DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Mike Pompeo: cenzura w social mediach nie różni się od tej na uniwersytetach

Mike Pompeo: cenzura w social mediach nie różni się od tej na uniwersytetach
fot. POOL / Reuters

Zdaniem sekretarza stanu USA, Mike’a Pompeo, cenzorskie praktyki Twittera, Facebooka i Apple idą po tej samej linii jaką lata temu przyjął amerykański świat akademicki. „To nie to, kim jesteśmy jako Amerykanie. Nie tak powinien wyglądać głos Ameryki” – zaznaczył.

 

Przemawiając dla Voice of America (VOA), międzynarodowego nadawcy finansowanego przez Kongres Stanów Zjednoczonych, Pompeo odniósł się  do niedawnego wyrzucenia Donalda Trumpa z Facebooka, Instagrama, Twittera i YouTube, tak jak i tysięcy innych konserwatystów.

 

Wcześniej pracownicy VOA chcieli nie dopuścić do przemowy nominata Trumpa na urząd Sekretarza Stanu, argumentując to „zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, naruszeniem prawa oraz rażącym marnotrawstwem zasobów rządowych”, które rzekomo miałaby stwarzać wypowiedź Pompeo.

 

„Nie chcieli, aby głos amerykańskiej dyplomacji był emitowany w Voice of America”- zauważył. „Wszyscy jesteśmy częścią instytucji, dla której spełnianie obowiązków (…) jest dużo ważniejsze od naszych indywidualnych zapatrywań. Tego rodzaju instynkt cenzorski jest niebezpieczny. To jest moralnie złe. W istocie jest to sprzeczne z ustawowym mandatem VOA ” – podkreślił.

 

Sekretarz Stanu porównał cenzorską praktykę Big Tech do „zamaskowanego” autorytaryzmu: „cenzura, wokeness, poprawność polityczna - wszystko to zmierza w jednym kierunku: autorytaryzmu przebranego za moralną prawość”. „Widzimy to obecnie na Twitterze, Facebooku i w Apple, a także na zbyt wielu kampusach uniwersyteckich. To nie to, kim jesteśmy. Nie tak powinien wyglądać głos Ameryki” – podsumował swoje rozważania.

 

Źródło: lifesitenews.com
PR


DATA: 2021-01-14 15:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto zadać pytanie, czy właściciele/założyciele/twórcy twittera, facebooka, instagrama, googli są naprawdę Amerykanami?
6 dni temu / Hanys GornoŚl
 
Pompeo to ten od 447?
7 dni temu / ??
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.