DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Mimo wojny lobby LGBT nie odpuszcza Ukrainie! Jednak Kijów staje w obronie rodziny

Mimo wojny lobby LGBT nie odpuszcza Ukrainie! Jednak Kijów staje w obronie rodziny
Fot. Pixabay.com
#OBRONA RODZINY    #KIJÓW    #UKRAINA    #HOMOPROPAGANDA    #GENDER    #ZAGROŻENIE    #LGBT    #RZĄD    #UKRAIŃCY    #RODZINA    #ŻYCIE

2 czerwca w Kijowie 10 tys. osób demonstrowało w obronie rodziny i przeciwko propagowaniu ideologii gender. Tymczasem wspierane z zagranicy środowiska LGBT na 17 czerwca zapowiadają swoją homoparadę. Towarzyszyć jej będzie dyskusja o zwiększeniu przywilejów środowisk homoseksualnych.

 

Od uzyskania niepodległości przez Ukrainę w roku 1991, tamtejsze społeczeństwo poddawane jest nasilonemu oddziaływaniu różnych sekt. W sferę moralności wchodzą także organizacje postępowo-rewolucyjne, często wspierane przez kraje zachodnie. Propagują one homozwiązki i walczącą z tradycyjnie rozumianym pojęciem rodziny. Wpływ na ukraińskie ustawodawstwo – jaki starają się uzyskać – budzi sprzeciw chrześcijan.

                                   

Dlatego też pod hasłem „Szczęśliwa rodzina – zdrowa Ukraina” demonstrowało 2 czerwca ponad 10 tys. osób. Celem obrońców rodziny było zwrócenie uwagi społeczeństwa i władzy na fundamentalne zagadnienia związane z rodziną. Widząc zapędy środowisk homoseksualnych i ich próby wywarcia wpływu na ukraiński parlament, w celu nadania środowiskom LGBT większych przywilejów, demonstrujący na ulicach Kijowa podkreślali, że małżeństwo to wyłącznie związek mężczyzny i kobiety.

 

Obrońcy rodziny wyrażali swoje zaniepokojenie staraniami liberalnych sił konsekwentnie idących w stronę legalizacji związków jednopłciowych na poziomie ustawowym. Podobne obawy, budzi w obrońcach tradycyjnych wartości próba zmian w programach nauczania i przeprofilowanie jej na treści zgodne z ideologią gender.

 

Odnosząc się do motta przewodniego marszu „Szczęśliwa rodzina – zdrowa Ukraina” jego uczestnicy zwracali uwagę na dzisiejsze problemy rodzin, a w szczególności na plagę rozwodów, które niszczą nie tylko małżonków, ale mają też negatywny wpływ na relacje z dziećmi i zaburzają ich psychikę. To przynosi skutki w kolejnych pokoleniach, kiedy dziecko wychowywane jest tylko przez jednego rodzica.

 

Wyzwaniami stojącymi przed znajdującym się w głębokim kryzysie państwem nie powinno być propagowanie homozwiązków i ideologii gender, ale  nauczanie odpowiedzialnego ojcostwa, walka z pijaństwem i przemocą w rodzinie, trudną sytuacją demograficzną kraju, i poprawa sytuacji ekonomicznej rodzin.

 

Niedawno na Ukrainie zakończono zbieranie podpisów obywateli pod petycją skierowaną do prezydenta, rządu i parlamentu (Rady Najwyższej) z apelem o zachowanie pojmowania rodziny jako związku kobiety i mężczyzny. Dotychczas 40 rad różnych poziomów administracyjnych (obwodów, miast, rejonów) reprezentujących ponad 11 milionów Ukraińców przegłosowało stanowiska dotyczące obrony tradycyjnej rodziny.

 

 

PK


DATA: 2018-06-08 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to samo powinno byc w POLSCE !!!
11 miesięcy temu / Natsza28
 
@Lech I co to ma wspólnego z treścią artykułu?
ponad 1 rok temu / ooo
 
Wołyń- pamiętamy.
ponad 1 rok temu / Lech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.