DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Migracja to najpoważniejszy problem UE. Wspólna konferencja premier Szydło i kanclerz Merkel

Migracja to najpoważniejszy problem UE. Wspólna konferencja premier Szydło i kanclerz Merkel
fot. REUTERS/Fabrizio Bensch/FORUM

Na wspólnej konferencji prasowej kanclerz Merkel i premier Beaty Szydło podkreślały, że najpoważniejszym wyzwaniem przed którym stoi Europa jest kryzys imigracyjny. Szefowe rządów deklarowały również wsparcie dla „pozostania w Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii”.

 

Podczas rozmów poruszono też kwestię polskiej mniejszości w Niemczech. - Uzgodniłyśmy, że odbędzie się specjalne posiedzenie podczas, którego obywatele mający polskie korzenie będą mogli zabrać głos. Będziemy rozmawiać na temat poprawy sytuacji mniejszości w Polsce i Niemczech - powiedziała Merkel. 

 

„Zrobimy wszystko by Wielka Brytania została w UE. Jesteśmy w tym zgodne z panią premier Szydło” -  zapewniła Merkel. Stwierdziła też, że „migracja to jedno z największych wyzwań przed którym stoi Europa. W rozwiązanie tego kryzysu należy włączyć w Grecję. Cieszę się, że Polska jest gotowa przyjąć pewną liczbę imigrantów”.

 

Jak zapewniła premier Szydło „Polska chce pogłębiać dobre relacje z Berlinem”. - 25 lat traktatu o dobrym sąsiedztwie to najlepszy przykład, że to dobra droga dla obu krajów – stwierdziła polska szefowa rządu. 


- Rozmawialiśmy z kanclerz Angelą Merkel o relacjach Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Mamy w tej sprawie wspólne stanowisko: zrobić wszystko, aby Wielka Brytania pozostała w Unii. Dla Polski istotne jest, aby propozycje brytyjskie, w dużej mierze do zaakceptowania, uwzględniały polską specyfikę. Będziemy zabiegać o zabezpieczenie praw Polaków pracujących na Wyspach - powiedziała premier Szydło.

 

Premier przypominała, że nasz kraj zgodził się uczestniczyć w działaniach zmierzających do rozwiązania kryzysu imigracyjnego. - Chcemy uczestniczyć w pomocy Syrii, chcemy być aktywnym podmiotem - podkreśliła premier. Jednak jak zaakcentowała „stały mechanizm rozlokowania imigrantów jest dla nas nie do przyjęcia”.

 

- Zaprosiłam kanclerz Merkel  do Polski i mam nadzieje, że ta wizyta wkrótce dojdzie do skutku - poinformowała premier Beata Szydło.

 

 

 

Źródło: TVP Info

luk

 

 


DATA: 2016-02-12 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie litości. To pierwsze ich tego typu spotkanie, wtedy wyczuwa się rozmówcę, gada o sprawach nie budzących konfliktów. Im poważniejsze sprawy tym później się je porusza po zbudowaniu odpowiedniego przedpola. Niestety ale w polityce takie bla bla bla jest równie ważne jak twarde rozmowy i warunki. Wszystko w swoim czasie
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
Pozostanie Wlk. Brytanii w Eurokołchozie jest sprawą najważniejszą dla NWO. Trzeba brytyjczyków przekonać albo sfałszować wyniki referendum.
ponad 4 lata temu / odp
 
Wiec jednak Polska przyjmie uchodzcow. Ciekawe ilu.
ponad 4 lata temu / Angela
 
niestety, tego się można było spodziewać - ble, ble, ble; pozostanie Wlk. Brytanii w Eurokołchozie nie jest chyba najważniejszą, czy nawet ważną sprawą? a czy ten liczący sobie 25 lat traktat zabezpiecza nasze obecne granice? praktycznie nie poruszono najważniejszych dla nas spraw, a te poruszone, to ledwie liźnięte, czyli jak po myślniku powyżej; a jeszcze jedno, rozumiem, że p. Merkelowa została zaproszona do Polski bez niemieckiej asysty wojskowej, tylko ze swoimi cywilnymi doradcami?
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.