DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Mimo drzwi zamkniętych. Pobierz najnowszy numer „PCh24 Co Tydzień” o restrykcjach z powodu wirusa

Mimo drzwi zamkniętych. Pobierz najnowszy numer „PCh24 Co Tydzień” o restrykcjach z powodu wirusa
PCh24CT

Nowe restrykcje sanitarne wprowadzone przez polskie władze w związku z pandemią budzą u wielu osób pytania, obawy i ból. Nie chodzi jednak o fakt walki z koronawirusem, ale o pewną niekonsekwencję.


Ból potęguje także atmosfera wzajemnej podejrzliwości części wiernych wobec księży i biskupów oraz pojawiające się raniące komentarze pod adresem pasterzy. Tymczasem, o czym zbyt często zapominamy, obecna sytuacja jest bolesna także dla nich.


Pamiętajmy w tych ostatnich tygodniach tegorocznego trudnego Wielkiego Postu o pokrzepiających słowach Chrystusa Pana: „jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im Mój Ojciec, który jest w Niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w Imię Moje, tam Jestem pośród nich” (Mt 18, 19-20) – pisze w 102. numerze „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać 102. numer naszego e-tygodnika wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-03-30 07:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie są nasi księża? Dlaczego pozamykali się za ścianami kościołów i plebanii? Dobry pasterz szuka swoich owiec, gdy te nie mogą przyjść do niego. Dlaczego księża nie wychodzą na ulice, dlaczego nie wystawiają przed kościoły konfesjonałów, by móc spowiadać chętnych ustawiających się do nich w takich samych kolejkach, jak ustawiają się do aptek, banków czy kas sklepowych...? Dlaczego nie inicjują np. nadzwyczajnego sposobu obchodzenia niedzieli palmowej, poprzez umieszczanie palm w oknach, na balkonach lub ogrodzeniach wokół naszych domów? Dlaczego nie mówią o wystawianiu koszyków ze święconką na klatkach schodowych, przed domami... które oni poświęca tak, jak święcą nasze mieszkania, gdy przychodzą do nas z kolędą...? Msze święte transmitowane w telewizji mają się tak do modlitwy i obcowania z Bogiem, jak spożywanie smakołyków na przyjęciu pokazywanym na ekranie telewizyjnym. Czy kościół w Polsce reprezentuje Boga, czy może polityków?
3 miesiące temu / Madra Polska
 
Kupujmy w polskich sklepach polskie produkty! Przekazujcie dalej te hasło.
3 miesiące temu / hm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.