DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Mięso. Co im to przeszkadza? Pobierz nowy numer „PCh24 Co Tydzień” o ideologicznym weganizmie

Mięso. Co im to przeszkadza? Pobierz nowy numer „PCh24 Co Tydzień” o ideologicznym weganizmie
PCh24CT

Dzisiaj, podobnie jak i przed wiekami, są na świecie osoby niejedzące mięsa. Ich motywacje często jednak różnią się od pobudek kierujących pobożnymi katolikami odmawiającymi sobie z miłości do Zbawiciela pysznych potraw. Współcześnie wielu ludzi decyduje się na bezmięsną dietę z pobudek ideologicznych.

 

Jak wobec wegańskiej ideologii powinien zachować się człowiek wierzący? Z jednej strony nie trzeba jeść mięsa, aby być dobrym katolikiem. Z drugiej jednak można nie jeść mięsa z bardzo mrocznych pobudek. O panteistycznych, a więc pogańskich motywacjach obrońców zwierząt pisze Marcin Jendrzejczak w tekście pt. „Hodowcy, rzeźnicy, fani schabowego, UWAGA! Idą po was ekologiści!”. Artykuł Bogdana Dobosza opisuje sytuację we Francji, gdzie „zieloni” napadają na sklepy z mięsem. Z kolei Andrzej Solak w tekście „Polowanie na myśliwych” przygląda się kwestii łowiectwa. W magazynie „PCh24 Co Tydzień” odnajdą Państwo także artykuł poświęcony wegetarianizmowi Szymona Hołowni. Zachęcam do lektury! – pisze redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać 43. numer „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ.

   

   


DATA: 2019-02-11 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro przyznajecie że nie czytacie ze zrozumieniem, to może w końcu zacznijcie? A skoro uważasz że wszystkie komentarze powinny mieć wartość merytoryczną, to ja tylko oceniłem "wartość merytoryczną" twojego poglądu: "nie róbcie szumu...to jeszcze nie jest ten poziom świadomości społecznej".
5 miesięcy temu / do Do Krzysztofa..
 
Obrażanie??? A nie jest ideologią coś takiego: "preferuję produkty o których wiem, że zawierają więcej szczęścia niż inne"? Nie otrzymałem merytorycznej odpowiedzi na pytanie jak rozpoznać ten "poziom szczęścia" w produktach, dlatego nic dziwnego że dyskusja pozostała na poziomie absurdu. A nie jest obłudą usprawiedliwianie wegetarianizmu brakiem informacji które mięso w sklepie jest ze zwierzaka nad którym się nie znęcano przed śmiercią i nie faszerowano jakimś świństwem, podczas gdy wobec jedzonka z roślin jakoś brak takich informacji nie przeszkadza?
5 miesięcy temu / do Krzysztof Zieliński
 
@do osoby, która się nie podpisuje. Dla mnie ta dyskusja stała się absurdalna zwłaszcza że obrażasz mnie, przypisujesz mi ideologie i obłude. Rozumiem że zaistniała obecnie jakaś grupka świrów, która chce stawiać zwierzęta wyżej niż ludzi, ale ja z nimi nie mam nic wspólnego. Ta banda świrów oczywiście będzie chciała wmówić, że reprezentują wszystkich wegetarian, ale to jest zwykłe kłamstwo. Trzeba odróżniać wegetarianizm od czegoś co możnaby nazwać ubóstwianiem zwierząt.
5 miesięcy temu / Krzysztof Zieliński
 
Wszelkie komentarze powinny mieć wartość merytoryczną. A nie dzieję się tak niestety, ponieważ nie czytamy ze zrozumieniem. Powtórzę jeszcze raz. Nikt nikomu nic nie zakazuje i nie nakazuje. W tym kraju można jeść, co się chce i kiedy się chce.. dzięki Jezu jeszcze można.
5 miesięcy temu / Do "do Do Krzysztofa"
 
"nie róbcie szumu...to jeszcze nie jest ten poziom świadomości społecznej" - stara lewacka zagrywka. Ciekawe że na tej samej zasadzie oswajano z dewiacjami. Kiedyś depenalizacja czynów homoseksualnych to jeszcze nie był ten poziom świadomości społecznej, więc nie robili(ście?) szumu. Potem ten poziom nastąpił i zrobili(ście?) szum, ale jednocześnie legalizacja homomałżeństw to jeszcze nie był ten poziom świadomości społecznej więc tu szumu nie robili(ście?). Teraz ten poziom nastąpił więc robi(cie?) szum, ale jednocześnie legalizacja zoomałżeństw to jeszcze nie jest ten poziom świadomości społecznej więc tego się wypiera(cie?). Przyznaję, staracie się mocno. Doceńcie więc że wytykam wam obłudę. Dzięki temu możecie usprawnić waszą propagandę i szybciej nastąpi TEN poziom świadomości społecznej. Uchylcie rąbka tajemnicy, co dalej po zakazie jedzenia zwierząt, ma czekać na "ten poziom świadomości społecznej"? Nakaz jedzenia ludzi jedzących zwierzęta?
5 miesięcy temu / do Do Krzysztofa..
 
Racja proszę Pana. Dodam Tylko, że nikomu nic nie przeszkadza. Nie jem mięsa od ponad 10 lat i mam gdzieś, czy inni jedzą, czy nie jedzą. Nikomu nie zamierzam narzucać mojej diety, bo jak każdy przestanie jeść mięso to firmy farmaceutyczne zaczną wszystkich truć poprzez wodę i powietrze, aby pigułkowy biznes nie upadł, kiedy nagle nikt nie będzie chorował. Po co mam się dzielić wiedzą o zdrowym odżywianiu, kiedy patrzy się na mnie jak na chorego psychicznie. Apel do wege-ludi - nie róbcie szumu o to całe mięso, to jeszcze nie jest ten poziom świadomości społecznej. Cieszcie się tym ile już uratowaliście zwierząt.
5 miesięcy temu / Do Krzysztofa..
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.