DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Miejska instytucja organizuje satanistyczne koncerty

Miejska instytucja organizuje satanistyczne koncerty

Legnickie Centrum Kultury organizuje koncert, na którym wystąpią zespoły związane z muzyką satanistyczną. Wśród nich znajduje się Christ Agony, który w swoim logo ma pentagram – znak szatana i odwrócony krzyż. Władze LCK oczywiście nie widzą żadnego problemu i bagatelizują protesty mieszkańców.


Jednostka podlega prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu. W statucie instytucji zapisano, iż organizatorem Centrum jest Rada Miasta, a „przedmiotem jego działalności jest tworzenie, upowszechnianie, wspieranie i ochrona oraz promocja kultury, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości artystycznej”.


„Gazeta Polska Codziennie” donosi, że Legnickie Centrum, zapewne starając się wspierać kulturę, organizuje koncert, w którym wystąpi m.in. zespół o nazwie Christ Agony. W swoim logo, bluźniercza grupa ma symbol szatana – pentagram i odwrócony krzyż.

– Ktoś, kto legitymizuje się takimi znakami, wyraża swój stosunek do Kościoła, Chrystusa i ludzi wierzących. Odwrócony krzyż parodiuje krzyż Chrystusa. Nie można promować zespołów, które głoszą zło – mówi „Codziennej” ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik diecezji legnickiej.


Oburzeni są mieszkańcy Legnicy. – Nie podoba mi się, że podobne imprezy odbywają się w moim mieście. Niestety mamy takie władze, które pozwalają na obrażanie katolików – powiedział „Codziennej” Krzysztof Lewandowski, prezes Ruchu Społecznego Legniczan.  


Absurdalnie brzmią argumenty LCK. Reprezentujący tą instytucję Paweł Jurczyk porównał ewentualne odwołanie koncertu satanistycznej grupy z „cenzurą z czasów komunistycznych”, co uznał za niedopuszczalne. Dodał, że „prawo zabrania jedynie propagowania symboli faszystowskich i komunistycznych".

 


Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

kra


DATA: 2013-04-29 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.