DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

„Miłosierne zabijanie” to za mało! Belgijscy socjaliści chcą powszechniejszego uśmiercania pacjentów

„Miłosierne zabijanie” to za mało! Belgijscy socjaliści chcą powszechniejszego uśmiercania pacjentów
fot. SCHOENTGEN/MAXPPP/FORUM

Belgijscy socjaliści chcą zmienić prawo o eutanazji, by stała się ona jeszcze bardziej powszechna. Tak zwane „miłosierne zabijanie” legalne od 2002 roku – zgodnie z życzeniem niektórych posłów – miałoby być dostępniejsze wskutek zmuszenia lekarzy, sprzeciwiających się uśmierceniu pacjentów ze względów moralnych, do odsyłania pacjentów do innych medyków, którzy zgodzą się ich zabić. 

 

Nowelizacja prawa przewiduje ponadto wprowadzenie zakazu odmowy eutanazji na życzenie pacjenta przez szpitale, kliniki czy hospicja. Belgijska prasa nie przywiązuje prawie żadnej wagi do rewolucyjnych trzech projektów nowelizacji ustawy, zgłoszonych w niższej izbie parlamentu 23 lutego br. Flamandzkie gazety w ogóle tego faktu nie odnotowały. Podobne projekty próbowano przeforsować w 2013 r.

 

O pomysłach socjalistów napisał brytyjski „The Daily Mail,” wskazując, że gdyby doszło do przyjęcia zaproponowanych zmian, Belgia byłaby pierwszym na świecie krajem, w którym lekarz nie miałby prawa odmówić uśmiercenia pacjenta, który tego sobie życzy. Gazeta twierdzi, że nowe przepisy wydają się być sprzeczne z obowiązującym prawem, zgodnie z którym pacjent może poprosić o eutanazję, ale to wciąż lekarze - po przeanalizowaniu szeregu czynników - decydują o tym, czy pozwolić na jego uśmiercenie.

 

Zgodnie z nowymi propozycjami lekarz musiałby zaaplikować śmiertelny zastrzyk pacjentowi, który tego sobie życzy. Jeśli zaś odmówiłby ze względów moralnych, musiałby  - jak to ma miejsce w niektórych krajach w przypadku aborcji - odesłać go do kogoś, kto taki środek poda. Jeden z projektów nr 1677/001 określa siedmiodniowy limit dla lekarza, odmawiającego podania śmiertelnego zastrzyku na udzielenie odpowiedzi i znalezienie medyka, który wykona eutanazję.

 

Inny projekt przewiduje bezterminowe rozszerzenie klauzuli wykonalności eutanazji, zamiast obecnych pięciu lat. Chodzi o to, że „prośba” pacjenta o eutanazję, zapisana w testamencie mogłaby być zrealizowana w dowolnym czasie i nie wygasałby po upływie pięciu lat od spisania ostatniej woli. W uzasadnieniu projektu podano, że często trudno jest ustalić datę, kiedy pacjent nie jest już zdolny do wyrażenia swej woli. Prawo pozwoliłoby opiekunom takich osób - gdyby utraciły one zdolność stanowienia o samych sobie - na dokonanie eutanazji w dowolnym momencie ich życia.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

 

 


DATA: 2016-03-21 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba wreszcie powiedzieć - na Zachodzie nie ma już cywilizacji europejskiej, łacińskiej a za chwilę nie będzie w ogóle żadnej cywilizacji. Zostanie kolejne w historii czerwone totalitarne barbarzyństwo.
ponad 3 lata temu / abc
 
Efekt duraczenia o miłosierdziu, przebaczeniu i miłowaniu swoich wrogów. Jesteście gatunkiem ginącym na swoje wyraźne życzenie. Bezkrytyczne stosowanie tych pojęć zawsze i wszędzie do każdego i w każdej sytuacji to przejaw totalnej głupoty lub obłąkania. Wśród miłosiernych wiernych psy Kościół rozszarpały.
ponad 3 lata temu / agricola
 
Ałszwic, Kołyma.
ponad 3 lata temu / Sauelios
 
Czym to "miłosierdzie" różni się od strzału w tył głowy? Ideologia będąca podstawą dla obu zachowań jest ta sama. To talmud.
ponad 3 lata temu / @
 
Oj przyjdzie kara Boża na ten kraj, przyjdzie niechybnie.
ponad 3 lata temu / Emil
 
Na tym przykładzie najlepiej chyba widać, że lewactwo polega na wyciąganiu grubej kasy z naiwniaków. W tym przypadku chodzi o to by nie wywalać pieniędzy na leczenie. Powolutku będą wprowadzać zmiany, aż będą mogli sobie zabić każdego chorego bez pytania kogokolwiek o zdanie.
ponad 3 lata temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.