DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ktoś w komentarzach zacytował Szeremietiewa. Wszystko wygląda fajnie pod warunkiem, że Rosja jest w konflikcie z USA. Jeśli nie, to cały plan pada. USA szuka sojuszników do walki z Chinami i szybko się to nie zmieni, chyba że Chiny przestaną być mocarstwem. Na to bym jednak nie liczył. Już bardziej prawdopodobny jest konflikt zbrojny między Rosją, a Chinami. Dlaczego ? Rosja Chinom przeszkadza w budowie jedwabnego szlaku, ma ogromny potencjał surowcowy, nie jest, aż tak silna jakby się wydawało. Gdyby chińczykom udało się pokonać Rosję, to będzie rządzić światem przez długie lata.
ponad 1 rok temu / polbis
 
PiS wzmacnia osłabioną terrorem, morderstwami, grabieżą przez lata prawą liczniejszą stronę. Anty polskie lewactwo obcego pochodzenia, które dzięki sile wyższej utraciło władzę, wściekle dąży do powrotu, nawet drogą wojny domowej, pod pretekstem wolności i kłamliwej tolerancji w jedną stronę. Proste i oczywiste. Reszta to bujanie w obłokach absurdu i kamuflażu.
ponad 1 rok temu / Gerard
 
Oliver Stone w wywiadzie z Wladimirem Putinem wyciagnal od niego co on mysli o panstwach niezdolnych do prowadzenia niezaleznej polityki, Putin bardzo wyraziscie nazwal je panstwami wasalnymi. Bylismy Inflantami Moskwy, a dzis jestesmy Inflantami Waszyngtonu, a jak trzeba to i kilku innych mocarskich stolic. W Polsce polityka to nie sluzba w interesie narod lecz wladza za gaze duzo wyzsze od polskiej przecietnej, ktore nastepnie sa uzupelniane przez Jahrgeld.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslows
 
"Realizacja programu Trójmorza jest możliwa tylko przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i dzięki militarnej obecności amerykańskiej. Od tego zaczyna się droga Polski do potęgi. My Polacy zbudowaliśmy już w przeszłości wielkie mocarstwo. Rzeczpospolita Obojga Narodów to nie był jakiś fikcyjny mit. To była rzeczywista europejska potęga. Oznacza to więc, że mamy zdolność budowania mocarstwa i nie musimy się wyrzekać wielkości. Jeżeli uda nam się zrealizować Via Carpatie, Centralny Port Komunikacyjny i infrastrukturę przesyłową gazu z USA to połączymy kraje Trójmorza, które dodatkowo będą widziały amerykański militarny parasol ochronny,a nasz kraj stanie się dysponentem amerykańskiego surowca na kraje Trójmorza i Rosja nie ma nic do gadania."-Szeremietiew.
ponad 1 rok temu / rewers
 
8.Przepraszam za liczbę komentarzy,ale to z powodu nieludzkiego systemu komentowania na tej stronie.Tu nie ma pola do wyrażenia.Taki limit znaków właściwy jest dla zsieciowanych urządzeń elektroniczych,a nie dla ludzi. Amen.
ponad 1 rok temu / V
 
7."Członek Partiimusi natomiast,bez chwili wytchnienia,tryskać entuzjazmem,cały czas pałać dziką nienawiścią do wrogów i zdrajców,radować się ze zwycięstw oraz bałwochwalczo wielbić Partię za jej potęgę i mądrość.rozważania zdolne wywołać sceptycyzm lub nawet wrogość do ustroju uniemoż­liwia wpajana od najmłodszych lat dyscyplina wewnętrzna.Pierwszy i podstawowy stopień wtajemniczenia nazywa się w nowomowie zbrodnioszlaban.Oznacza to zdolność niemal odruchowego zatrzymania i zmiany toku myśli,gdy tylko przybierają potencjalnie niebezpieczny kierunek.Pod pojęciem tym zawarta jest także umiejętność niewyciągania wniosków i zamykania oczu na błędy logiczne oraz nierozumienia najprost­szych argumentów wrogich wobec angsocu,a ponadto auto­matyczne uczucie nudy i wstrętu do rozważań,które mogłyby prowadzić do nieprawomyślnych wniosków." G.Orwell,"Rok 1984".
ponad 1 rok temu / V
 
