DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Milejczyce: ekspiacja po kradzieży i profanacji Najświętszego Sakramentu. Sprawcy wciąż na wolności

Milejczyce: ekspiacja po kradzieży i profanacji Najświętszego Sakramentu. Sprawcy wciąż na wolności
fot.fot. pam

W kościele parafialnym w Milejczycach w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona ekspiacyjna Msza Święta, połączona z obrzędem publicznego przebłagania po dokonanej tam kradzieży tabernakulum i profanacji Najświętszego Sakramentu.


Eucharystii i nabożeństwu wynagradzającemu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

 

Proboszcz parafii ks. Zbigniew Bolewski przypomniał, że w nocy z 27 na 28 listopada dokonano włamania do tamtejszego drewnianego kościoła parafialnego św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Sprawcy wyłamali drzwi, a po wejściu wyrwali z drewnianej obudowy metalowe tabernakulum, w którym znajdowały się trzy naczynia liturgiczne z Najświętszym Sakramentem. Policja prowadzi dochodzenie, ale obecnie sprawcy kradzieży i profanacji nie zostali wykryci.

 

W homilii bp Tadeusz Pikus powiedział, od początku trwa walka z szatanem o człowieka. Bóg posyłając Chrystusa dał człowiekowi nadzieję zwycięstwa. Syn Boży stał się jednak bezbronny, a oddając do dyspozycji człowieka miał świadomość odrzucenia i zlekceważenia, zarówno na krzyżu, jak też pozostając w Ciele i Krwi pod kruchymi postaciami chleba i wina.

 

„Nikt jednak nie odbierze nam Chrystusa !” – mówił bp Pikus. - Chrystus potępia grzech, ale nie potępia człowieka - dodał. Przypominając wiele profanacji, w tym tak masowe jak chociażby w ZSSR, gdzie wszystko co święte było niszczone, a ludzie broniący świętości okrutnie prześladowani, powiedział, że każdy grzech jest świętokradztwem. Dla Boga nie na nic niemożliwego i nie pozbawia on nigdy nadziei, gdyż On jest nadzieją ostatecznego zwycięstwa.

 

Pasterz Kościoła drohiczyńskiego prosił parafian o podtrzymywanie ducha nadziei oraz modlitwę o Miłosierdzie Boże i nawrócenie sprawców. Podkreślił, że przez to bolesne doświadczenie Bóg wzywa nas do mówienie Jemy zawsze - „tak”, a szatanowi zawsze stanowczo - „nie”.

 

Do Milejczyc przybyli także inni kapłani z diecezji drohiczyńskiej z wikariuszem generalnym ks. prał. Tadeuszem Syczewskiem i dziekanem siemiatyckim ks. prał. Stanisławem Ulaczykiem, siostry zakonne oraz wierni z okolicznych parafii.

 

Bp Pikus przekazał parafii puszkę do przechowywania Najświętszego Sakramentu, prosząc też o dobre zabezpieczenie i czujność, gdy zostanie zamontowane nowe tabernakulum.

 

W parafii Milejczyce każdego dnia w Adwencie śpiewane są suplikacje. We wszystkich parafiach diecezji w niedzielę 6 grudnia, w duchu wynagrodzenia, po Mszach świętych przed Najświętszym Sakramentem odśpiewano też: „Święty Boże, Święty Mocny”.

 

 

 

KAI

luk

 

 


DATA: 2015-12-09 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pewnie jak zwykłe tajemnica poliszynela jak niedawna demolka solidnych nagrobków przez parę 8- i 10-letnich dzieci. Bać się islamu gdy podobne hordy mamy u siebie od wieków...
ponad 3 lata temu / Karolina
 
+ Może kiedyś uklękną do Komunii Świętej jak ich przodkowie. Na chwilę obecną bandytyzm liturgiczny jest w modzie.
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "39879"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.