DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

„Miej w opiece Naród cały!” Marsz Niepodległości w Warszawie

„Miej w opiece Naród cały!” Marsz Niepodległości w Warszawie
Fot. Twitter / Karolina Sadko

Po godzinie 15:00 ze stołecznego Ronda Dmowskiego wyruszył marsz Niepodległości. Organizatorzy za główne hasło wydarzenia wybrali tym razem fragment pieśni maryjnej „Z dawna Polski Tyś Królową”.

 

Tak jak co roku – wiele dziesiątków tysięcy uczestników, rodacy w każdym wieku, morze biało-czerwonych flag. Warszawski Marsz Niepodległości już na stałe wpisał się w kalendarz obchodów rocznicy obchodzenia przez Polaków – po 123 latach – rocznicy wyzwolenia spod władzy zaborców.

 

Hasło marszu, a zwłaszcza jego oficjalny plakat przedstawiający zaciśniętą dłoń i owinięty wokół niej różaniec, wzbudził szereg kontrowersji. Wiele osób odczytało go jako wezwanie do przemocy i porównywało z podobnymi gestami obecnymi w symbolice lewicowych radykałów.

 

Niepokój organizatorów wzbudziło zachowanie warszawskiego ratusza wobec wydarzenia. Szef stołecznego biura zarzadzania kryzysowego Ewa Gawor, której wielokrotnie wypominana była przeszłość w takich organizacjach jak ZMS, ZSMP, PZPR oraz pracę w MSW kierowanym przez Czesława Kiszczaka, zasygnalizowała możliwość marszu „jeśli uzna to za konieczność”. W związku z tym poseł Robert Winnicki próbował interweniować w biurze. Przedstawiciele organizatorów nie zostali jednak dopuszczeni do grona obserwującego imprezę pod egidą władz miasta.

 

 

 

Podczas marszu nie obyło się bez prowokacji. Na wysokich piętrach budynków znajdujących się na jego trasie wywieszone zostały transparenty z prowokacyjnymi hasłami („Naziole won!”) i symbolami, m.in. ideologii LGBT. Wokół palmy na Rondzie De Gaulle'a zgromadzili się entuzjaści KOD, usunięci z trasy marszu przez policję, gdyż ich zgromadzenie nie zostało wcześniej zgłoszone.

 

 

RoM

TVP Info, Twitter, Facebook

 


DATA: 2019-11-11 18:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ patriotka Jetem katolikiem i patriotą /nie nacjonalistą/ nie zamierzam nigdzie skręcać, a na pewno nie w kierunku ludzi, dla których bohaterem jest np.morderca Waluś i którzy religię traktują instrumentalnie, a zamiast milośći bliźniego zieją nienawiścią do tych, którzy chociaż trochę się od nich różnia.
8 miesięcy temu / Stanisław
 
@Weronika - masz rację! Wszędzie wtargną/i już wtargnęły/ wilki w owczej skórze i trzeba je zawsze demaskować! Ale czy ta ostrożność ma nas zagnać "w kąt i pod stół"?! Fakt, że szalenie trudną mamy sytuację do rozpoznania; jak na polu minowym jesteśmy! Ale tylko w mądrym, świadomym zagrożeń, jednak - działaniu - możemy z nadzieją współpracować z naszą Królową! Mamy czas wojny "na śmierć i życie" - Królowa i modlitwa różańcowa to nasza siła, tarcza i obrona! To logo to sygnał dla naszych wrogów: "jesteśmy gotowi do obrony!" Mogę je pozytywnie odczytywać ale mogę i negatywnie, tak jak Ty - obie wersje mogą być prawdziwe zależnie od skrytych intencji. Tysiące wypuszczanych dotąd uśmiechniętych "gołąbków pokoju" też nie zamieniło wilków w owieczki
8 miesięcy temu / na/dwoje/babka/
 
,,miej w opiece naród cały,, i grożąca piącha w górę. To brak wyobraźni albo prowokacja. Nigdy bym pod takim logo nie wzięła udziału w marszu. Polska nie miała szczęścia do ,,Solidarności,, bo owa ,,Solidarność,, w efekcie zaowocowała ,,okrągłym stołem,,. Obecnie natomiast narasta faszyzacja tzw. narodowców. Nie miejmy pewności, że w kręgi narodowców nie wtargną też ,,wilki w owczej skórze,, jak masoneria niszcząca obecnie tradycyjną wiarę Kościoła Katolickiego. Kubłem ,,zimnej wody,, jest dla mnie rzeczone logo, przy czym należy uwzględnić ścisłą współpracę narodowców z Bractwem Piusa X, więc kapłani tegoż Bractwa powinni zanegować takie logo. Nic mi nie wiadomo, aby to zrobili a to budzi moje obawy co do ich przejrzystości religijnej.
8 miesięcy temu / Weronika
 
Drodzy komentujący. Myślę, że próżny wasz trud. Jeśli ktoś taki jak Stanisław nie chce lub nie umie lub mu nie wolno zrozumieć różnicy między cnotą nacjonalizmu a wynaturzeniami lub rozumie ale prowokuje celowo pomimo faktów i waszych starań, to trudno. Kiedyś trzeba dać sobie spokój. Nie rzucajcie pereł przed wieprze. Rośnijcie w waszych cnotach i pielęgnujcie przyszłe pokolenia. Komuna zrobiła większości naszego narodu pranie mózgu. Pozostaje praca u podstaw by to odwrócić.
8 miesięcy temu / Adam
 
@Stanisław - o.k. poddaję się-jeśli w nacjonalistach widzisz tylko "ziejących nienawiścią morderczych Walusiów" i drani instrumentalnie traktujących wiarę - to nie mamy o czym mówić! Życzę obfitego ziania miłością do bliźniego i każdego różniącego się! Cieszę się, że i zapewne do mnie ziejesz miłością-boć jestem twoim bliźnim i się trochę różnimy,choć też jestem katoliczką!
8 miesięcy temu / stop
 
Walus zlikwidowal komuniste, wroga publicznego. Bronisz komunistów. Jesteś komunista?
8 miesięcy temu / @Stanislaw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.