6."W przeszłości grupy rządzące poszczególnych krajów wojowały ze sobą i zwycięzca zawsze łupił pokonanego, aczkolwiek świadomość wspólnoty interesów powstrzymywała go od nadmiernego szerzenia zniszczeń. W dzisiejszych czasach grupy te nie walczą ze sobą wcale. Teraz wojnę toczy rząd przeciwko obywatelom własnego państwa, a jej celem nie są korzyści terytorialne lub zapobieżenie grabieży, lecz zachowanie panują­cego ustroju w nie zmienionej formie." G.Orwell,"Rok1984".
ponad 1 rok temu / V
 
5.Orwell aktualny:"Nawet od szeregowych członków Partii oczekuje się fachowości,pracowitości i choćby minimalnej inteligencji,ale najważniejsze jest,aby byli łatwowiernymi fanatykami i ignorantami,których najczęstsze uczucia to strach,nienawiść,uwielbienie oraz orgiastyczny tryumf.Innymi słowy,ich mentalność powinna odpowiadać potrzebom wojny.Liczy się sam fakt ciągłego stanu zagrożenia.Rozszczepienie mózgu,którego Partia wymaga od swych członków,a które łatwiej osiąga się w atmosferze wojny,stało się obecnie już niemal powszechne,a im kto wyżej stoi,tym bardziej wyraziste.Właśnie bowiem wśród członków Wewnętrznej Partii histeria wojenna i niena­wiść do wroga są najsilniejsze."G.Orwell,"Rok1984".
ponad 1 rok temu / V
 
4.Kaem,rewers: zwolennicyw szczególności fanatycywojen/agresji międzynarodowej,gdy słyszą głosy krytyczne względem militaryzmu-podnoszą zwykle argumenty,że jest to zarożenie dla obronności kraju,że krytycy i pacyfiści to obcy agenci itd.Tego typu niewyszukane metody-coraz częściej widoczne teraz.Podobną,niezawodną w każdym kraju,metodę szerzenia zaślepienia i uzyskiwania poparcia dla szaleństwa zabawy w żołnierzyki opisywał Gilbertowi w Norymberdze Goering.Justyfikacja ataku na Irak,a teraz próby wywołania konfliktu z Iranem i drażnienie niedźwiedzi są najlepszym/aktualnym dowodem istnienia mechanizmu opisywanego przez Goeringa.Więc może ostrożniej z sofizmatami sputnikostwa,bo ktoś za takie coś mógłby przypisać Ci goeringostwo.:
ponad 1 rok temu / V
 
3.Słowo'wazeliniarz'jest argumentem sputnikowym?A może tylko u zatomizowanych wywołuje metodę sofizmatyczną,polegaj.na przypisywaniu opiniom nieortodoksyjnym dla danej grupy/tłumu statusu głosu pochodz.z zewnątrz,nieważnego-np.od tzw.ruskich,trolli,sputników itd,hę?A ja je rozumiem jako potoczne nazwanie stanu rzeczy,jakim jest serwilizm nieoficjalny-termin znany w politologii.Wazeliniarz-to pogardl.słowo oznacz."osobę pochlebiającą,nadskakującą zwierzchnikowi lub komuś wyżej postawionemu w hierarchii ze strachu lub dla osiągnięcia korzyści."Defin.ta pozwal.na użyc.tego sł.jako potoczn.i deprecjonującego zamiennika terminu serwilizm nieoficjalny.Ten potocyzm wywodzący się z j.francusk.niesie znaczenie bardziej adekwatne do rzeczywist.niż wyświechtane sloganyzasłona dymna minusówo niepodległ.+,o narodzie+,o sprawiedliw.+,o obronności+,plus+itd+++.
ponad 1 rok temu / V
 
