DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Życie człowieka to czas na Miłosierdzie i Pokutę,ale po przekroczeniu bramy śmierci wchodzi Sprawiedliwość.
ponad 1 rok temu / Baja
 
Grzeszących napominać ... Gdy zarzuciłam proboszczowi bierność wobec tego miłosiernego uczynku, usłyszałam od niego takie słowa: "Nie sądźcie, byście nie byli sądzeni". :
ponad 1 rok temu / anKa
 
Wszystko się zgadza. Jezeli powolani do służby Bogu się nie nawroca, aby dac przykład zycia wiarą, ofiarnościa i tym czym ich Bóg wyniósł, w pewien sposób ponad innych, aby Jego nasladujac, stali sie przykladem dla dusz sobie powierzonych, to raczej trudno coś powiedzieć, że bedzie tak jak Chrystus by sobie życzył.- moze sie mylę. Polska powinna iść Droga Krzyża, ktora przeszedł Chrystus.
ponad 1 rok temu / Marecki
 
Świetny artykuł! Dziękuję...wreszcie ktoś to ujął jak trzeba! Chyba część z nas jest już zmęczona tym samouwielbieniem, w które popadamy. Ale to dowód na nasze zakompleksienie.Teraz też nie widzimy Miecza Bożego, jak i przed wojną...wojna jest karą, karą za grzechy...gdybyśmy się nawracali, Bog by odstepowal od karania nas...A teraz zaś stawiamy się przed wszystkimi, pewni, że już swoje odcierpielismy, pewni, że skoro Pan Jezus nas miłuje, to możemy robić co chcemy...Nie bądźmy tacy pewni i każdy z nas niech się nawraca...
ponad 1 rok temu / Elle
 
Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego, a biskupi wystosowali na tę okazję list o ... wolontariacie. Miłosierdzie sprowadzone do charytatywności czyli wyłącznie do doczesnego wymiaru.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Amen!
ponad 1 rok temu / karol
 
może nie jesteśmy doskonali ale się staramy. wobec tego tekstu kim są nasi sąsiedzi, że mają prawo nas napadać i grabić średnio co kilkadziesiąt lat? i jeszcze nie ponoszą za to żadnej kary?
ponad 3 lata temu / ggość
 
"Polskę szczególnie umiłowałem ... Jakże wspaniała i wzniosła jest ta zapowiedź Pana Jezusa wobec Jego planów co do przyszłości naszej ojczyzny." Jak mówi Pismo Święte między chrześcijanami "nie ma już Żyda ani Greka" Ga 3,28 i "w każdym narodzie miły jest Panu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie" Dz 10,35
ponad 5 lat temu / JAQ
 
To nie Pan Bóg skazuje nas na potępienie, to my sami wybieramy drogę którą podążamy. Miłosierdzie Boże daje nam tylko możliwość powrotu do Pana Boga w każdym momencie naszego życia i jest tylko kwestią czy chcemy z niego skorzystać.
ponad 7 lat temu / kefas
 
Tylko nowy system, nie zas kapitalizm, moze byc tą nową iskrą. Nie to co ceni, od 89, środowisko UPR, N. Czas, JKM i Pani Natalia D. - lepiej, aby się te środowiska nie wypowiadały tu . Przykład zaś pozytywny: "Aksjologiczny krąg Solidarnosci. Uniwersalizm Jana Pawła II i Solidarności", 1998. Książka dostepna w Bibl.Narodowej w Warsz, Jagiellonce w Krak.
ponad 7 lat temu / Zielinski
 
Szczęść Boże POLSCE!Z serca dziekuję za tak piękne i madre słowa panu SŁAWO ! MIRI! owi w których wszystko jest zawarte.Obietnice są prawdziwe i spełniane tylko u BOGA nie u ludzi.WIERZMY polskim Prorokom Prymasom.Będzie SŁAWA bedzie MIR (jak w rozmowie półkownika brygady z lekarzem w filmie 4 pancerni i pies,będzie miód,zostawcie psa) ale tylko z ROŻAŃCEM w ręku,bo szatan sie GO boi jak ognia,do którego duszyczki niemodlace omamia i wciąga,za nie sie módlmy,bo w JEDNOŚCI SIŁA a nie w rozproszeniu.BĄDZMY TĄ NADZIEJĄ dla EUROPY.Z Panem BOGIEM.
ponad 7 lat temu / MATKA Urszula
 
Dobry artykuł.Pełen troski o każdego człowieka. Ja od siebie podkreśliłbym jeszcze dobitniej, że: GRZECH JEST DZIAŁANIEM PRZECIWKO SOBIE.Na własną krzywdę, szkodę i cierpienie. A przy tak rozwiniętym narcyzmie i egoizmie, to nawet niewierzący ateista będzie się starał, by nie popełniać grzechów.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Zgadzam się z Tobą, Robercie. Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie.
ponad 7 lat temu / Christophoros
 
Te słowa są skierowane do każdego z osobna Polaka i Polki, nie do masy ludu . Nic tu razem nie zrobimy, ale każdy osobno człowiek może dokonać cudu - przemiany swojego serca !
ponad 7 lat temu / Robert
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.