zmienić, skoro nie zajmuje się promowaniem kultury, tylko swoich chorych paskudnych pomysłów.
ponad 6 lat temu / kasia
 
jak komuś Pan Bóg rozum odbierze, to nic nie poradzi.
ponad 6 lat temu / edek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.