DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Milion dolarów dla papieża za przejście na weganizm. Czym jeszcze zaskoczą nas ekologiści?

Milion dolarów dla papieża za przejście na weganizm. Czym jeszcze zaskoczą nas ekologiści?
fot.flickr.com

Ekologiści i producenci żywności wegańskiej wzywają papieża do przyłączenia się do kampanii w celu wyeliminowania hodowli zwierząt. Oferują Franciszkowi 1 mln dolarów za przejście w okresie Wielkiego Postu na weganizm i zachęcanie do tego wiernych.


Kampania Paula McCartneya i innych celebrytów „Million Dollar Vegan”, której twarzą stała się 12-letnia Genesis Butler z Kalifornii, ma na celu walkę z domniemanym globalnym ociepleniem poprzez eliminację hodowli zwierząt. Unikanie mięsa i nabiału ma rzekomo zmniejszyć nasz negatywny wpływ na Ziemię.


Butler jest weganką od szóstego roku życia i przeprowadziła już wiele protestów, walcząc z „okrucieństwem wobec zwierząt.” Przekonuje w rozmowie z brytyjską gazetą The Guardian że przejście na weganizm ma wiele pozytywów. Chodzi nie tylko o ochronę zwierząt i środowiska, ale także o poprawę zdrowia.


Kampania jest wspierana m.in. przez Paula McCartney’a, aktorkę Menę Suvari, muzyka Moby oraz przyrodnika i prezentera telewizyjnego Chrisa Packhama. Dziewczynka zwróciła się z przesłaniem do papieża Franciszka, przywołując jego encyklikę „Laudato si", by pomógł walczyć z hodowlą zwierząt.
Matthew Glover, dyrektor generalny Million Dollar Vegan, który jest jednym z inicjatorów kampanii reklamowej zaznaczył, że papież został wybrany ze względu na przywództwo środowiskowe, szczególnie w Ameryce Południowej, gdzie wycinane są wielkie lasy.


Dodał, że ich odważna, nawet zuchwała akcja ma na celu wstrząśnięcie światowymi liderami. W nagraniu video 12-letnia Kalifornijka zwraca się do Franciszka, by w okresie Wielkiego Postu zrezygnował z mięsa i białka zwierzęcego. Krótko mówiąc, by przeszedł na weganizm, dając tym samym przykład pozostałym katolikom. W zamian, autorzy kampanii oferują 1 mln dolarów. Papież będzie mógł wskazać dowolną organizację charytatywną, do której miałaby trafić obiecana kwota. Datek wpłaci fundacja Blue Horizon International Foundation, należąca do Blue Horizon Corporation, inwestującej w firmy produkujące żywność wegańską. Statutowym celem fundacji jest „przyspieszenie usuwania zwierząt z globalnego łańcucha żywnościowego”.


Daniel Hale z katolickiej agencji pomocowej Cafod uważa, że kampania, to świetny pomysł, aby „przez pewien okres żywić się prościej i prowadzić bardziej zrównoważony styl życia.” Autorzy kampanii przekonują, że domniemanego globalnego ocieplenia nie uda się zahamowane bez rezygnacji albo przynajmniej znacznego ograniczenia spożywania mięsa, zwłaszcza w bogatych krajach.

 

Zmniejszanie konsumpcji produktów zwierzęcych ma ograniczyć także zanieczyszczenie środowiska i degradację lasów. Inicjatorzy akcji podkreślają, że papież, jako duchowy przywódca 1,2 miliarda katolików na świecie, a także obrońca środowiska, może wywrzeć duży wpływ.


- Rozpoczynamy tę świadomie odważną, nawet zuchwałą kampanię, by wstrząsnąć światowymi liderami – mówił Glover. - Jesteśmy wdzięczni, że papież Franciszek wypowiedział się w sprawie zmian klimatu i dlatego pokornie prosimy go, aby spróbował przejść na weganizm w Wielkim Poście, dając przykład, jak każdy z nas może wdrożyć w życie zasady troski i współczucia – tłumaczył.


- Zrobiliśmy ogromny bałagan na tej cennej małej planecie. Kampania Million Dollar Vegan jest ważna, błyskotliwa i zuchwała. Ale pomyśl, jakie przesłanie zostanie wysłane do wszystkich wyznawców, jeśli przywódca Kościoła Katolickiego stałby się weganinem – stwierdził prezenter telewizyjny Packham.


Źródło: guardian.com / livekindly.co
AS


DATA: 2019-02-06 16:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper: Czyli jak nikt, to nie jest wskazana.
10 miesięcy temu / Rafał
 
@Rafał Nikt ale w wielkim poście warto sobie czegoś odmawiać. W dawnych czasach ludzie w wielkim poście nie jedli mięsa.
10 miesięcy temu / trooper
 
Czy po ostrzeżeniach o szkodliwości papierosów / alkoholu też na mięsie pojawią się napisy: "Minister zdrowia ostrzega: mięso powoduje 99%chorób: raka, zawały i wylewy. To morderstwo zwierząt i zdrowotne samobójstwo". Wegetarianizm = więcej energii bez używek, narkotyków, uzależnień, ucieczki od życia, zagłuszania sumienia, stresu, samodzielne myślenie zamiast prania mózgu głupimi modami. Tylko wegetarianizm jest zdrowy i naturalny= bez mięsa= bez 99% chorób! Jedz samo mięso = umrzesz z braku witamin, nie jedząc mięsa żyjesz długo i zdrowo = szpitale pełne chorych od mięsa - powodu 99% chorób i zdrowsi wegetarianie= to prawda. W Afryce umierają z głodu w USA i Europie z przejedzenia a wegetarianizm - bez 99% chorób! Mięso powoduje epidemię otyłości, raka, zawałów (już u 25 latków), wylewów, cukrzycy itp. też w Polsce, wcześniej większość dań była wegetariańska (kasze, fasole, bób, groch).
10 miesięcy temu / FederacjaZielonych.pl
 
Karol? Kotlet jest całkiem w porządku, ale raz w miesiącu :) Sam wcinałem mięcho ostro i goloneczki mniami, ale refleksja przychodzi dopiero w łóżku na oddziale onkologii, kiedy na korytarzu nikt już nie łazi. Zgaszone światła do półmroku, niczym chora scena w horrorze. Na dodatek parę dni wcześniej zabrali kolegę z sali do kostnicy. Wtedy właśnie docenia się słowo kogoś, kto chciał pomóc, mówiąc durnoty w stylu - jedz więcej warzyw mniej mięsa.. ale jest już za późno. Ty masz jeszcze czas.. Gadanie o białku niezbędnym do życia. To jak Ci wegeganie czy wegterainie żyją? Udają? .... PROSZĘ CIE o odpowiedź.
10 miesięcy temu / Oleg
 
XXI wiek jest czasem intensywnej wojny propagandowej i ogłupiania ludzi na masową skalę. W przeciwieństwie do dawniejszych czasów wielu dzisiejszych ludzi nie ma pojęcia w jakim świecie żyje. Masowy odbiorca łyka prawie wszystko oetykietowane "naukowcy powiedzieli". Nie powoływałbym się więc na XXI wiek jako czas intelektualnej wielkości.
10 miesięcy temu / @X
 
od kiedy białko zwierzęce niezbędne?! Ono zakwasza organizm, zużywa fosforany z kości, powoduje setki chorób i jest niesamowicie szkodliwe, jak można wysnuwać tezy o nieszkodliwości mięsa w XXI wieku?!
10 miesięcy temu / X
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.