DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Minister Czarnek zapowiada konsekwencje dla nauczycieli-feministycznych agitatorów. W tle epidemia

Minister Czarnek zapowiada konsekwencje dla nauczycieli-feministycznych agitatorów. W tle epidemia
Minister Czarnek. FOT:twitter.com/MEN_GOV_PL

W materiale video opublikowanym na Twitterze Ministerstwa Edukacji Narodowej szef resortu prof. Przemysław Czarnek zapowiedział konsekwencje dla nauczycieli zachęcających uczniów do udziału w feministycznych wiecach, jakie obecnie odbywają się w części polskich miast. Zwrócił uwagę, że uczestnictwo w ulicznych wydarzeniach stanowi zagrożenie dla zdrowia uczniów i ich rodzin oraz niesie ryzyko przedłużenia czasu nauczania w trybie zdalnym.

 

W nagraniu minister Czarnek zauważa, że z posiadanych przez niego informacji nie wynika, jakoby skala fatalnego zjawiska była wielka. Niemniej jednak na każdy tego rodzaju przypadek należy reagować.

 

Niekiedy nauczyciele zachęcają uczniów do udziału w wydarzeniach ulicznych, wprowadzając niepokój, wprowadzając pewien chaos. Ale nade wszystko jest to postawa, którą należy nazwać postawą skrajnie nieodpowiedzialną – powiedział szef resortu edukacji i nauki zauważając, że wszystkim, od rodziców, przez nauczycieli, po kuratorów i ministerstwo, zależy, aby stan edukacji zdalnej trwał jak najkrócej.

 

Jak się okazuje nie jest to troska Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zachęca do udziału w tego rodzaju protestach i to w sytuacji, bardzo wielkie zagrożenia pandemią koronawirusa – stwierdził prof. Czarnek. Zachęcanie do udziału w zbiegowiskach feministycznych uznał za postawę nieodpowiedzialną, gdyż owo uczestnictwo może stanowić zagrożenie zdrowotne dla uczestników zgromadzeń, ich rodzin i wszystkich, których spotkają.

 

Minister Przemysław Czarnek zapowiedział także konsekwencje dla nauczycieli agitujących za udziałem młodzieży w trwających obecnie w Polsce proaborcyjnych manifestacjach.

 

Tymczasem prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział pozew wobec ministra Czarnka. Zdaniem zawodowego nauczycielskiego aktywisty słowa szefa resortu to szukanie kozła ofiarnego, a ZNP nie zachęca do udziału w manifestacjach.

 

Źródło: Twitter / wPolityce.pl / rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-10-29 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet gdyby minister Czarnek rzeczywiście chciał i mówił poważnie to wątpię aby w obecnym układzie można było wyciągnąć wobec takich "nauczycieli" jakiekolwiek konsekwencje. Wystarczy sobie przypomnieć jak to przy okazji matur i fałszywych alarmów bombowych parasolem ochronnym lewackich "nauczycieli" objął sam pan premier. Więc raczej niestety bez złudzeń, że cokolwiek zostanie tu oczyszczone.
25 dni temu / abc
 
U mnie w miasteczku H. Do ZNP naleza bardzo gorliwe katoliczki wspolpracujace z parafia. Wiedza, jakie postaty glosi ten zwiazek, ale i. to nie przeszkadza. Szokujace
25 dni temu / Janka
 
Super , najwyzszy czas.
26 dni temu / Assem
 
@ ala wilk: Znowu cię tu przywiało?!
26 dni temu / Jan
 
Człowiek z charakterem. Wydaje się, że to jeden z nielicznych, na którym będzie można polegać nawet w najtrudniejszych chwilach.
26 dni temu / Andrzej
 
Minister ma bardzo trudne zadanie, gdyż przez lata zaniedbań, w wyniku tzw. " marszu przez instytucje " lewactwo zdołało zagospodarować sferę edukacji - owoce tego widzimy dziś na ulicach.
26 dni temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.