DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Michalkiewicz: kto lansuje „przemianę Królestwa Niebieskiego w Socjalistyczną Republikę Niebieską”?

Michalkiewicz: kto lansuje „przemianę Królestwa Niebieskiego w Socjalistyczną Republikę Niebieską”?
źródło: twitter.com / Telewizja Republika

„Obawiam się, że za sprawą starych kiejkutów, którzy w naszym nieszczęśliwym kraju wykonują zadania – na tym etapie zlecane przez Naszą Złotą Panią Adolfinę - odtworzy się ruch księży – może tym razem już nie patriotów, ale na przykład postępowych demokratów, którzy będą krzewić nieubłagany postęp nie tylko na ziemi, ale również – lansować przemianę Królestwa Niebieskiego w Socjalistyczną Republikę Niebieską”, pisze Stanisław Michalkiewicz.

 

Publicysta przypomina jak podobny proceder wyglądał w przeszłości przywołując kilka przykładów „współpracy” pomiędzy duchownymi a funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa. „W czasach stalinowskich przybrało to nawet postać masowego ruchu tzw. księży patriotów, do którego bezpieka werbowała różnych księży; zarówno takich, którzy opinię św. Pawła jakoby wszelka władza pochodziła od Boga, pojmowali dosłownie, jak i takich, którzy zostali tak poobijani podczas niemieckiej okupacji, że nie mieli już odwagi ponownie wejść na drogę męczeństwa i wreszcie takich, którzy zwęszyli w tym szansę na osobiste kariery i tak zwane życie ułatwione przy komunistach”, wskazuje.

 

„Proces destrukcji Kościoła nie poszedł w Polsce tak daleko, jak w samym Związku Sowieckim, gdzie bolszewicy, po wymordowaniu albo zesłaniu do łagrów tamtejszego duchowieństwa, zorganizowali tzw. Żywą Cerkiew złożoną z poprzebieranych agentów GPU, ale w tym właśnie kierunku zmierzał”, podkreśla Michalkiewicz i dodaje, że Polacy nie dali się nabrać na podobną akcję w PRL-u.

 

Na potwierdzenie tej tezy publicysta wspomina sytuację, jakiej doświadczył będąc dzieckiem w jednym z lubelskich kościołów. „Był to czas przed Wielkanocą i przed konfesjonałami uformowały się kolejki penitentów. Wtem przed jednym konfesjonałem stanął jakiś mężczyzna i zawołał: ludzie, to ksiądz patriota! Kolejki przed tym konfesjonałem zniknęły w jednej chwili, jakby zdmuchnęło je tornado, a po chwili z konfesjonału wyszedł ksiądz czerwony jak bolszewicka flaga. Reakcja ludzi była całkowicie zrozumiała; spowiadanie się u księdza-patrioty było uważane za karygodną lekkomyślność, bo było wysoce prawdopodobne, że o wyznaniach penitenta jeszcze tego samego dnia może dowiedzieć się UB”, opisuje Michalkiewicz.

 

W swoim tekście publicysta przypomina również nieugiętą postawę kardynała Stefana Wyszyńskiego – największego „sojusznika prostych ludzi”, niejednokrotnie poniżanego przez „księży patriotów” za „forsowanie w Polsce tzw. katolicyzmu ludowego”, którego „zawodowi katolicy, za pozwoleniem bezpieki jeżdżący na ekumeniczne sympozjony, na których pili sobie nawzajem z dzióbków z rozmaitymi braćmi odłączonymi, wstydzili się".


Zdaniem byłego sędziego Trybunału Stanu obecnie jesteśmy świadkami budowy ruchu duchownych „zwerbowanych przez Wojskowe Służby Informacyjne już w tzw. wolnej Polsce, którzy nie muszą obawiać się żadnej lustracji – no a za nimi pociągną również ci, którym też podoba się życie ułatwione, którego z chrześcijańską ortodoksją pogodzić niepodobna bez potężnego dysonansu poznawczego”.

 

Publicysta wskazuje, że taki stan rzeczy jest spowodowany przede wszystkim przez „instytucje Unii Europejskiej zaangażowane w komunistyczną rewolucję” i przestrzega, że „ruch postępowych demokratów, zaangażowany w dodatku w przemianę Królestwa Niebieskiego w Socjalistyczną Republikę Niebieską, będzie szczodrze subwencjonowany, no i oczywiście – wychwalany pod niebiosa przez żydowskie lobby polityczne w Polsce, które na tym etapie kolaboruje z Niemcami”.


ZOBACZ TAKŻE: Ks. Isakowicz-Zaleski: niektórzy duchowni katoliccy służą za narzędzie w rękach lewaków 

 

Źródło: michalkiewicz.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-09-13 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SWIETY JAN PAWEL II ZA CZASOW KOMUNY WSZEDZIE GDZIE SPOWIADAL MIAL ZAINSTALOWANY PODSLUCH ! =========================================================================================== MAM "TAKIE" AWERSJE ZE W POLSCE DO SPOWIEDZI NIE POJDE NIGDY ! ==============================================================
7 miesięcy temu / margreth
 
wszystko , co teraz obserwujemy to budowa globalnego kibucu.
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Dlatego była i jest Gruba Kreska. Bo kto ruszyłby masona powiązanego z SB? W następnej kolejności wizyta seryjnego samobójcy.
ponad 2 lata temu / koy
 
Ja bym tychże patriotów poszukał także nieco wyżej niż lokalnej hierarchii. Ciekawe ilu to przebiera się po godzinach w fartuszki. Ale bramy piekielne nie przemogą Kościoła. Szkoda tylko zdezorientowanych wiernych w tych "ciekawych" czasach. ("Obyś żył w ciekawych czasach!" brzmi chińskie przekleństwo)
ponad 2 lata temu / aaa
 
Ktoś krzyknął. To ksiądz patriota ! Może to być prawda, a jednocześnie prowokacja służb żeby pogrążyć dobrego księdza. I to nie tylko w tym przypadku. Ale zawsze jest to dobry przykład.
ponad 2 lata temu / Mirrro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.