DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2018 r.

Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Czas na grudniową modlitwę różańcową! Zobacz kiedy i gdzie, i przybądź [NOWE TERMINY]

Czas na grudniową modlitwę różańcową! Zobacz kiedy i gdzie, i przybądź [NOWE TERMINY]
Fot. PCH TV

Od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. We wspólnej modlitwie uczestniczy wiele osób, a inicjatywa dociera do kolejnych miast. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie odbędą się publiczne Różańce w najbliższych tygodniach.

 

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

 

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!

  

Zapraszamy do modlitwy różańcowej:

 

  

BOCHNIA, pl. gen. Okulickiego, 15 grudnia (sobota), godz. 15:00

 

GDAŃSK, ul. Wały Jagiellońskie 1, przed budynkiem Rady Miasta, 13 grudnia (czwartek), godz 17:00

 

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 21 grudnia (piątek), godz. 19:00

 

GORZÓW WIELKOPOLSKI, na deptaku przy ul. Hawelańskiej, 28 grudnia (piątek), godz. 16:30 (Dzień Świętych Młodzianków Męczenników, przebłagalny za grzech legalnej aborcji)

 

JELENIA GÓRA, przed Szpitalem Wojewódzkim, ul. Ogińskiego 6, 15 grudnia (sobota), godz. 12:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

KĘDZIERZYN-KOŹLE, przed wejściem głównym do SPZOZ od ul. Roosevelta, 28 grudnia (piątek), godz. 17:00 (w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji).

 

KIELCE, przed wejściem głównym do Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka (ul. Prosta 30), 15 grudnia (sobota), godz. 14:00 (o nawrócenie dla wykonujących aborcję w tym szpitalu)

 

KRAKÓW, rynek Główny obok kościoła św. Wojciecha, 14 grudnia (piątek), godzina 17:00

 

OLSZTYN, Plac Jana Pawła II przy Ratuszu, 14 grudnia (piątek), godz. 17:30

 

POZNAŃ, przed wejściem do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. K. Marcinkowskiego (wejście od strony UL. JACKOWSKIEGO), 22 grudnia (sobota), godz. 16.00

 

RZESZÓW, pod pomnikiem na rogu ul. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego, 15 grudnia (sobota), 15:00

 

SANOK, Rynek przed kościołem oo. Franciszkanów, 15 grudnia (sobota), godzina 16:00

  

WARSZAWA, pod Szpitalem Orłowskiego, od ul. Ludnej, 23 grudnia (niedziela), godz. 19:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WIELICZKA, Plac Kościuszki (przy fontannie), 20 grudnia (czwartek), godz. 17:00

 

WROCŁAW, pl. Solidarności 1/3/5, pod biurem PiS, 20 grudnia (czwartek), godz. 18:00 (zadośćuczynienie za grzech aborcji)

 

WROCŁAW, pl. Kościelny przed kościołem św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, 27 grudnia (czwartek), godz. 17:30 (w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców)

 

WROCŁAW, ul. Borowska 213, przed wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, 29 grudnia (sobota), godz. 10:00 (zadośćuczynienie za grzech aborcji)

 

ZIELONA GÓRA, wejście do Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego od ul. Wazów, 15 grudnia (sobota), godz. 16:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

 

*****

  

W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Prosiła o nią Matka Boża objawiająca się sto lat temu trójce fatimskich dzieci. Moc Różańca jest ogromna. Może ocalić każdego z nas, ale i cały świat. Nic dziwnego, że złe moce z nią walczą.

 

Zobacz poruszający film o potrzebie modlitwy różańcowej:

 

 TK

  


DATA: 2018-12-14 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
69
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TARNÓW, 12.12.2018 r. godz. 15:00 na rynku od strony katedry
12 dni temu / Janek
 
Jednoczmy się na modlitwie ale też na Ewangelizacji. Zbierajmy się też na Katolickim czacie Czatk.tk Będzie wtedy więcej okazji do uzgodnienia terminów wspólnej modlitwy a także do podjęcia inicjatyw Ewangelizacyjnych, głoszenia Prawdy o sytuacji w jakiej znajduje się Kościół, Polska i świat, wzywania do nawrócenia, przyjmowania Sakramentów Świętych, mówienia o Bogu, o Jego Miłości do nas i że chce On by każdy został zbawiony a nie chce dla nikogo piekła ale decyzję podejmuje każdy sam. Ewangelizujmy i głośmy prawdę też na czatach niekatolickich, gdzie przebywa wiele osób będących daleko od Boga. Owszem zdarzają się tam prawdziwie Wierzący Katolicy, starający się być blisko Boga ale to rzadkość a przebywają tam często osoby szukające innych osób z którymi mogli by grzeszyć. Są tam też ludzie chcący po prostu z kimś popisać i osoby zagubione, które chciałyby, aby ktoś pomógł im być blisko Boga. I choć Ewangelizacja na czatach niekatolickich mogłaby się wydawać czymś ni
1 miesiąc temu / 7
 
@Ala: POZNAŃ, 27 października (sobota), w godz. 16.30-17.30 przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu różaniec ekspiacyjny za grzech aborcji. (wyjątkowo zmiana terminu).
2 miesiące temu / Sienki
 
Polska potrzebuje ogromnej modlitwy to mało! Na takich modlitwach są starsi ludzie młodzież śmieje się z różańca to kto tam ma stać! Jeszcze jakaś garstka myśli dzięki Panu Bogu ale to za mało na ratunek Polski.
2 miesiące temu / Gość
 
A różaniec w Poznaniu???
2 miesiące temu / Ala
 
Brawo wrocławianie! Trzy publiczne różańce w październiku! Mieszkańcy innych miast - bierzcie przykład!
2 miesiące temu / mm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.