DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Michał Wałach: kiedy list ambasadorów w sprawie prześladowania chrześcijan?

Michał Wałach: kiedy list ambasadorów w sprawie prześladowania chrześcijan?
Fot.Zuma Press/Forum

O cierpieniu najbardziej prześladowanej grupy na świecie mówią coroczne raporty zarówno katolickiego papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, protestanckiego Open Doors jak i amerykańskiego Departament Stanu. Tymczasem grupa kilkudziesięciu ambasadorów postanowiła zabrać głos w sprawie… zupełnie innej społeczności, której „prześladowanie” w Polsce polega przede wszystkim na braku przywilejów.

 

Wyśmiewani, krytykowani, uznawani za hamulec społecznego postępu. W innych częściach świata muszą uciekać z własnych domów, opuszczać rodzinne strony, czasami nawet ojczyste kraje zamieszkałe przez wspólnotę od setek lat. Ich dobytek kradną osoby przepełnione nienawiścią lub podli cwaniacy żerujący na trudnej sytuacji ofiar. Świątynie trawi ogień, a niesprawiedliwe sądy wymierzają kary za rzekome „bluźnierstwa” wobec bożków fałszywych religii lub ideologii kultu jednostki. Są mordowani – czy to przez bandytów motywowanych fanatyzmem własnej wiary i chęcią zysków materialnych lub zorganizowane oddziały fundamentalistycznych bojówkarzy, czy też przez państwo, które zadaje śmiertelny cios w majestacie „prawa”. Jakby tego było mało, niekiedy napastnicy przed śmiercią sprawiają krzywdę także godności kobiet, inni zaś w geście „łaski” pozwalają im żyć jako niewolnice seksualne. To nie przeszłość, tak wygląda sytuacja ponad 300 milionów wyznawców Chrystusa Pana dziś, w roku 2020.

 

Jak na tym tle wygląda sytuacja homoseksualistów w Polsce? Nie muszą uciekać przed prześladowaniami, nikt nie podpala ich mieszkań, nie mają problemu ze znalezieniem pracy, nie grozi im śmierć czy głód. Przeciwnie – są grupą hołubioną przez liberalne elity głównego nurtu polityki i mediów, są pozytywnymi bohaterami wielu filmów i seriali, pełnią funkcje we władzach rozmaitego szczebla, traktuje się ich jako autorytety, zaprasza do dyskusji, a w życiu zawodowym niejednokrotnie robią błyskotliwe kariery oraz egzystują na wysokim poziomie materialnym, zaś ich symbol – „tęcza” – widnieje na licznych budynkach prywatnych i publicznych. To jest prześladowanie? To jest krzywda?

 

Najwyraźniej – zdaniem grupy ambasadorów w RP – społeczności homoseksualnej w Polsce żyje się gorzej niż chrześcijanom w krajach islamskich i komunistycznych, to bo właśnie za nimi ujęło się, naginając przy tym prawo międzynarodowe, kilkudziesięciu dyplomatów. Cóż… widać brak możliwości zarejestrowania swojego grzesznego układu w urzędzie to sytuacja o wiele gorsza niż możliwość śmierci z powodu wyznawanej wiary.

 

Ktoś jednak powie, że ambasadorowie w Rzeczypospolitej zajmują się Polską, a nie całym światem. Zgoda. Dlaczego więc nie zdecydowali się naruszyć prawa międzynarodowego w obronie nienarodzonych dzieci? Powołali się przecież na Powszechną Deklarację Praw Człowieka pisząc o obronie przed przemocą i dyskryminacją. A czyż zamordowanie niewinnego dziecka nie stanowi przemocy i dyskryminacji? A czy zwrotu o „zapewnieniu równych szans” nie można odnieść do tych, którym odmówiono równej szansy na narodzenie? Zdecydowanie można. Tak jak można też wiele poprawić w sytuacji chrześcijan w naszym kraju. Wszak i tu, nad Wisłą, wyznawcy Chrystusa wielokrotnie byli i są szykanowani, wyśmiewani i atakowani. Mowa zarówno o bezgranicznym morzu nienawiści wylewanym wobec kapłanów i świeckich katolików w internecie, jak i o ohydnych profanacjach dokonywanych podczas parad środowiska LGBT oraz o motywowanych antyklerykalizmem fizycznych napaściach na księży i świętokradztwach.

 

W tych sprawach ambasadorzy postanowili jednak milczeć, co dobitnie pokazuje, z jakiego formatu ludźmi mamy do czynienia.

 

 

Michał Wałach

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-29 12:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy którykolwiek z wymienionych ambasad jest chrześcijaninem? Czy ma swoje od dziada, pradziada jedno nazwisko czy po kazdej przeprowadzce ma inne???
25 dni temu / Eukali
 
spokojnie za chwilę muzułmanie narzucą laickiej Europie Zachodniej swoje standarty Nikt nie zabierze głosu bo karą będzie publiczna chłosta Zatęsknią Ambasadorowie i będą wspominać katolicką Polskę
26 dni temu / taki tam
 
przecież wiadomo jaki będzie kontratak -historia
26 dni temu / do AndrzejBR
 
Po prostu, przy każdej takiej okazji, podać listę mordowanych Chrześcijan i zapytać kiedy zareagują, a kiedy to zrobią, wtedy zaprosić do rozmów o współmierności prześladowań zboczeńców, wobec mordowania bezbronnych uczciwych i będących bez jakiejkolwiek, najmniejszej nawet, winy - Chrześcijan! Tu nie ma miejsca na dyplomację, tu powinna iść w ruch machina Prawno Sądowa, aż po sam ONZ z ADL na czele! Albo musi wreszcie pójść do Nieba wielka Modlitwa wołające o Pomstę do Samego Boga!!!
26 dni temu / AndrzejBR
 
Proszę sobie znaleźć stronę raymond ibrahim. Tam jest zawsze raport Gd ue co i kiedy. Włos się jeży na glowie
27 dni temu / Ahmedabad
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.