DZIŚ JEST:   21   MARCA   2019 r.

Św. Mikołaja z Flue, pustelnika
Św. Benedykty Cambiagio
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 38  >   CYWILIZACJA

Krzysztof Gędłek

Miłość w hi-tech


Czy człowiek może się zakochać w maszynie? Brzmi to na pozór absurdalnie, jednak droga jaką podąża dzisiejszy świat, coraz usilniej każe wątpić w fikcyjność takiego scenariusza.
 
Brytyjski dziennikarz i historyk, Jeremy Paxman stwierdził niedawno, że dziś młodzi ludzie w tak zwanych krajach cywilizowanego Zachodu nie biliby się w żadnej wojnie. Dlaczego? Bo nie wiadomo, o co mieliby się bić. Są przecież pozbawieni wartości, przesiąknięci materializmem, skupieni na sobie, a przede wszystkim poddani wpływowi mediów. Gorzka to ocena, zwłaszcza że Paxman wcale nie jest konserwatystą utyskującym na zdziczenie obyczajów, upadek cywilizacji i rozpad wspólnoty...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeżeli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej (…) Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi! Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy – mówił w środę podczas konferencji „Bitwa o odpowiedzialność” metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 
 

Zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności genderowej Konwencji stambulskiej z polską Konstytucją i ewentualne orzeczenie niezgodności, to sposób na wyeliminowanie groźnego dokumentu z naszego prawa. Takie rozwiązanie zabezpieczyłoby też kraj na wypadek przejęcia władzy przez lewicę i liberałów – podaje „Nasz Dziennik”.

 

Gubernator Matt Bevin podpisał prawo uniemożliwiające przeprowadzenie aborcji na dziecku ze względu na jego płeć, rasę i niepełnosprawność; w tym syndrom Downa. Organizacje pro-choice momentalnie zaskarżyły nowe prawo.

 

W miejscu kaźni ofiar stalinowskiego aparatu terroru doszło do skandalicznego aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy przewrócili w Kuropatach (Mińsk) czternaście krzyży – donosi Radio Swoboda. Upamiętniały one zamordowanych przez NKWD – w tym Polaków.

 

Rząd Nowej Zelandii zakazał sprzedaży broni półautomatycznej i szturmowej wraz z dużymi magazynkami. Decyzja premier Jacindy Ardern jest pokłosiem niedawnego zamachu w Christchurch, którego ofiarami zostało 50 osób.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.