DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Międzynarodowa Szpitalna Koronka do Bożego Miłosierdzia

Międzynarodowa Szpitalna Koronka do Bożego Miłosierdzia

Dziś o godz. 15 rozpoczęła się nowa akcja modlitewna - Międzynarodowa Szpitalna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od teraz - w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 modlitwa jednoczyć będzie chorych z całego świata. Organizator, czyli Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia – zwraca się z prośbą o włączanie się w akcję i pomoc w rozpowszechnieniu inicjatywy. W akcję mogą się włączać szpitale i hospicja, ale także ludzie chorzy i samotni. Błogosławieństwa całej inicjatywie udzielił ks. bp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

 

Jak podkreśla Danuta Pawłowska, współorganizator Międzynarodowej Szpitalnej Koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitewna inicjatywa ma na celu uświadamianie chorym, jak wielką wartością jest oddanie Panu Bogu swojego cierpienia za innych chorych oraz za osoby umierające.

 

Myśl ta zrodziła się po Międzynarodowej Koronce na ulicach miast świata. Dostaliśmy dużo e-maili – nie tylko w tym roku, ale i w zeszłym, że tak mało jest tej modlitwy, że ludzie chcieliby się więcej modlić, zwłaszcza chorzy. Dzwonią cały czas i wysyłają wiadomości w różnych intencjach. Dlatego zrodziła się ta myśl, żeby była Międzynarodowa Szpitalna Koronka do Bożego Miłosierdzia – mówi kobieta, która dodaje, że o tę modlitwę zabiegali wierni nie tylko z Polski, ale z różnych krajów.

 

Dotychczas swój udział w akcji zgłosiły trzy placówki: szpital na Banacha w Warszawie; szpital w Limanowej, i hospicjum św. Ojca Pio w Tarnobrzegu. – Chcemy przybliżyć Miłosierdzie Boże, zwłaszcza koronkę, która jest szczególna dla chorych i umierających – powiedziała Danuta Pawłowska.

 

Organizatorzy modlitwy podkreślają, że dziś chorzy często są sami ze swoimi cierpieniami. – My chcemy, żeby w tym łączeniu się z modlitwą, wiedzieli że nie są sami, że inni tak samo cierpią jak oni. Żeby te swoje cierpienia oddali za drugiego człowieka tak, jak Pan Jezus przekazał św. Faustynie, że jeśli ktoś się będzie modlił przy umierającym czy chorym to tak samo otrzyma łaskę – i ten umierający i ta osoba, która modli się przy tym chorym. Chcielibyśmy, żeby ta modlitwa była w pierwsze piątki miesiąca o godz. 15. Wierzymy, że co miesiąc powiększy się grono tych szpitali i hospicjów. My ludzie zdrowi, też będziemy się łączyć w tej modlitwie – wyjaśniła Danuta Pawłowska.

 

Organizatorzy przygotowali specjalne ulotki i plakaty, które można pobrać ze strony internetowej www.iskra.info.pl lub poprosić o ich wysłanie.

 

Źródło. iskra.info.pl, radiomaryja.pl

pam


DATA: 2014-01-03 18:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.