2.Jak już się przelicyt.na męstwo:to bardziej niżBW,Powstanie Warsz.było bezpośr.dowodem męstwa,w sytuacji beznadziejnej.A sojusz z sojusznikiem pokazałwTeheranie i wJałtcie,iż jego deklaracje to puste bańki,przebijane natychmiast,gdy tylko obliczy on,że na takim sojuszu może $tracić.Nie sądzisz,że organiz.na zlecenie w Polsce konferencji mających straszyćTeheran wojną,jest w świetle czynu popełn.przez ojców naszych sojuszn.na Konf.w TeheranieiwJałcie-świadomie montowaną kpiną historii z mojego kraju?Sądzę,że:najprawdop.tak nie sądzisz.:>.To i nawet Polak skurczył się teraz do roli członka Tow.WzajemnejPomocy i można go rozpoznać po rozwiniętym organie przystosowania do życia stadnego oraz po wyraźnym braku obiektywu szerokokątnego i radośnie wysokiej samoocenie?
ponad 1 rok temu / V
 
rewers:1.Mam jeszcze prawo do wyrażania swoich opinii,które nawet w sposób ostry mogą artykułować mój stosunek do działań osoby publicznej,w tym przypadku:już nie mojego prezydenta mojego kraju.Dusza Polski nie jest ręcznikiem,w który można wycierać sobie otwory gębowe z obcej lub z polskiej krwi!Ale oby było jak piszesz,że putiniarze są nie-do-sprowokowania{gest Kozakiewicza to dawna kwestia jakiegoś sportu,oderwanego od rzeczywistości spektaklu pokazowego,niskiego-zamiennika-zbiorowej-religii,show,......},i że Andrew robi to,by PL była PL,a nie na zlecenie dmie muskuły na nieswoim teryt.w akcie zyskownej dla sojuszn.prowokacji wroga na teryt.pl.Przelicytowanie się na męstwo to met.niewys.lotów,tak nisko to nawetF-35nie latają,bo błoto dostaje się im do komór silników, odkształca wirniki i zatyka dyspersory.cdn...
ponad 1 rok temu / V
 
Kniaziu!Jednak konieczny jest nieco większy niż przeciętny zasób wiedzy,żeby doczytać do końca teksty takich jak Michalkiewicz,no nie?: Niemiło jest czytać coś,co wymaga zwiększ.wydatku energetyczn.własnej sieci neuronowej-co często nawiązuje do historii,do literatury,do staropolszczyzny i co wymaga wzmożonego kojarzenia,myślenia metaforycznego,leksykalnego-słowem:pewnego niezbędnego zasobu przy dekodowaniu,a do tego:zdania wielokrotnie złożone wymagają znacznie większego niż przy esemesowaniu i twiterowaniusic!buforu pamięciowego,przechowującego treść,znaczenie i interakcje syntaktyczne,służące zrozumieniu zdań złożonych,zaś sztucznej intelig.nie można jeszcze zaimplementować,żeby dynamicznie uzupełniała tę naturalną i aby stanowiła bufor pamięciowy dla rozumienia zdań wielokr.złoż.?O to idzie,o to chodzi,czy o to biega?: Nie? To przepraszam.
ponad 1 rok temu / V
 
