DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Miłość synowska do Boga

Miłość synowska do Boga
Ks. Piotr Skarga

Synowie dobrzy boją się ojca swego: nie z tej miary, aby ich nie karał, bo im karanie jego miłe, ale aby łaski jego nie utracili, a w gniew jego nie wpadli: aby się w czem niewdzięcznymi ku jego dobrodziejstwom nie naleźli: aby w czem czci jego nie uwlekli, a jakiej mu przykrości nie zadali. Tego się boją, i gdy się w tem poczują, barzo na to boleją, więcej niźli na wszytkie utraty świeckie i boleści cielesne.

Bo miłość prawa synowska nie patrzy na pożytki i utraty, jedno na łaskawą twarz pana i dobrodzieja swego. Takiej bojaźni ku Panu Bogu, mieć sami z siebie nie możem. Dar jest Ducha Św., który ją w serca nasze wlewa; jako jest u Izajasza. Pierwsza tedy prośba nasza w tych trwogach i dolegliwościach świeckich, pierwsze staranie i obmyślanie niech będzie o tem, abyśmy bojaźń niewolniczą w miłość synowską za darem Ducha Ś. obracali. Bo gdy tę mieć będziem, grzechów, któremi łaskę ojca przenamilszego tracim, prędko odstąpim, karania jego ciężkie nam nie będą, i łacno się ze wszytkich doległości i ucisków świeckich wyprosimy.


Skarga pośród nas, Kraków 1936, s. 29-30.


DATA: 2019-09-26 15:51
AUTOR: KS. PIOTR SKARGA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.