DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Michalkiewicz: regulacja przez PiS zawodu dziennikarza to powrót do komunizmu

Michalkiewicz: regulacja przez PiS zawodu dziennikarza to powrót do komunizmu
Fot. Adam Chelstowski/FORUM

Publicysta Stanisław Michalkiewicz odniósł się do zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczących dodatkowej ustawowej regulacji zawodu dziennikarza. Ostro skrytykował ten pomysł.

 

Jarosław Kaczyński postuluje regulacje zawodu dziennikarza, jako zawodu zaufania publicznego. I podobnie jak w przypadku lekarzy czy prawników, również i dziennikarze mieliby swój samorząd, który „dbałby o standardy etyczne i zawodowe, dokonywałby samoregulacji oraz odpowiadał za proces kształtowania adeptów dziennikarstwa”.

 

Publicysta Stanisław Michalkiewicz zwrócił uwagę, że taki samorząd miałby ogromną władzę nad dziennikarzami. – Pozbawiałby prawa wykonywania zawodu osoby, które nie podobały się samorządowi – zauważył Michalkiewicz. W opinii publicysty niektóre pomysły regulacji zawodu dziennikarza cofnęłoby nas do czasów komunizmu.

 

Publicysta odniósł się też do zapewnień prezesa PiS, że ustawa ta w żaden sposób nie będzie ograniczała zawodu dziennikarza. – Albo jedno, albo drugie. Albo samoregulacja, albo wykonywanie zawodu w oparciu o umowę dziennikarza z wydawcą – powiedział Stanisław Michalkiewicz.

 

Porównał pomysł powstania takiego samorządu do komunistycznego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. – Składano tam rozmaite samokrytyki – przypomniał mechanizm działania tamtej instytucji Michalkiewicz.

 

 

Publicysta zadrwił też z zapewnienia rządzącej partii dotyczące walki z fake newsami. Zwrócił uwagę, że PiS sam świetnie manipuluje wyborcami i odpowiada za liczne fake newsy. Wyśmiał też używane przez polityków PiS słowa „postprawda”. – Co to jest postprawda? Dotychczas używaliśmy pojęcia prawy i kłamstwa – zauważył Michalkiewicz.

 

 

Źródło: YouTube

ged


DATA: 2019-09-21 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan redaktor Michalkiewicz jest bardzo ważny dla pisu skoro jest tak atakowany nawet tu. Hi hi , nieźle pis musi być wkurzony
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Dziennikarz dba nie o prawdę, ale wyraża swoje przekonania i stara się zadowolić wiernych czytelników. Są wyjątki, ale rzadkie.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
PIS juz wiele dobrego zrobił np przywrócił z niebytu lewice ,ale pokazuje jaka ma sile w stosunku do konfederacji,bo to jest straszne zagrożenie dla polski wiec wyrugowal ich z wszystkich programów TVPis tzw publicznej. Nie głosujemy na PIS,tylko na te wredna konfederacje. Pozdrawiam może coś dobrego z tego wyrośnie.
8 miesięcy temu / Kazimierz
 
PiS odtworzy struktury SB i UB, sami zobaczycie, to dopiero początek!!!!!! Przez z PiS komuną!!!!
8 miesięcy temu / zahary
 
PiS zrobi teraz porządek z każdym kto choćby wspomni o 447.
8 miesięcy temu / emk
 
@Alban ,,No no szpulasz. Już jeden w maj tego roku....,, fatalne te translatory z chebrajskiego, nieprawdaż?:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.