Do V ? Prezydent, ma prawo do swoich opinii, z którymi ja się zgadzam. Twierdzenie, że polscy żołnierze są mężni i potrafią walczyć do końca, jest prawdziwe, można je poprzeć wieloma przykładami, a Bitwa Warszawska - jednym z wielu. Czy to razi dumę Rosjan? Gest Kozakiewicza ich nie złamał, więc się tak nie martw. Równie dobrze może razić dumę Amerykanów. Zarzut wazeliniarstwa wzięty z rosyjskiego sputnika. Europa jest podzielona, my przynależymy do Zachodu. Niemcy - 36 tys żołnierzy US, GB ? 8,5 tys US, Białoruś ? tysiące rosyjskich, robiących przy granicy manewry, Obwód Kaliningradzki najeżony rakietami. U nas 4,5 tys US, a niedawno nasze wojsko mieściło się na stadionie Narodowym. Aleksandr Dugin, geostrateg Putina powiedział: ?My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie?. Tylko dzięki obecności US Army w Europie jest pokój, inaczej nowy pakt niemiecko-rosyjski i kolejna wojna światowa.
ponad 1 rok temu / rewers
 
Mając do wyboru sojusz z Rosją lub USA wybieram USA zaś redaktorzy chcą być bardzo niezależni tak bardzo,że piszą to w co sami nie wierzą.Trochę dziwi mnie red.Gadowski,który przechodzi na pozycje Michalkiewicza,starego kpiarza i szydercy przewidywalnego do bólu,już nudnego krytykanta a'la JKM.Może Panowie jakaś alternatywa zamiast malkontenctwa,może inna opcja sojuszu,może coś konstruktywnego zamiast ble ble ble ble bo tylko się ośmieszacie.
ponad 1 rok temu / Jarema
 
Nie zgadzam się z tezami tych trzech redaktorow. To jakieś zaślepienie lub realizacja obcych interesów. Jesteśmy państwem frontowym- miedzy młotem i kowadłem- sojusze z tymi byłyby wchłonieciem Polski. Czas i okazje do umocnienia się, suwerenności daje nam sojusz z NATO i USA. Nawet NATO staje się niewystarczająco wiarygodne wobec destrukcji ze strony Rosi a także Niemiec i Francji a też nikłego zaangażowania państw Europy zachodniej.
ponad 1 rok temu / Kaem
 
Hej rewers! Nie wiem, czy tak jest jak piszesz. Być może to jakaś bańka informacyjna... Mniej więcej,bo system komentarzy na tej stronie jest straszny pozostało mi tylko 500 znaków do opisania czegoś, o czym pisano książki: Kiedyś po instrukcje Łysy jeździł do Moskwy, teraz Andrew do Waszyngtonu. Andrew stawia się wyżej moralnie, prowokuje. Popisując się przez imperatorem - Trumpem - razi dumę Rosjan, mówiąc: "ja uważam, że w nas jest więcej męstwa, że jesteśmy odważniejsi i potrafimy walczyć do samego końca niezależnie od wszystkiego." Należałoby zapytać Dudę, gdzie jest to męstwo panie mężny teraz?! Od kiedy wazeliniarstwo i lokajstwo męstwem się określa? Ktoś odważny i mężny nie czyniłby gorączkowo z Polski lokaja żadnego imperium i nie byłby sługą obcych wpływów robiącym dobrą minę do złej gry, ale byłby panem w swoim kraju. Ktoś odważny i mężny nie zwoływałby pospiesznie do swego kraju dalekich najemników, ale polegałby na własnej odwadze, męstwie i wytrwa
ponad 1 rok temu / V
 
Dlaczego komentarz pro natowski, pro amerykański jest nie zamieszczany? Dlaczego popieranie wzmacniania obronności Polski jest czymś złym? Czytam komentarze, które są anty amerykańskie, przeciwne wzmacnianiu militarnemu Polski, skąd ten pacyfizm, z Rosji?
ponad 1 rok temu / rewers
 
