DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Mimo kwarantanny aborcjonistki wyjdą protestować. „Nie składamy parasolek”

Mimo kwarantanny aborcjonistki wyjdą protestować. „Nie składamy parasolek”
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Organizacje feministyczne i proaborcyjne nie rezygnują z walki o „prawo” do zabijania nienarodzonych nawet podczas ogólnonarodowej kwarantanny. W związku z procedowaniem przez Sejm w najbliższych dniach projektów „Zatrzymaj aborcję” i „Stop pedofilii”, zapowiedziały wyjście na ulice. „Mamy 4 lata doświadczenia w nieprzyjmowaniu mandatów i wygrywaniu z władzą w sądach. Zapraszamy na praktyki!” – piszą.

 

„Wyjeżdżamy w ważnych, życiowych sprawach! Mamy konieczną dla życia potrzebę godności, wolności i powiedzenia #PiSOFF w sprawie absurdalnych projektów procedowanych w przyszłym tygodniu w Sejmie - zakazu aborcji i zakazu edukacji seksualnej” – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia „Wyjeżdżamy Za Ważną Potrzebą”, zorganizowanego przez Warszawski Strajk Kobiet.

 

„Spotykamy się w miejscu, które na razie jest tajemnicą, bo lubimy niespodzianki, i razem realizujemy - każdy i każda osobno - naszą pilną potrzebę powiedzenia WON Z TYMI POMYSŁAMI. Przygotuj automobil lub bicykl (w tym ciężkim czasie można go też jakoś ozdobić), zachowaj wszelkie środki ostrożności (maseczki itp.)” – mówią o wydarzeniu zapowiedzianym na 14 kwietnia. Wzięcie udziału w akcji zadeklarowało już ponad 500 osób.

 

„Mamy 4 lata doświadczenia w nieprzyjmowaniu mandatów i wygrywaniu z władzą w sądach. Zapraszamy na praktyki!” – piszą.

 

Rąbka tajemnicy uchyla w wywiadzie dla Wysokich Obcasów Maria Lempart, działaczka Strajku Kobiet. - My będziemy się kierować nie tyle nakazami, bo one są nielegalne, nie ma stanu klęski żywiołowej, więc nie można ich wprowadzać, ile zdrowym rozsądkiem. Wiemy, że jest pandemia, i będziemy się zachowywać adekwatnie – mówiła.

 

- Zastosujemy formy protestu, które pozwolą zostać w domu lub robić coś przy okazji. Jeśli idziemy do sklepu, to możemy zaprotestować pod sklepem. Wycieczkę po mąkę można połączyć z wyprawą po godność. Możemy jeździć samochodami, możemy jeździć rowerami, możemy, idąc do apteki, powiesić plakat, możemy mieć plakat na samochodzie (…) jeśli ludzie sami wyjdą albo sami już wychodzą, to wina tej władzy, nie nasza (...) Nie składamy parasolek – zapowiada.

 

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy proponującej wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży będzie procedowany na pierwszym posiedzeniu Sejmu po świętach wielkanocnych, czyli w dniach 15-16 kwietnia.

 

Źródło: Twitter.com / wysokieobcasy.pl / Facebook.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-13 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co do aborcji na życzenie, to zajście w ciążę nie jest losowym zdarzeniem, tylko efektem świadomego, dobrowolnego podjęcia współżycia, więc skoro para je podjęła to wiedzieli co robią - nawet jeśli byli pod wpływem alkoholu czy narkotyków. W przypadku gwałtu zabicie rozpoczętego życia ludzkiego może przynieść tylko chwilowe "rozwiązanie problemu", aborcja nie spowoduje, że gwałt się odstanie, a jak kobieta nie chce wychowywać to niech odda, o wiele lepiej oddać niż zabić. Dziecko "wadliwe", chore ma być zabite?? Bo będzie odrażające i "feee" dla otoczenia?? Cywilizacja barbarzyństwa, gdzie słabi są mordowani, poniżani, wyśmiewani.
3 miesiące temu / Piotr
 
Jestem za tym aby o tym czy urodzić czy nie decydowała matka i to matka w 100pr podejmowała tą decyzję
3 miesiące temu / Marek
 
Dobry plakat. Krew niewinnych mózgi im zalewa.
3 miesiące temu / ech
 
,,Wycieczkę po mąkę można połączyć z wyprawą po godność" PO ,,godność" do bycia morderczynią? Co wam zawiniły te bezbronne Istoty? No,co?
3 miesiące temu / hmm
 
Czy były na otwarciu?
3 miesiące temu / xD
 
Proszę wszystkie kobiety, które mają w planie pozbyć życia nienarodzonego dzieciatka o zastanowienie się nad tą nieprzemyślana decyzją.To zostaje już na cał życie. Trudno z takim ciężarem żyć całe Zżycie. Daj mi mamo przeżyć swoje życie!!!
3 miesiące temu / Obrońca życia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.