DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Międzynarodowe lobby proaborcyjne naciska na polityków na Słowacji, którzy chcą chronić życie

Międzynarodowe lobby proaborcyjne naciska na polityków na Słowacji, którzy chcą chronić życie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thorsten Frenzel)

Słowaccy parlamentarzyści są naciskani przez globalne lobby aborcyjne, by nie wprowadzali zmian utrudniających dostęp do aborcji. Ponad sto organizacji z całego świata „ostrzegło” posłów przed nowymi barierami w dostępie do „opieki aborcyjnej” na Słowacji.

 

Międzynarodowe organizacje promujące aborcję i ideologię gender pod pozorem promowania tzw. „praw człowieka”, apelują do słowackich posłów, aby nie ograniczali „praw reprodukcyjnych”. Obecnie trwają prace nad przyjęciem ustawy ograniczającej dostęp do procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Wcześniej wielokrotnie podejmowane w tej sprawie inicjatywy, zawsze kończyły się fiaskiem.

 

Poprawki, zgłoszone przez grupę posłów skupionych wokół Anny Záborskiej z konserwatywnego skrzydła rządzącej partii OĽaNO, zostały przyjęte do drugiego czytania w parlamencie jeszcze przed wakacjami. 8 września inna grupa posłów koalicyjnych skupiona wokół Jana Cigániková z Wolności i Solidarności (SaS) ma przedstawić swoją propozycję poprawek do zmian proponowanych przez Záborską.

 

W liście otwartym skierowanym do posłów, aż 111. międzynarodowych organizacji pozarządowych wyraziło głębokie zaniepokojenie zagrożeniami dla przestrzegania „praw reprodukcyjnych” na Słowacji.

 

„Projekt ustawy, nad którym debatuje parlament, gdyby został przyjęty, nałożyłby nowe bariery w dostępie do legalnej opieki aborcyjnej, zaszkodziłby zdrowiu i dobremu samopoczuciu kobiet oraz podważyłby ich proces podejmowania decyzji, a także naruszył prawo do prywatności” – czytamy w liście.

 

„Zmusiłoby to również lekarzy do działania w sprzeczności z obowiązkami zawodowymi wobec pacjentów” – stwierdzili sygnatariusze listu. „Jeżeli ustawa zostanie uchwalona, ​​stworzy niebezpieczne, mrożące skutki dla zapewnienia legalnej opieki aborcyjnej na Słowacji i zwiększy szkodliwe piętno związane z aborcją”.

 

Pod listem podpisali się m.in. przedstawiciele: Amnesty International, Human Rights Watch, Women Global Network for Reproductive Rights.

 

Poprawki przewidują wydłużenie obowiązkowego okresu oczekiwania na przystąpienie do aborcji na żądanie, a także przedłużenie jego stosowania.

 

Nowe zapisy wprowadzają także wymogi dotyczące uzyskania zezwolenia lekarskiego na aborcję ze względów zdrowotnych oraz wymóg zobowiązujący kobiety do podania powodów, dlaczego chcą uśmiercić dziecko poczęte. Wymagane byłoby także podanie innych dodatkowych informacji prywatnych przy składaniu wniosku o aborcję. Te dane byłyby następnie przekazywane do Narodowego Centrum Informacji Zdrowotnej (NCZI), które prowadzi statystyki dotyczące opieki zdrowotnej na Słowacji.

 

Projekt ustawy ma również na celu ograniczenie informacji, które lekarze mogą publicznie udostępniać na temat usług aborcyjnych, poprzez zakaz „reklamowania” aborcji oraz wzmocnienie odstraszającego charakteru obowiązkowych informacji, które lekarze mają obowiązek przekazywać kobietom domagającym się aborcji.

 

„Nasze organizacje są głęboko zaniepokojone tymi propozycjami” – czytamy w liście. „Jeśli zostaną przyjęte, zaszkodzą zdrowiu i dobrostanowi kobiet oraz będą sprzeczne z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, najlepszymi praktykami klinicznymi i międzynarodowymi zobowiązaniami Słowacji w zakresie praw człowieka” – twierdzą przedstawiciele organizacji promujących aborcję.

 

Obecnie aborcja na Słowacji jest dostępna na żądanie aż do 12. tygodnia ciąży.

 

 

 

Źródło: spectator.sme.sk

AS

WMa

 


DATA: 2020-09-12 12:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jawna kpina! A co z dobrym samopoczuciem mordowanego dziecka? Co z syndromem poaborcyjnym? Boże dopomóż Słowakom otrząsnąć się ze zbrodni mordowania niewinnych dzieci. Niech ich ziemia nie spływa krwią nienarodzonych dzieci, również z Polski.. Boże dopomóż matkom, aby nie bały się przyjąć życia. Nawet jeżeli są trudności, ojciec dziecka i rodzina jest przeciw i być może przyjdzie samej stanąć w obronie dziecka. Taka postawa to krzyż, ale też i droga do zbawienia.
10 dni temu / Ustawa stanowi
 
Oby nie tylko co do Polski i Słowacji, ale także co do całej Europy Środkowej - z Łużycami, Białorusią, Ukrainą, Estonią, Łotwą, Czechami, Słowenią i Rumunią - ziściły się modlitewne słowa polskiej patriotycznej pieśni Adama Kowalskiego pt. "Modlitwa obozowa", a mianowicie: "by stał się twierdzą nowej siły"! By tu odrodziła się cywilizacja łacińska i stąd, z Trójmorza, promieniowała dalej i jeszcze dalej. Tarcza Europy - bez profanacji, aborcji, eutanazji, pornografii, pedofilii, dżenderyzmu, gomorii, sodomii, narkomanii i innych plag!
11 dni temu / K.J.Turzyński
 
Co za hipokryzja i obłuda - pisze się o prawach reprodukcyjnych, w ramach których prawo do aborcji jest tym najważniejszym - dla mnie prawo reprodukcyjne to nie zabijanie ale ochrona życia poczętego
12 dni temu / anonim_galeon
 
@Czytelnim proszę znaleźć sobie inny nick, niestety ja tego używam od dłuższego czasu
12 dni temu / Czytelnik
 
To już jest czysty szatanizm aby domagać się śmierci niewinnych,nienarodzonych dzieci !!!
12 dni temu / Czytelnik
 
Panie Jezu i Maryjo dopomóżcie Słowacji.
12 dni temu / Różaniec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.