DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Międzynarodowe korporacje pod parasolem Junckera. Szef KE chronił je przez podatkami

Międzynarodowe korporacje pod parasolem Junckera. Szef KE chronił je przez podatkami
REUTERS / FORUM

Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej wspierał w swoich politycznych działaniach międzynarodowe korporacje. Jak podaje „The Guardian”, miał on przez lata blokować działania UE ograniczające możliwości niepłacenia podatków przez duże koncerny.

 

Z opublikowanych informacji wynika, że Jean-Claude Juncker pełniąc obowiązki premiera Luksemburgu w latach 1995 – 2013 walnie przyczynił się do paraliżowania prac nad wprowadzeniem ogólnego kodeksu zachowań podatkowych. Zawarte w nim zarządzenia uderzały bezpośrednio w korporacje przenoszące swoją działalność do krajów z niższym opodatkowaniem, np. do Luksemburgu.

 

Dodatkowo rząd Luksemburga pod przewodnictwem Junkera skutecznie unieszkodliwił polityczne i prawne zabiegi państw UE zakazujące wprowadzania specjalnych warunków podatkowych dla dużych przedsiębiorstw.

 

Rzecznik resortu finansów Luksemburga odmówił komentarza w tej sprawie. Zapewnił jednak, że Luksemburg zawsze popierał walkę z nieuczciwą konkurencją podatkową.

 

źródło: Interia.pl

TG






DATA: 2017-01-03 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głupcy korporacje kojarzą z kapitalizmem, a to jest nowoczesna forma bolszewizmu. Taka "sprywatyzowana" wersja światowej rewolucji komunistycznej. To nie na Kremlu jest dziś gniazdo Kominternu, teraz jest ono w światowych korporacjach. To one przejmują lub uzależniają od siebie Rządy państw. Cel jest nadal ten sam, wyzucie podwładnego "ludu" z Wiary, własności i wolności nie zapominając o uspołecznieniu ostatniej koszuli i ostatnich portek. Wyhodowanie "powolnego" niewolnika zbawionego wolnej i nieprzymuszonej woli.
ponad 3 lata temu / agricola
 
Obecny globalizm - UE i jej "władze" to obraz współczesnego feudalizmu. Miliony poddanych pracuje na "szlachtę" zasiadającą na stołkach nie tylko unijnych instytucji, stworzonych pod ich zapotrzebowania.
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
wypisywać się z tego bagna, neutralność ogłaszać , żyć na swój koszt i nie pozwalać żyć na nasz koszt innym.
ponad 3 lata temu / Pejot
 
Cała ta, niby UE, to grupa wielokrotnych przestępców, zdrajców EU i kunktatorów. Powinni stanąć przed jakimś - trudno określić którym, bo to wszystko zarażone - Trybunałem. A jeśli takowego nie ma, to trzeba powołać.
ponad 3 lata temu / rochel57
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.