Niedawno w publicystyce rozważano co by było gdyby w trakcie II Wojny Światowej Polska sprzymierzyła sie z Niemcami ? Sytuacja jest zgoła podobna tylko zamiast Niemców są Rosjanie. Nie dyskutujmy o krzywdach jakie Rosja nam wyrządziła, bo wyrządziła !!! Zastanówmy się co jesteśmy w stanie uratować w przypadku sojuszu z Rosją i czy jest to warte. Pomocniczą może być odpowiedx na pytanie czego chcemy bronić przed Rosją ? Marszu pederastów ? Szalejącej politycznej poprawności ? Agresji lewactwa ?
ponad 1 rok temu / leon
 
Tam gdzie pojawiają się wojska amerykańskie, tam wybucha wojna i giną niewinni ludzie. To jest reguła. PiS wypełnił zadanie likwidacji Polski.
ponad 1 rok temu / domi
 
Polska jest krajem średniej wielkości, ubogim i słabo uzbrojonym. Dlatego jedyną polską racją stanu jest przestrzegać umów międzynarodowych. PACTA SUNT SERVANDA. Także, a raczej PRZEDE WSZYSTKIM powinna przestrzegać umowy z 1997 roku w sprawie ograniczenia gromadzenia stałych, znaczących sił bojowych w krajach, które wstępowały wtedy do NATO.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@panda: Kochasz NWO, Agendę 2030, wojnę w Polsce i dobry jest dla ciebie rozbiór Polski. To właśnie napisałaś/eś.
ponad 1 rok temu / pt
 
Wszyscy w PiS są głupi, cały rząd nieświadomy zagrożeń, tylko ,,konfederaci''mają jasność.Jedyni oświeceni. Cały naród zginie, bo nie słucha ,,starszych i oświeconych''Jak to jest być jedynym mądrym wśród milionów?
ponad 1 rok temu / panda
 
nie potrzebuję wizy Nie potrzebuję tu Amerykanów Pamiętamy co warci "sojusznicy"
ponad 1 rok temu / pip
 
Tylko ludzie , którzy żyją w zakłamaniu nie widzą, że PiS próbuje odbudować zrujnowaną i wysprzedaną gospodarkę i PiS zadbało i pomogło Polakom, Rodakom biednym, rodziną wielodzietnym.Za rządów dzisiejszej opozycji dzieci chodziły głodne i wraz z rodzicami szukali w śmietnikach jedzenia.Za rządów PiS ubóstwo zostało zlikwidowane.PRAWDA W OCZY KOLE.
ponad 1 rok temu / cichy
 
Niedługo 28 VI mija 100 lat od podpisania Traktatu Wersalskiego przez Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Polska przestała być faktycznie Wolna, Niepodległa i Suwerenna w wyniku Zamachu Stanu 1926 - J. Piłsudski zbrojnie obalił wybraną w wolnych wyborach władzę, od tego czasu jest tylko gorzej a "dobra zmiana" to kontynuacja polityki Ziuka i jego "legionów" będących elitą elit. Armia gen. Hallera - 100 tyś nie mogła liczyć na uznanie ani na przywileje - emerytury wojskowe, one były tylko dla "wylansowanych legionistów" ile faktycznie ich było??? w najlepszym wypadku 25 tyś, zbieraniny. Ziuk nie miał żadnego wykształcenia wojskowego, nawet podchorążówki, a obecnie jest lansowany pod postacią "pisławek". Należy chyba uświadamiać Polaków komu i czemu służy tzw. "dobra zmiana". Dla mnie całe NATO to pomyłka a obce wojska to nic innego jak okupant - siedzi tam gdzie chce, nie ma nad nim kontroli ale jest finansowany przez ludność "tubylczą".
ponad 1 rok temu / polak mały
 
