DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Mieszkańcy Kolorado zagłosują w sprawie mordowania dzieci w późnych aborcjach

Mieszkańcy Kolorado zagłosują w sprawie mordowania dzieci w późnych aborcjach
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Inicjatywa zakazująca późnych aborcji w Kolorado kwalifikuje się do głosowania przy okazji wyborów powszechnych w listopadzie br. – podało w poniedziałek biuro Sekretarza Stanu Kolorado. Inicjatorom projektu ustawy zakazującej zabijania choć niektórych dzieci nienarodzonych udało się zebrać wystarczającą liczbę podpisów.

 

Pod projektem za zakazem aborcji początkowo podpisało się 137 tys. 624 osoby, a potrzebowano 124 tys. 632 prawidłowych podpisów. Biuro Sekretarza Stanu po analizie złożonych w marcu podpisów uznało za ważne ponad 114 tysięcy. Sąd rejonowy zezwolił jednak na przedłużenie okresu zbierania podpisów, który trwał od 15 do 29 maja. Inicjatorom udało się zebrać dodatkowo 48 tys. 689 podpisów - podało biuro w komunikacie informacyjnym w poniedziałek.

 

Jeśli wyborcy stanu Kolorado opowiedzą się za projektem ustawy, to uśmiercenie dziecka poczętego po 22. tygodniu ciąży będzie uznawane za przestępstwo, chyba, że  lekarz uzna  - po wcześniejszej konsultacji z innym medykiem - iż aborcja była konieczna celem ratowania życie matki. W innym przypadku lekarz zabijający dziecko nienarodzone w ramach tak zwanej „późnej aborcji” zostanie ukarany grzywną i pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej przed stanową komisją zdrowia. Może zostać pozbawiony licencji na wykonywanie zawodu.

 

Kolorado jest jednym z niewielu stanów w USA, który zezwala na aborcję w dowolnym momencie ciąży – i to z dowolnego powodu. Sondaże pokazują jednak, iż nawet tam mieszkańcy chcą ograniczenia tego haniebnego procederu.

 

Dzięki sukcesowi zbiórki podpisów pod projektem ustawy pytanie dotyczące zakazu późnych aborcji pojawi się na kartach do głosowania w wyborach powszechnych w listopadzie tego roku.

 

Źródło: denver.cbslocal.com                                                          

 

AS


DATA: 2020-07-03 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety obłędna narracja lewacko-feministyczna, jakoby życie zaczynało się dopiero w momencie narodzin, a wcześniej mamy jakiś abstrakcyjny płód została zaakceptowana i wcielona w życie w wielu krajach, stąd mamy tak złe prawo. Nie wiem, czy możliwy jest odwrót od tego myślenia i przekonania ludzi, że w brzuchu nie siedzi wyimaginowana kukła, która można usunąć, tylko rozwija się żywe dziecko. Obawiam się, że przemysł aborcyjny generuje takie zyski, iż ta walka jest bardzo trudna. Duża rola Kościoła, jednak on w wielu krajach też traci na znaczeniu, dobrze, że katolickie portale jak Pch24 mówią prawdę w tej materii. Kluczowe jest też niedopuszczanie do władzy tzw. tęczowych, bo później takie materiały czy felietony mogą być usuwane....jako mowa nienawiści. Zachodnie serwisy robią tak od jakiegoś czasu. Pseudo mowa nienawiści jest kagańcem i szlabanem na prawdę.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Holokaust został potępiony już w Norymberdze. Dziwne, że w Kolorado jeszcze o tym nie wiedzą.
1 miesiąc temu / Obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.