DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 28  >   CREDO

Kardynał Raymond Leo Burke

Miesiąc Różańca Świętego


Październik jest miesiącem tradycyjnie poświęconym odnowieniu pobożności różańcowej. Święto Matki Bożej Różańcowej, które obchodzimy 7 października, przypomina nam te chwile w dziejach świata i w historii naszego życia, kiedy poprzez Różaniec prosiliśmy o wstawiennictwo Najświętszą Maryję Pannę i widzieliśmy, w jaki sposób łaska Boża przychodziła nam z pomocą.

Pragnąc zachęcić do modlitwy różańcowej, podzielę się kilkoma refleksjami na temat samego Różańca, jak również na temat sposobu jego odmawiania. Punktem oparcia dla tej refleksji będzie rozdział III listu apostolskiego błogosławionego papieża Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae opublikowanego w dniu rozpoczęcia przezeń dwudziestego piątego roku służby na Stolicy Piotrowej.

Modlitwa różańcowa zakłada powtarzanie słów wyrażających naszą głęboką miłość do Boga. Nie jest to zatem nudne ćwiczenie, ale raczej powtarzanie wyznań głębokiej miłości. Powtarzanie tych słów nie męczy nas – i nigdy nie zmęczy, ponieważ dzięki nim coraz bardziej zbliżamy się do Boga, którego z całego serca kochamy.

Cel modlitwy różańcowej zawiera się w tym, aby w coraz pełniejszy sposób zdawać sobie sprawę z głębi miłości, jaką żywi ku nam Bóg. Jest to możliwe dzięki medytowaniu wydarzeń, w których ta wielka tajemnica została nam objawiona...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

To kolejna próba uznania aborcji za prawo człowieka i narzucenia państwom przymusu wprowadzenia edukacji seksualnej. Dojdzie do niej w listopadzie podczas szczytu ONZ w Nairobi. Organizatorzy wydarzenia nie dopuścili do udziału w nim niemal żadnej organizacji stającej w obronie życia i rodziny. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do premiera rządu RP z apelem o wyrażenie sprzeciwu wobec tego typu działań godzących w podstawy ustrojowe Polski i prawo międzynarodowe.

 
 

„Po raz kolejny przypominamy, że sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ – informowała Komisja Wychowania Katolickiego w 2018 r. odnosząc się do zapowiedzi „tęczowego piątku”. „Komunikat ten pozostaje stale aktualny” – przypomniała 22 października Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

 

W ostatnich tygodniach wybuchły masowe protesty w Libanie, Hiszpanii, Chile, Ekwadorze i Boliwii. Od wielu miesięcy demonstrują mieszkańcy Hongkongu i Wenezueli. Burzą się obywatele Egiptu oraz Algierii. Mimo że wszystkie te protesty są różne – z odrębnymi przyczynami, metodami i celami – istnieją pewne wspólne kwestie, które je łączą – sugeruje brytyjska stacja BBC.

 

Ulicami Watykanu przeszła Amazońska Droga Krzyżowa. Znacznie różniła się od tradycyjnej formy tego nabożeństwa pasyjnego. Obrzęd wchodził w skład „półoficjalnych” wydarzeń zorganizowanych podczas trwającego od 6 października synodu biskupów.

 

Jak zatrzymać ideologię LGBT? O metodach skutecznego działania opowiadał mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, gość Klubu Skawińska 13 w Krakowie.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.