DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Minister Kamiński: polski wywiad nie chciał słyszeć o zamachu w Smoleńsku. Informacje oddano FSB

Minister Kamiński: polski wywiad nie chciał słyszeć o zamachu w Smoleńsku. Informacje oddano FSB
Fot: Krystian Maj/FORUM

Inwigilacja uczestników legalnych zgromadzeń publicznych, podsłuchiwanie dziennikarzy, wsadzenie agenta w środowisko Obrońców Krzyża – to czynności, którymi zajmowały się służby specjalne za rządów PO-PSL. Nic dziwnego, że zabrakło czasu na podjęcie informacji o możliwości dokonania zamachu w Smoleńsku. Informatora odesłano Rosjanom.

 

Jak podkreślił Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, 10 maja 2010 roku do polskiej ambasady w Moskwie zgłosił się człowiek, który chciał przekazać polskim służbom informacje na temat katastrofy samolotu Tu-154M. Informatora zlekceważono. - Osoba ta zadeklarowała chęć przekazania służbom możliwości dotyczących zamachu w Smoleńsku. Kierownictwo wywiadu podjęło decyzję o nieodebraniu tych informacji i przekazaniu tych informacji rosyjskiej FSB – powiedział Kamiński, przedstawiając w Sejmie wyniki audytu rządu PO-PSL.

 

Jak mówił, służby specjalne miały sporo innych zajęć. Inwigilowani byli uczestnicy legalnych zgromadzeń publicznych. W 2012 roku służby były zobligowane do podjęcia działań mających pozyskanie wiedzy o uczestnikach marszu „Obudź się Polsko”.  W kręgu zainteresowań służb były też wybrane uroczystości patriotyczne. Inwigilowano taż 52 dziennikarzy. Tylko dlatego, że środowiska te prezentowały poglądy inne niż obóz władzy.

 

Zdaniem koordynatora służb, ABW niewłaściwie podeszło do afery taśmowej. Przede wszystkim nie dokonano analizy treści nagranych rozmów. Po katastrofie w Smoleńsku ABW nie wykonała żadnych działań mających na celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Za to służba ta za to zajmowała się Obrońcami Krzyża, umieszczając w ich środowisku agenta, albo nielegalnie podsłuchiwała żonę byłego zastępcy szefa CBA.

 

Nie lepiej było w CBA. Szef tej służby tolerował nagminne przypadki łamania dyscypliny, a bywało, że funkcjonariusze wykonywali czynności pod wpływem alkoholu. Niszczono też materiały z kontroli operacyjnych, mimo że zawierały informacje ważne dla sprawy.

 

Po audycie PiS zapowiedział złożenie do prokuratury 19 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy służb specjalnych.

 


Źródło: wpolityce.pl, tvn24.pl

MA

DATA: 2016-05-12 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Są nazwiska odpowiedzialnych za wydanie siepaczom Putina, Rosjanina, który chciał ostrzec Polaków przed zamachem. W artykuje RMF pt: "Biernacki o informatorze ws. zamachu w Smoleńsku: To mogła być prowokacja rosyjskich służb" Czwartek, 12 maja (18:06) http://www.rmf24.pl/.../news-biernacki-o-informatorze-ws... czytamy "decyzję taką podjęli ówcześni zastępcy szefa AW Marek Stępień i Piotr Juszczak." Tłumaczenie członka POstkomunistycznej reżymu, Biernackiego, ze Rosyjanina wydano Putinowi bo..."to mogła być prowokacja rosyjskich służb" jest SKANDALICZNE !!!! Normalne służby natychmiast by przeszmuglowały delikwenta razem z rodziną do Warszawy i tam sprawdziły czy mowił prawdę. Polsko-języczne służby na usługach Kremla zrobiły to co zrobiły. Ale ten specyficzny fakt zdradzieckiej kooperacji rezymu Tuska z agentura Putina stanowi gwoźdź do trumny teorii Laska o pancernej brzozie. TYLKO determinacja podległych Tuskowi aparatczyków by zamknąć usta potencjalnemu światkowi zbrodni, może być
ponad 4 lata temu / mirmat
 
Kamiński, Macierewicz i Ziobro to super ministrowie ! Żeby było takich więcej to byśmy byli potęgą !
ponad 4 lata temu / Ministrowie
 
Poczekajmy,na owoce działania tego pana.Przecież jest oskarżony o nadużycia swej funkcji.Dlaczego o tym nie mówi?Nie podaje kto go o to oskarża?Jest okazja.Dlaczego na ren temat milczy?A mówi o Katastrofie smoleńskiej to zasłona dymna dla prezesa JK. Poczekajmy,czas refleksji nadejdzie.
ponad 4 lata temu / NN
 
Ci ludzie do końca życia nie powinni wyjść z kryminałów. A co z prowokacjami na Marszach Niepodległości i spaleniem budki?
ponad 4 lata temu / abc
 
A coś takiego jak "polski wywiad" w ogóle istnieje? Jakoś trudno mi w to uwierzyć... Dowód? Jakoś nie słyszę o jakichkolwiek wydaleniach obcych agentów z Polski. Nie ma ich tutaj? Kto miałby ich wydalać? Swoi swoich? Agent amerykańskiego agenta amerykańskiego, agent izraelski izraelskiego, niemiecki niemieckiego? Może minister Kamiński mówiąc "polski wywiad" miał na myśli konglomerat agentów amerykańskich, izraelskich, niemieckich, ruskich i innych pomniejszych? Może dlatego z taką łatwością wypowiada słowa "polski wywiad", choć dla wielu brzmią one jak coś zupełnie egzotycznego...
ponad 4 lata temu / Robokopo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.