DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Michalkiewicz: Ukraina jest na granicy rozpadu, a Polska żyruje w ciemno wszystkiemu co robi Kijów

Michalkiewicz: Ukraina jest na granicy rozpadu, a Polska żyruje w ciemno wszystkiemu co robi Kijów
FOT.REUTERS/Gleb Garanich/FORUM

Prawnik, pisarz i felietonista publikujący m.in. na naszym Portalu, redaktor Stanisław Michalkiewicz, gościł u redaktora Rafała Ziemkiewicza w programie Telewizji Republika „Odkodujemy Polskę”. Znaczna część rozmowy dotyczyła Ukrainy, która kilka dni temu świętowała 25 lat niepodległości.

 

Stanisław Michalkiewicz skomentował fakt obecności na rocznicowych obchodach w Kijowie prezydenta RP jako jedynej zagranicznej głowy państwa. – Ta dysproporcja między rangą pana prezydenta Dudy i rangą pozostałych zaproszonych gości ilustruje aktualną pozycję międzynarodową Ukrainy – powiedział gość Telewizji Republika.

 

Z wielu źródeł pojawia się ostrzeżenie, że Ukraina jest państwem na granicy rozpadu, że niedługo ten dyrektoriat oligarchiczny może przestać zachowywać spójność. Wtedy należy liczyć się z różnymi skutkami, również takimi, że Moskwa nie będzie się biernie przyglądać, a wręcz skwapliwie skorzysta – ocenił Stanisław Michalkiewicz.

 

Postępowanie wszystkich rządów polskich polega niestety na takim żyrowaniu w ciemno wszystkiego co zrobi rząd w Kijowie, to nie jest inwestowanie. Z inwestowaniem mamy do czynienia jak liczymy na jakąś korzyść. My na nic nie liczymy – zauważył publicysta.

 

Kiedyś Roman Dmowski powiedział, że w Polsce jest więcej ludzi którzy nienawidzą Rosji niż takich którzy kochają Polskę. To jest też taka ilustracja tego – dodał.

 

Publicysta zgodził się z prowadzącym program Rafałem Ziemkiewiczem, który – również powołując się na Dmowskiego – stwierdził, że naród ukraiński był sztucznie promowany w interesie Niemiec i Austro-Węgier, jako przeciwieństwo dla żywiołu polskiego. Było to częścią koncepcji Mitteleuropy. Zgodnie z nią w Europie Środkowej istnień powinny państwa słabe i zależne od woli Niemiec.

 

I to jest właśnie dzisiaj realizowane – ocenił Stanisław Michalkiewicz.

 

 

Źródło: TV Republika

MWł
  


DATA: 2016-08-27 10:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ukraiński troll o nazwie "voxclamantis" wyjechał ze "średniowiecznym piśmiennictwem" i łaciną. Prymitywny ukraiński troll, który ma poważny problem z językiem polskim, udaje łacinnika i znawcę "średniowiecznego piśmiennictwa".
ponad 4 lata temu / wwm
 
Oni wszystko widzą i świadomie do tego dążą. To nie jest nieświadomość, to zdrada.
ponad 4 lata temu / do widzący
 
Nie wspomnę jak po majdanie Ukraińcy podziękowali Polsce za współpracę i do stołu negocjacyjnego usiedli z Niemcami. Co tu więcej komentować?
ponad 4 lata temu / Krzych
 
Wpierw pan prezydent wywalił 1 mld dolców offsetu for Ukraina, then spuścił kurtynę milczenia ws ustawy o ludobójstwie naszych rodaków przez Ukraińców, then zaprosił kilkadziesiąt tysi tychże Ukraińców do pracy w Polsce, na studia i po 500+, a na koniec zbłaźnił się na 25 lecie "powstania" Ukrainy...patriota pełną gębą...wystawił chociaż Jankesom uczciwy rachunek za tą błazenadę?
ponad 4 lata temu / Krzych
 
"Z wielu źródeł" - to wyraz kluczowy dla rozumienia wątku powtarzanego w kółko przez redaktora Michalkiewicza. W średniowiecznym piśmiennictwie w tym przypadku używano wyrazu "dicitur", czyli "mówi się", zaś obecni historycy nie radzą traktować poważnie treści po tym wyrazie następującej.
ponad 4 lata temu / voxclamantis
 
pan Michalkiewicz od pewnego czasu wpisuje sie w kacapską narracje. Przypomnij pan, panie michalkiewicz co wygadywałeś na nato??? mam zacytowac?
ponad 4 lata temu / k0wiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.