chodzi o to aby było tak jak było;kiedyś gen.Koziej/ten nazwany szogunem/jako szef BBN przy PBK zapewniał,że rakiety z Kaliningradu nie są skierowane na Polskę,tylko na kraje NATO;Rosja była więc'gwarantem"naszego bezpieczeństwa...ale to nie była"postkolonialna'postawa i byliśmy "zabezpieczeni" na wyrost/przez Pawlaka/ wyłącznie w gaz z Rosji....najlepiej przyjąc POstawę felietonisty p.Michalkiewicza;kazdy rząd jest komuś podporządkowany,kazdy sojusznik to wykorzystywacz;wszyscy robią na nas interesy,bo my nic nie POtrafimy;no i tajne słuzby POważnych państw robią co chcą a za wszystkim stoi "starszy brat";czy POzostają nam Chiny??to już lepiej wybrać rozbicie dzielnicowe-jako program Tuska czy anarchosyndykalizm'biedroniady'...cała władza w ręce"rad"...i /wg Jażdżewskiego/ po co nam Polska.....
ponad 1 rok temu / francopilot
 
Panie Gadowski. Nie mamy wyboru? Wybór był, ale PiS mocno zakorzeniony w PZPR i lożach masońskich skutecznie ten wybór zablokował. PiS pogrzebał Polskę. Niech pan nie udaje idioty którym pan nie jest. Były gotowe opcje i pomysły które zwalczaliście i gwałtownie przyspieszyliście realizację waszego Polin gdy tylko inne propozycje zostały ogłoszone. To było dla nas bardzo czytelne. Po co kłamać?
ponad 1 rok temu / po co?
 
to w koncu o co im chodzi bo gadaja tak jak IV RZESZA chce jak Schetyna Komorowwski Tusk Sikorski czyli wschodnie lobby zydoww
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Pan Gadowski powinien się zdecydować czy stoi po stronie oprawców POPiS czy po stronie Polaków. I niech nie wciska nam kitu o "trudnej sytuacji". To wiemy.
ponad 1 rok temu / samy
 
,kiedy ta nagonka się skończy,następni wichrzyciele,wejście się do pracy,a nie podjudzać
ponad 1 rok temu / edekheniek
 
Duda przepłacił za broń i gaz, ale to może być forma spłaty 447. PiS nie może płacić Żydom bezpośrednio, bo Polacy by się zorientowali. Będzie płacił właśnie tak - w zawyżonych cenach, nieruchomościach, prawach własności do polskiego mienia itd.
ponad 1 rok temu / jox
 
@Dante Kolejny obrażony pisowiec. Wy naprawdę uważacie, że jak o problemie się nie mówi to problemu nie ma? Jak pan chce przystępować do pracy u podstaw jak nie wie pan nad czym trzeba pracować? Poza tym co panu da taka praca u podstaw jak PiS czy ktokolwiek inny sprzeda Polskę i nie będzie już nad czym pracować? Żebyście chociaż faktycznie jakąś pracę wykonywali zamiast obrażać się jak ktoś ośmieli się wytknąć pisowi, że robi głupoty.
ponad 1 rok temu / Robert
 
@cichy Powiedzmy, że faktycznie PiS chce coś odbudować. W takim razie proszę podać choćby jeden przykład próby odbudowania czegokolwiek. Prawdziwą, nie propagandową. Poza tym pańskie słowa są tak głupie, że naprawdę ręce opadają. Czyli najlepiej to siedzieć cicho jak PiS szkodzi Polsce bardziej nawet niż PO, bo to szkodzi PiS-owi?
ponad 1 rok temu / Robert
 
...mać...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Jednak przyszły Polin coraz bliżej i z czegoś trzeba będzie go sfinansować.
ponad 1 rok temu / Johnny
 
Polska jest nieprzerwanie od 1939 roku pod okupacją internacjonalistycznych Żydów. Najwyższy czas zerwać kajdany niewoli!
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
Dlaczego Trump nie odwdzięczył się uniżonym uśmiechem ???
ponad 1 rok temu / LO
 
@cichy: Poważny amerykański think-thank RAND informuje nas, że tym zagraniem Duda-PiS zafundowali nam wysoce prawdopodobną wojnę domową. Naprawdę, 500+ to nie wszystko. Kto nie rozumie co się naprawdę dzieje, nie powinien popierać zdrady.
ponad 1 rok temu / tony
 
