Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Milczący protest katolików w Rzymie. Przeciw homoherezji! [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Modlitwa i milczenie. W taki sposób katolicy zebrani na placu św. Sylwestra w Rzymie protestowali przeciwko skandalowi nadużyć seksualnych w Kościele. Swoim działaniem chcieli podkreślić, że ogromny kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem. Czy ich głos zostanie dostrzeżony?

 

Prezentujemy tekst wystąpienia Arkadiusza Stelmacha z Instytutu im. Księdza Piotra Skargi

 

Drodzy Przyjaciele, Drodzy Bracia i Siostry w Wierze Katolickiej,

 

Przybywam z Polski - kraju, który swoje istnienie zawdzięcza Kościołowi katolickiemu, z kraju, który na mocy aktu królewskiego koronował Najświętszą Maryje Pannę na Królową Polski.

 

My Polacy jak cały katolicki świat bolejemy nad smutnym stanem Kościoła oraz Cywilizacji Chrześcijańskiej. Tak Kościół jak i Cywilizacja Chrześcijańska są niszczone od ponad pięciu wieków przez gnostyczną oraz egalitarną Rewolucję.

 

Dziś widzimy dramatyczne zmaganie miedzy Rewolucja i Kontrrewolucją wewnątrz Kościoła.

Widzimy jak czerwony smok w nowej postaci neo–komunizmu czy neo-marksizmu wdarł się podstępnie do Kościoła dokonując w Nim nieznanych dotąd w historii spustoszeń.

 

Również mój ukochany kraj - Polska - nie jest wolny od tej plagi. Jesteśmy bowiem częścią Kościoła powszechnego. Zmagamy się z kryzysem Wiary – przejawiającym się w spadku powołań do kapłaństwa, spadku praktyk religijnych zwłaszcza wśród młodzieży, plagą niemoralności, promocją homoseksualizmu oraz ideologii gender.

Niestety nasze seminaria oraz uniwersytety nie są wolne od straszliwej ideologii progresizmu, która skutecznie podmywa doktrynę, dyscyplinę oraz duszpasterstwo w Kościele.

 

Rok temu Instytut im. Księdza Piotra Skargi, który reprezentuję, przeprowadził zupełnie wyjątkową kampanię Polonia Semper Fidelis w obronie nierozerwalności katolickiego małżeństwa oraz w obronie Najświętszego Sakramentu. Akcja ta była wyrazem zatroskania polskich katolików niejasną i przez to niebezpieczną doktryną na temat nierozerwalności małżeństwa zawartą w papieskim dokumencie Amoris Laetitia. Polski episkopat otrzymał w jej efekcie ponad 145 tysięcy listów, w zdecydowanej większości tradycyjną pocztą. W listach polscy zatroskani wierni apelowali o potwierdzenie przez Konferencję Episkopatu Polski nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa, jak i niedopuszczania do sakramentu ołtarza osób żyjących w tak zwanych związkach niesakramentalnych.

 

Niestety do dziś nie otrzymaliśmy Episkopatu odpowiedzi na naszą kampanię.  Niestety minione miesiące przyniosły kolejne informacje na temat rozmiaru kryzysu i zamętu w Kościele.

 

Listy arcybiskupa Vigano, skandale nadużyć seksualnych wobec dzieci i kleryków, próby demokratyzacji i niszczenia hierarchicznej struktury Kościoła budzą nasz największy niepokój.

 

Niestety współgra to również z coraz bardziej wściekłymi atakami na Kościół w Polsce ze strony wrogów zewnętrznych. Smutnym tego przykładem jest film pt. „Kler”:, który przedstawia karykaturalny i jednostronny obraz Kościoła jako organizacji skorumpowanej. 

 

Ta tragiczna sytuacja Kościoła zmusza polskich wiernych by byli silni i zjednoczeni wokół niezmiennego nauczania katolickiego i doktryny. My Polacy, z kraju, w którym Pan Jezus przekazał naukę nt. Bożego Miłosierdzia, w którym Najświętsza Maryja Panna zawsze była szczególnie czczona, chcemy stawać z wszystkimi wiernymi Katolickiego i Apostolskiego Kościoła, i mocno wyznać: Credo Unam, Sanctam Catholicam Ecclesiam, którego bramy piekielne nie przemogą.

 

Dziękuję!

Laudetur Iesus Christus, Salve Maria!


DATA: 2019-08-21 13:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Reformy kościelne już ruszyły, garstka nie zatrzyma zmian, gdyż bez zmian Kościół zostanie bez wiernych, co oznacza dla niego upadek również w wymiarze materialnym.
ponad 1 rok temu / Janek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 128 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.