DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Mikroczip w dłoni. Szwedzka firma testuje alternatywę dla zwykłego biletu kolejowego

Mikroczip w dłoni. Szwedzka firma testuje alternatywę dla zwykłego biletu kolejowego
Zdjęcie ilustracyjne. By Amal Graafstra (ishmell) (Flickr) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Szwedzkie linie kolejowe SJ to pierwsza na świecie firma umożliwiająca klientom zastąpienie tradycyjnego biletu już nie tylko dowodem transakcji w smartfonie a… mikroczipem umieszczonym w dłoni.

 

Rozwiązanie znajduje się na razie w fazie testów i dedykowane jest do posiadaczy mikroczipów oraz – jednocześnie – programów lojalnościowych SJ Prio.

 

„Jeśli nie chcecie sobie zawracać głowy biletem, kartą, biletem w telefonie, etc. wystarczy wam członkostwo, chip, smartfon z aplikacją dzięki której powiążecie numer członkowski z chipem, a także rzecz jasna bilet wykupiony w ramach SJ Prio. Kupuje się go przez internet, jak zwykły bilet kolejowy” – informuje portal transport-publiczny.pl.

 

Mimo skomplikowanej terminologii dotyczącej czipu korzystającego z technologii NFC, wszystko sprowadzać ma się dla podróżującego do przyłożenia ręki do smartfona kontrolera.

 


Źrodło: transport-publiczny.pl

MWł
  


DATA: 2017-08-08 10:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Patryk: Apokalipsę znam i uznaję ją w 100%. Ale w Apokalipsie jest mowa o znamieniu Bestii, a nie o mikroskopijnych elektronicznych biletach na pociąg. Podaj konkretnie, w którym orędziu Matka Boża skrytykowała mikroelektronikę, bo stwierdzenia "nie pamiętam", "jakieś", "chyba" nie świadczą o tym byś znał odpowiednie źródła. Natomiast to stwierdzenie wydaje się być kompletną bzdurą: "czipy ... mają wpływać w pewien sposób na ludzki umysł i mózg i taki człowiek nigdy już nie zwróci się do Boga". Po pierwsze dlatego, bo człowiek zwraca się do Pana Boga dzięki duszy, a nie dzięki mózgowi. Po drugie dlatego, że gdyby nawet był możliwy taki wpływ na mózg, to człowiek poddany temu działaniu trafiałby nie do piekła, lecz do nieba, gdyż do piekła idzie się w stanie grzechu śmiertelnego, a warunkiem popełnienia grzechu śmiertelnego jest pełna świadomość i dobrowolność. Ktoś z tak "uszkodzonym" umysłem nie byłby w stanie popełniać grzechów w pełni świadomie i dobrowolnie!
10 miesięcy temu / r
 
Pisze wyraźnie w Apokalipsie. Po drugie bardzo się tym interesowałem i prosiłem Boga o rozeznanie, dlaczego ludzie, którzy przyjmą czipa będą potępieni (co zresztą wyraźnie pisze w Apokalipsie, że ci co przyjmą czipa nie są zapisani w Księdze Żywota) i nagle gdzie to przeczytałem, nie pamiętam gdzie, bo dużo czytam, ale na pewno z bardzo wiarygodnego źródła, z jakichś Orędzi chyba Matki Bożej i tam właśnie pisało, że każdy kto przyjmuje czipa, zostaje pozbawiony łaski Bożej, że człowieka takiego natychmiast opuszcza łaska Boża, a poza tym na Wolna Polska wielokrotnie były artykuły na ten temat, gdzie wypowiadali się Ci co tworzyli czipy i sami mówili, że one mają wpływać w pewien sposób na ludzki umysł i mózg i taki człowiek nigdy już nie zwróci się do Boga. Radzę czytać, szukać prawdy, a nie negować. Polecam Wolna-Polska i Apokalipsę. Mówił o tym też Ks. Paweł Murziński. Trzeba zadać sobie trud i słuchać odpowiednich osób i czytać odpowiednie źródła.
10 miesięcy temu / Patryk
 
Z tym czipem wg Patryka to tak jak ze śmiercią od kuli zanurzonej w wieprzowej krwi dla muzułmanina.
10 miesięcy temu / aaa
 
Jakaś zacofana ta Szwedziowska kolej żelazna. Przecież Szwedziochy mają już chipy, zamiast mózgów.
10 miesięcy temu / agricola
 
zaczipować ludzi jak bydło idące na rzeź
10 miesięcy temu / ed
 
Na razie dobrowolnie jak z tatuażem, ale niebawem...
10 miesięcy temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.