Takimi spostrzeżeniami to ja też mogę się podzielić i ponarzekać - i co z tego?? Praca u podstaw jak za czasów Judymow bo elity to Hitler i Stalin skutecznie wyciął a takimi mądrościami, Panie Michalkiewicz to piekło jest wybrukowane....
ponad 1 rok temu / Dante
 
I jeszcze robią paszkwilanckie filmy o Polskich Lotnikach
ponad 1 rok temu / do Jurek
 
Szkoda, że nie dorośli do suwerennej polityki. Jak np. Turcja, która jest w NATO, a USA płacą "z góry" za udostępnienie lotnisk. Szkoda, że nie spytali V. Orbana jak zacząć, abyśmy dobrze skończyli a nie jak w 1939 i 1945, pomimo udziału Polski Sił Zbrojnych w Bitwie o Anglię, w wyzwalaniu krajów Zachodu.
ponad 1 rok temu / Jurek
 
@Rys Pan ala wilk to troll piszący na wielu portalach. Wytworzyła się w narodzie taka tradycja, żeby Pana alę wilka ignorować.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Panowie zapomnieli, że po 1989r zniszczono Polską armie, zniszczono gospodarkę prawie całkowicie np stocznie,powstało dwu milionowe bezrobocie, nastąpił głód , nędzą i ubóstwo. Polacy jak Afrykańczycy opuszczali swoją Ojczyznę za chlebem. Obecnie PiS próbuje odbudować zrujnowany nasz wspólny dom Ojczyznę ale ze wszystkich stron jest atak i destrukcja. Trzeba przynajmniej tyle lat poświęcić na odbudowę ile lat dokonywano zniszczeń , kradzieży,zdrady.Jak Polacy sami sobie nie pomogą, to nikt nam nie pomoże.Ciągła krytyka PiS bez względu na to co uczyni,stawia tych panów po stronie totalnej opozycji
ponad 1 rok temu / cichy
 
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
a "ala wilk" czyją jest kolonią bo brzmi jak kolonią pisu
ponad 1 rok temu / Gość
 
Pan Gadowski zapomniał na końcu dodać, że i tak popiera PIS i, że jest najlepszą partią na świecie i będzie na nią głosować do końca świata.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Dlaczego Witold Gadowski, mimo głoszonej przez siebie słusznej i logicznej krytyki PiS, świadomie wprowadzał słuchaczy w błąd i nakazywał swoim wielbicielom głosowanie na PiS-zdrajców? Niech odpowie. Równie fałszywie, a mimo to kategorycznie, zabraniał oddawania głosu na Konfederację. Czyim agentem jest pan Gadowski? Żydowskim? Zaangażował się w obronę Polaków przed islamem tylko w interesie żydowskim przyszłej Polin??
ponad 1 rok temu / ?
 
A po co w ogóle być czyjąś kolonią?
ponad 1 rok temu / Cava
 
biznes z nimi zawsze jednakowy: my kupujemy oni nam sprzedają,nawet dla pozoru nic od nas nie kupią
ponad 1 rok temu / darek
 
P Trump popiera dewiacje, sojusz skazany na porażkę!
ponad 1 rok temu / Adrian
 
Dobre to są Mcdonaldy :
ponad 1 rok temu / z us
 
@ala wilk Skąd "ala wilk" wie co mówią Niemcy. Francja już dawno powiedziała jankesom: go home. A Ameryka Łacińska ma ich serdecznie dość.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Pan Prezydent Duda narzekał na Rosję, że była zaborcą, okupantem itd. Czy nie szkoda ,że nie zna dr Duda prawdziwej historii rewolucji sowieckiej i twórców tej rewolucji?
ponad 1 rok temu / Nast
 
Niemcy od 70 lat są kolonią USA i nie narzekają. Czeczenia jest kolonią Rosji.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.