DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Mieszkańcy Białegostoku szkalowani za sprzeciw wobec marszu LGBT

Mieszkańcy Białegostoku szkalowani za sprzeciw wobec marszu LGBT
Fot. Forum / M. Kosc

Liderzy lewicowych partii politycznych wykorzystując fale nienawiści wylewane przez liberalne media na białostoczan za masowy sprzeciw wobec propagowania ideologii LGBT, organizują wiec wyborczy w stolicy Podlasia. Nazwały go zgromadzeniem „Polska przeciw przemocy”. Podobnie wszelkiego rodzaju lewicowe organizacje zwołują na sobotę w Warszawie i innych miastach „manifestacje przeciw przemocy”.

 

Zaraz po białostockim marszu równości LGBT politycy koalicji Lewica Razem – Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty oraz Robert Biedroń zapowiedzieli, iż w najbliższą sobotę zorganizują w tym mieście „Marsz przeciwko przemocy”. Być może zapomnieli o przepisach prawa regulujących tego typu imprezy. Mówią one, iż wydarzenie powinno być zgłoszone do Ratusza minimum 30 dni przed jego przeprowadzeniem. Kiedy liderom lewicy zostało to uświadomione, postanowili zorganizować nie marsz, ale zgromadzenie „stacjonarne" na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę.

 

Nawet aktywiści LGBT skrytykowali pomysł liderów Lewicy Razem, wyczuwając w nim polityczny „haczyk”. Elżbieta Podleśna napisała na swoim profilu Facebook: „Dołożę starań, aby obśmiać z całą ironią, jaką dysponuję. Ja to odbieram jak policzek wobec osób LGBT i ich rzeczywistych sojuszników. Z kolei Małgorzata Linkiewicz ma o inicjatywie równie złe zdanie. „Miasto nie wylizało ran po tym strasznym doświadczeniu ostatniej soboty, a co poniektórzy chcą przyjeżdżać i sobie u nas maszerować pod mglistym hasłem przeciwko przemocy” – skomentowała na tym samym portalu.

 

Na rozdrożu znalazła się Katarzyna Rosińska, liderka Tęczowego Białegostoku, czyli organizatora niedawnego marszu. Jest ona aktywistką ruchu LGBT, który krytykuje spotkanie członków Lewicy Razem w Białymstoku, a jednocześnie należy do Partii Razem, współorganizującej ten wyborczy wiec.

 

Również wszelkiego rodzaju lewicowe stowarzyszenia i organizacje zwołują w Warszawie (najbliższa sobota) i w innych miastach „manifestacje przeciw przemocy”.

 

„By wyrazić solidarność z poszkodowanymi przez homofobów i faszystów, w tydzień po zdarzeniach z Białegostoku, spotkajmy się na warszawskim Placu Defilad. Weźcie ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej – a przede wszystkim, te tęczowe. Bądźmy razem przeciwko przemocy” – piszą na Facebooku organizatorzy warszawskiego wiecu.

 

Tymczasem Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku poinformował, że do policji nie zgłosiła się żadna osoba poszkodowana podczas marszu równości LGBT. Obecnie, w zgodzie z faktycznym stanem rzeczy, jest 68 osób zatrzymanych przez policję podczas homo-manifestacji oraz w dniach następnych, na podstawie wykonanych wówczas zdjęć i filmów, „w związku z zabronionymi czynami”. Wobec 40 z nich dokonano już czynności i uwolniono. Nie dokonano żadnego zatrzymania na podstawie zgłoszenia osoby poszkodowanej.

 

Nie przeszkadza to jednak lewicowym mediom ukazywać mieszkańców Białegostoku jako agresywnych homofobów. Nawet prezydent Tadeusz Truskolaski, który zezwolił na marsz równości, i którego na pewno nie można nazwać „człowiekiem prawicy”, wydał w tej sprawie oświadczenie. „Po ubolewania godnych ekscesach, do jakich doszło podczas białostockiego Marszu Równości, pojawiły się po raz kolejny niesprawiedliwe, krzywdzące opinie o ksenofobii panującej w naszym mieście. Białystok, miasto wielu kultur, miałoby być zgodnie z tym stereotypem jej stolicą... Chciałabym z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Białystok nie jest miastem chuliganów i bandytów. To miasto, w którym od stuleci żyli wspólnie i zgodnie ludzie różnych kultur. Dla przytłaczającej większości z nas najważniejsze są ideały równości i wzajemnego szacunku. Dlatego nie godzimy się, żeby ktokolwiek identyfikował nas, białostoczan, z bandyckimi wybrykami marginalnej grupy” – stwierdził prezydent.

 

To nie pierwsza próba, mówiąc językiem Gombrowicza, przypięcia stolicy Podlasia „gęby” miasta ksenofobów. Kilka lat temu działał tam prężnie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Prowadził go Rafał Gaweł. Przyjął on sobie za punkt honoru, że przekona Polskę i cały świat, że Podlasie to kraina tychże rasistów i ksenofobów. Prokuraturę zalewał tysiącami wniosków o ściganie miejscowych „faszystów”. W końcu okazało się jednak, że prawdziwym przestępcą jest on sam. Gaweł usłyszał kilkadziesiąt zarzutów kryminalnych. Okazało się, że jest oszustem, który wyłudził duże pieniądze od firm i prywatnych osób. Sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na 2 lata bezwzględnego więzienia. Obecnie ukrywa się w Norwegii, twierdząc iż polski wymiar sprawiedliwości ściga go listem gończym tylko dlatego, że jest biseksualistą. Trzeba mu przyznać, w kontekście białostockiego marszu równości LGBT, że dobrze wyczuł koniunkturę.

 

 

Adam Białous

 

 

 


DATA: 2019-07-25 07:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@rety: wyśmiewasz protestujących, bagatelizujesz zagrożenie, forsujesz tezę że trzeba te parady sodomitów milcząco zaakceptować. Używasz słowa 'normalnie' wyglądają, pracują. Każdy np. lekarz chorób wenerycznych parsknąłby śmiechem na tą twoją 'normę'. Na koniec starasz się przekierować uwagę za pomocą emocji na coś innego... Zawodowy trolling?
1 miesiąc temu / Emil M.
 
Białystok ! komuchy atakują w niedzielę nie dajmy się sprowokować nie idźmy tam !!!
1 miesiąc temu / Białystok
 
Sędziowie na marszu w pierwszym rzędzie
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Wg nich to katolicy protestujac przeciwko aborcji, przeciwko demoralizacji dzieci ,przeciwko marszom Lgbtqi+++ wg nich to katolicy zachowują się nieobyczajnie
1 miesiąc temu / X
 
Jedyne zrównoważone miasto w Polsce-Białystok...
1 miesiąc temu / karol
 
Białystok PANY!
1 miesiąc temu / Andreas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.