DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 47  >   TEMAT NUMERU

Valdis Grinsteins

Migracja w służbie rewolucji


Europejska lewica do tego stopnia nienawidzi Europy, że bez zmrużenia oka wyda ją na żer barbarzyńskiej hordzie z Azji i Afryki – na dodatek tłumacząc to postępem cywilizacyjnym, a wręcz ewangelicznym nakazem.

 

Nie trzeba nigdzie daleko wyjeżdżać, aby ich zobaczyć. Przybywają w bardzo licznych grupach, przekraczają granice i infrastrukturę kontrolną oraz zwyczaje życia i higieny krajów europejskich. Już dziś władze informują, że napływ ten potrwa dłuższy czas:

Fala imigracji nie stanowi odosobnionego incydentu, ale początek prawdziwego exodusu, co oznacza, że będziemy mieć do czynienia z tym problemem przez lata – orzekł przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas konferencji w brukselskim Instytucie Bruegla.

Słowo „lata” nabiera w tym kontekście aspektu pewnej nieodwracalności. Czyli innymi słowy: mamy się przygotować na zmiany na dobre i na złe. Co więcej, jest to nieodwracalność najwyraźniej dobrze zorganizowana. Tylko bowiem ktoś naiwny mógłby sądzić, że podobne przemieszczenia ludności obywają się bez żadnej organizacji. Przecież tysiące ludzi nie podróżowałyby w ten sposób, morzem i lądem, dokładnie w tym samym czasie i dokładnie ku temu samemu celowi. Gdyby chodziło o zjawisko spontaniczne, przybyliby z początku nieliczni, dopiero potem stopniowo następni. Wielu ruszyłoby do bogatych krajów arabskich, gdzie panuje ta sama religia, gdzie mieszkają pokrewne ludy, które posługują się tym samym językiem. Jeszcze bardziej znamienny jest upór mediów w przedstawianiu imigrantów jako zrozpaczonych uchodźców, którzy uciekają wraz z dziećmi przed wojną w Syrii, podczas gdy naprawdę są to w większości młodzi mężczyźni, którzy przybywają z wielu miejsc, na przykład, z Afganistanu, Erytrei, Somalii czy ogólnie: z Afryki. Niektórzy, owszem, są uchodźcami, ale inni to imigranci ekonomiczni, którzy chcą po prostu żyć na koszt europejskiego systemu socjalnego.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Jest Kościół społecznością modlącą się. [To] olbrzymie zrzeszenie wierzących ludzi, którzy się modlą; czynią to może niedoskonale, z roztargnieniem, może nawet rzadko, ale znają wartość i znaczenie modlitwy i ją w jakimś stopniu w swym osobistym życiu praktykują.

 

 
 

1859 – zmarł Zygmunt Krasiński, polski myśliciel, poeta, dramatopisarz, prozaik, epistolograf. Zaliczany do grona „trzech wieszczów”. Do największych jego dzieł należą dramaty: Nie-Boska komedia (1835), ukazująca wizję krwawej rewolucji niszczącej uporządkowany świat, oraz filozoficzno-historyczny Irydion (1836).

 

Rzecznik szpitala University Hospitals Plymouth NHS Trust skomentował sytuację Polaka, skazanego za zagłodzenie.

 

Prof. Jacek Bartyzel komentuje dla PCh24TV sytuację w Stanach Zjednoczonych po zaprzysiężeniu prezydenta Joe Bidena.

 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi poinformował, że administracja Facebooka zablokowała możliwość zagranicznej promocji filmu „Obóz na Przemysłowej – poznaj nasz strach!”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.