DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Mieszkańcy Słupska modlili się za Roberta Biedronia. Zainspirowała ich Krucjata Młodych!

Mieszkańcy Słupska modlili się za Roberta Biedronia. Zainspirowała ich Krucjata Młodych!
fot. Krucjata Młodych

Zorganizowany w grudniu ubiegłego roku przez Krucjatę Młodych Publiczny Różaniec w intencji odnowy moralnej Słupska i całego narodu, a także nawrócenie prezydenta miasta, znanego homoaktywisty – Roberta Biedronia zainspirował mieszkańców pomorskiego do zorganizowania kolejnych publicznych modlitw. Pierwsza z nich odbyła się w minioną sobotę – 27 stycznia.

 

Zgromadzeni wierni odmówili modlitwę różańcową „za grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie" oraz „o miłosierdzie Boże dla miasta”. W skupieniu, jakie odbyło się przed słupskim ratuszem wzięło udział kilkadziesiąt osób.

 

„Kontynuując nieprzerwaną modlitwę zapoczątkowaną w dniu 27.07.2014 roku przez Komitet Przepraszamy Cię Panie Jezu, ostatnio wzmocnioną Różańcem w dniu 04.12.2017 roku z ogólnopolskiej niezależnej inicjatywy Krucjaty Młodych, postanawiamy każdego 27 dnia miesiąca, w dzień Objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej trwać na Świętym Różańcu przed Ratuszem przez kolejne 12 miesięcy” - napisali w liście przekazanym prezydentowi Słupska organizatorzy Publicznego Różańca.

 

„Modlitwa różańcowa będzie w intencji przebłagalnej i zadośćczyniącej za grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie oraz o miłosierdzie Boże dla naszego miasta” – podkreślono w przesłanym Robertowi Biedroniowi piśmie.

 

– To bardzo dobra wiadomość. Bardzo się cieszymy, że staliśmy się dla słupszczan inspiracją do comiesięcznej modlitwy różańcowej przed tamtejszym Ratuszem. Taki zresztą jest cel Krucjaty Młodych, aby publiczne modlitwy różańcowe odbywały się cyklicznie w jak największej liczbie polskich miast i jak najbardziej widocznych miejscach – powiedział dla portalu PCh24.pl Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych.

 

– Będąc w Słupsku 4 grudnia 2017 roku dowiedzieliśmy się, że są tam ludzie, którzy przez wiele wcześniejszych miesięcy spotykali się przed urzędem miasta i wspólnie modlili w celu zadośćuczynienia Panu Bogu za to, że włodarzem miasta jest zadeklarowany homoaktywista – dodał.

 

Organizowane przez Krucjatę Młodych Publiczne Różańce tylko w styczniu odbyły się w 18 polskich miastach i wzięło w nich udział około 1000 osób. – W co najmniej 15 z nich modlący zadeklarowali, że będą spotykali się co miesiąc i odmawiali Różaniec. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ na początku roku 2017 zastanawialiśmy się, jaki będzie odbiór naszej akcji. Dzisiaj okazuje się, że ludzie sami zaczynają garnąć się do organizowania Publicznych Różańców i podkreślają, że nasza inicjatywa jest dla nich inspiracją. Jest to po prostu coś wspaniałego – podkreślił Maciej Maleszyk.

 

Przedstawiciel Krucjaty Młodych poinformował, że cały czas przybywa miast, w których wierni proszą o zorganizowanie Publicznego Różańca. – Widać wyraźnie potrzebę Różańca. Odpowiadamy wszystkim, którzy się do nas zgłaszają – zaznaczył.

 

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji Krucjaty Młodych i zorganizować w swoim mieście Publiczny Różaniec są proszeni o napisanie na adres: [email protected]. Organizatorzy pomogą w przygotowaniu modlitwy, m.in. poprzez wysyłkę różańcowego baneru i materiałów, które mogą pomóc w zorganizowaniu modlitwy. – To nie jest nic trudnego. Wystarczy trochę odwagi cywilno-religijnej! – spuentował Maciej Maleszyk.

 

 

Źródło: wp.pl / PCh24.pl

TK

 

 


DATA: 2018-01-30 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo, brawo. Ostatnie zdanie o odwadze cywilno-religijnej jest proste i piękne. Przeżegnać się przed posiłkiem w restauracji? Zdjąć czapkę przejeżdżając przed kościołem? Uklęknąć publicznie i zmówić zapomnianą w domu rano modlitwę? Kiedyś ludzie bez problemy modlili się i okazywali wiarę publicznie. Duma, nie wstyd. Normalność, nie margines.
ponad 2 lata temu / Tomek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.