DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Minister interweniuje w sprawie drukarza ukaranego za odmowę druku plakatów LGBT

Minister interweniuje w sprawie drukarza ukaranego za odmowę druku plakatów LGBT
fot. Krystian Maj/FORUM

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił skierować wniosek o wznowienie postępowania na korzyść drukarza z Łodzi, który odmówił druku plakatów dla organizacji LGBT.

 

O decyzji Zbigniewa Ziobro poinformował wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Romanowski. Podkreślił, że decyzja o wznowieniu postępowania jest związana z tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości chce opowiadać się za wolnością, a łódzki drukarz odmówił wykonania usługi nie ze względu na „orientację płciową” zleceniodawcy, a jedynie ze względu na treść materiałów, które miał wydrukować.

 

– Skierowanie tego wniosku jest wyrazem tego, że zawsze będziemy opowiadać się za wolnością, która jest zagrożona. Mamy do czynienia z wojną ideologiczną, kiedy osoby kierujące się swoim wyznaniem i sumieniem, są atakowane, zwalniane z pracy. Tak jak w przypadku sprawy w IKEI, czy w przypadku drukarza z Łodzi – mówił podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski. 

 

Wniosek jest związany z niedawnym wyrokiem, w którym Trybunał Konstytucyjny podzielił argumentację Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i uznał za niezgodny z Konstytucją przepis Kodeksu wykroczeń, który pozwolił na skazanie przez sąd drukarza z Łodzi. 

 

– Ten wyrok poszerza sferę wolności, w jego konsekwencji nikt nie może być karany za to, że odmawia wykonania usługi, kierując się własnym sumieniem czy wyznaniem. A tak było właśnie w tym przypadku. Drukarz z Łodzi został skazany za odmowę wykonania usługi, która w sposób rażący była sprzeczna z jego wewnętrznymi przekonaniami, wyznawaną religią – powiedział wiceminister.

 

Zaznaczył, że drukarz z Łodzi odmówił wykonania usługi nie ze względu na orientację seksualną osoby składającej zamówienie, lecz z powodu treści zamawianych materiałów, które były w oczywistej sprzeczności z wyznawanymi przez niego wartościami. 

 

– Nasze stanowisko jest podobne do wyrażonego, w podobnej sprawie, przez Sąd Najwyższy USA. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny konsekwentnie stoi na straży wolności, czego wyrazem jest również zaangażowanie prokuratury po stronie zwolnionego pracownika IKEI – podkreślił Jan Kanthak, rzecznik prasowy resortu.

 

 

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

WMa

 


DATA: 2019-07-05 22:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawo trzeba napisać od nowa ! To co robią sądy i jak manipulują prawem to zakrawa na wojnę przeciw prawom człowieka i jego własności. Tylko Konfederacja może przywrócić normalność, bo POPIS jest jeden i ten sam.
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
"nikt nie może być karany za to, że odmawia wykonania usługi, kierując się własnym sumieniem czy wyznaniem."- Na chwilę obecną ten argument jest używany przez władzę dla obrony katolika, lecz równie dobrze może być użyty i jest używany do pozwolenia na publiczną deprawację w postaci sodomickich parad. Masońska i posoborowa wolność religijna i światopoglądowa przywołana przez Pana Ministra to antidotum podawane skażoną igłą, bo równie dobrze sodomici mogą powiedzieć, że tęczowe piątki i Konwencja Stambulska są zgodne z ich światopoglądem. Dopiero wyjście poza kryteria subiektywne i przywołanie prawdy obiektywnej tj. prawdy katolickiej jako wyznacznika norm w życiu społecznym może zmienić ten kraj. W jednym artykule napisanym przez konserwatystę prof. Marcina Karasa czytałem o relacji między tolerancją religijną a wolnością religijną i ta pierwsza, która przy poszanowaniu innowierców postuluje jednocześnie publiczny prymat Wiary Katolickiej jest słusznym rozwiązaniem.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Skoro drukarz jest uniewinniony to po co Ziobro interweniuje? Nie rozumiem tego.
ponad 1 rok temu / Witja
 
Panie Ziobro, minely 4 lata, kiedy zmiana prawa i zakaz homo-parad, teczowych piatkow w szkolach i szkalowania ludzi za poglady na poziomie ustawowym? Kiedy odrzucicie konwencje stambulska jak obiecaliscie? Przeciez macie wiekszosc a ustawe o polskich obozach zmieniliscie w JEDEN dzien? Aaa nie zamierzacie nic robic, tak myslalem...
ponad 1 rok temu / Anglia
 
Brawo Ziobro!
ponad 1 rok temu / alo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.