DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 28  >   CREDO

Kardynał Raymond Leo Burke

Miesiąc Różańca Świętego


Październik jest miesiącem tradycyjnie poświęconym odnowieniu pobożności różańcowej. Święto Matki Bożej Różańcowej, które obchodzimy 7 października, przypomina nam te chwile w dziejach świata i w historii naszego życia, kiedy poprzez Różaniec prosiliśmy o wstawiennictwo Najświętszą Maryję Pannę i widzieliśmy, w jaki sposób łaska Boża przychodziła nam z pomocą.

Pragnąc zachęcić do modlitwy różańcowej, podzielę się kilkoma refleksjami na temat samego Różańca, jak również na temat sposobu jego odmawiania. Punktem oparcia dla tej refleksji będzie rozdział III listu apostolskiego błogosławionego papieża Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae opublikowanego w dniu rozpoczęcia przezeń dwudziestego piątego roku służby na Stolicy Piotrowej.

Modlitwa różańcowa zakłada powtarzanie słów wyrażających naszą głęboką miłość do Boga. Nie jest to zatem nudne ćwiczenie, ale raczej powtarzanie wyznań głębokiej miłości. Powtarzanie tych słów nie męczy nas – i nigdy nie zmęczy, ponieważ dzięki nim coraz bardziej zbliżamy się do Boga, którego z całego serca kochamy.

Cel modlitwy różańcowej zawiera się w tym, aby w coraz pełniejszy sposób zdawać sobie sprawę z głębi miłości, jaką żywi ku nam Bóg. Jest to możliwe dzięki medytowaniu wydarzeń, w których ta wielka tajemnica została nam objawiona...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Po tragicznym pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu, głos zabierają kolejni duchowni i opiekunowie paryskich kościołów, którzy alarmują o niedostatecznej pomocy ze strony władz miasta i braku dostatecznej opieki nad zabytkowymi świątyniami.

 
 

W Kolombo doszło do kolejnego wybuchu. Podczas rozbrajania eksplodowała zaparkowana w pobliżu kościoła św. Antoniego ciężarówka-pułapka z materiałami wybuchowymi w środku. Nikomu nic się nie stało.

 

„Radykalna lokalna islamska organizacja o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ) jest odpowiedzialna za niedzielną serię ataków na kościoły i hotele na Sri Lance” – poinformował w poniedziałek minister zdrowia tego kraju Rajitha Senaratne.

 

963 osoby zostały aresztowane w stolicy Wielkiej Brytanii w związku z przedłużającymi się protestami na rzecz wzmocnienia wysiłków w walce ze zmianami klimatycznymi. Protestujący domagając się od rządu bardziej stanowczych działań, sparaliżowali centrum miasta. Czterdziestu osobom postawiono zarzuty.

 

Chińscy katolicy protestują przeciwko „nagłym zniknięciom” księży oraz domagają się powrotu do świątyń, w których służyli od lat. Zacieśnia się pętla jaką pekińskie władze zaciskają wokół katolików należących do tzw. „Kościoła podziemnego”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.