DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Minister Dworczyk: zaszczepieni będą osobami o innym statusie

Minister Dworczyk: zaszczepieni będą osobami o innym statusie
Fot. A. Witwicki / Forum

Szef kancelarii premiera Morawieckiego potwierdził, że nakłanianie Polaków do przyjęcia szczepionki nie ograniczy się tylko do słownych zachęt w ramach tak zwanej kampanii informacyjnej. Zyska też bardziej praktyczny wymiar.

 

 

Status osoby zaszczepionej rzeczywiście będzie nieco się różnił od [statusu] osoby, która nie przyjęła szczepionki, ale to wynika z prostej konsekwencji czy prostego faktu, polegającego na tym, że osoba skutecznie zaszczepiona sama staje się bezpieczna, ale też zyskujemy pewność, że nie jest niebezpieczna dla innych – stwierdził Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Minister nie wdawał się zbytnio w szczegóły. Określił jedynie plany zwolnienia „szczęśliwców” z obowiązku covidowego aresztu domowego.

 

- Będąc osobą zaszczepioną już na kwarantannę nie będziemy trafiać, bo wiemy, że na pewno się nie zaraziliśmy. Pewnie jeszcze innego rodzaju regulacje będą dodatkowo wprowadzane – zapowiedział bliski współpracownik szefa rządu.

 

– Tylko masowe szczepienie jest szansą na powrót do normalności – powtórzył to, co słyszymy coraz częściej od różnych przedstawicieli władz.

 

W pierwszym dniu dystrybucji preparatu, czyli w niedzielę, planowane jest wstrzyknięcie go 10 tysiącom osób w 72 polskich szpitalach. Do końca grudnia Polska przyjmie 300 tysięcy dawek.

 

Mamy przed sobą do zaszczepienia niemal 31 milionów osób, bo tyle jest Polaków powyżej 18. roku życia. I ta grupa jest grupą docelową. Oczywiście, na pewno nie wszyscy się zaszczepią, ale naszym zadaniem jest zabiegać o to, żeby zaszczepił się jak największy procent z nich, skorzystał z możliwości bezpłatnego, dobrowolnego szczepienia. Będziemy starali się rozwijać kampanię informacyjną , profrekwencyjną,  po to, żeby Polska mogła wrócić do normalności (...) W tej chwili jest to jedyna droga – powiedział minister.

 

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2020-12-27 12:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kim jest ten człowiek? Co w ciągu swojej egzystencji zrobił dla Polski?
18 godzin temu / Lala
 
I bardzo dobrze, tylko ciemnota nie chce szczepień.
1 dzień temu / Anna
 
Przecież ta szczepionka to nie gwarancja ze się nie zachoruje!!! Wiec jak można mówić ze osoba zaszczepiona to bezpieczna osoba ? Bzdury kompletne... proszę się najpierw samemu zaszczepić żeby mieć inny ?lepszy status? a nie oddawać innym szczepionki
1 dzień temu / Ja
 
Czy ten MINISTER czyli sługa zna Konstytucję RP? To niech przeczyta. Dowie się ile paragrafów złamał....
1 dzień temu / metrios
 
Jak władza może zdeprawować człowieka - już uczynił się sędzią ludzi i feruje wyroki.
1 dzień temu / Jonas
 
Wprowdzaja totalitaryzm trzeba pwiedziec nie bo nam odbiora wolność
4 dni temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.