DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Minister Dworczyk: Będą benefity dla zaszczepionych

Minister Dworczyk: Będą benefity dla zaszczepionych
Fot. A. Witwicki / Forum

Osoby, które poddadzą się szczepieniom przeciwko COVID-19 „nie będą podlegały pewnym reżimom związanym z pandemią” – powiedział w wywiadzie telewizyjnym minister Michał Dworczyk.

 

 

Szef Kancelarii Premiera gościł w programie stacji Polsat. Opowiadał o rządowych przygotowaniach do masowego dystrybuowania szczepionki. Zapytany o ewentualne zwolnienie chętnych do przyjęcia preparatu z niektórych obostrzeń, powiedział, że takie osobynie będą podlegały pewnym reżimom związanym z pandemią”: – Nie jest to forma przymusu, tylko odpowiedzialności za pandemię i za społeczeństwo. Jeśli jest gwarancja tego, że osoba nie przenosi wirusa, to wtedy można taką osobę z pewnych ograniczeń zwolnić – dodał minister.

 

- W poniedziałek przedstawimy projekt Narodowej Strategii Szczepień, która będzie konsultowana w kolejnych dniach i tam znajdują się rozwiązania, które również przewidują, pewne benefity dla osób, które już się zaszczepią – sprecyzował.

 

Rząd rozpoczął już sporządzanie rejestru punktów, w których nasi rodacy będą mogli poddać się zabiegowi. Mogą to być placówki POZ, prywatne przychodnie bądź szpitale. Lista tych miejsc zostanie ogłoszona w połowie miesiąca. Wówczas ruszy też szeroko zakrojona kampania, mająca skłonić Polaków, by zechcieli skorzystać z „darmowej i dobrowolnej” szczepionki. Zanim to nastąpi, preparat ma zostać zbadany i zaakceptowany przez „stosowne instytucje europejskie”.

 

- Nie zaszczepiłem się w tym roku na grypę, ale planuję się zaszczepić przeciwko koronawirusowi – zadeklarował Michał Dworczyk.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-12-05 10:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chętnie osobiście wbiję panu igłę w tyłek. Moja rodzina też chętnie odda panu te genowe rarytasy.
1 miesiąc temu / Marzena
 
"gwarancja tego, że osoba nie przenosi wirusa" Masz taką wiedzę? Fiu, fiu, pewnie będą badać pojąc wodą z cukrem albo paląc trawę. Szamani jedni. Nie lepiej sypnąć groszem. Np. po 100 na każdego, a nie jakieś tam benefity do oddychania i życia.
1 miesiąc temu / podziwu pełen
 
Pytanie teraz jak daleko my obywatele pozwolimy się im posunąć Ewidentnie tym zastraszaniem sprawdzają to....
1 miesiąc temu / Iga
 
Hahaha Już widzę jak sie zaszczepi.... w blasku fleszy wstrzykną mu sól fizjologiczną byle otumanić lud.... Panie dworczyk pozwoli pan ze jednak ja o sobie zdecyduje ryzyko zakażenia czy ryzyko nieznanej nieprzebadanej szczepionki i jej powikłan. Ja nie wiem co oni jeszcze na tych stanowiskach robią. Ten rząd powinien byc dawno obalony inaczej nad wykończą
1 miesiąc temu / Kinga
 
proste pytanie ile dostał za gadanie? Takich bzdur dawno nie czytałem, nie zaglądam na g...o wybiórcze czy onet.de
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
@Leliwa - nie liczy się. Chodzi o to, aby organizm /dzięki szczepionce/ produkował w NIESKOŃCZONOŚĆ przeciwciała - aż do upadłego. Po trupach - do celu, czyli do New World Order. Pzdr.
1 miesiąc temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.