Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Michał Lorenc o Polonia Semper Fidelis: popieram, bo małżeństwo jest nierozerwalne


Michał Lorenc złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany kompozytor wyjaśnił, dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

„Dołączam do grona ludzi, którzy popierają petycję do Episkopatu Polski, w sprawie udzielania sakramentu rozwiedzionym. Może wzmagam tym swoim kanapowym chrześcijaństwem chaos informacyjny, który panuje powszechnie, ale muszę powiedzieć taką drobną rzecz… Kiedy miałem 10 lat, w 1965 roku, byłem w Szkole Podstawowej nr 211 na Nowym Świecie jedynym chłopcem z rozwiedzionego małżeństwa i byłem osobą specjalnej uwagi nauczycieli, dlatego, że była to nadzwyczajna sytuacja, że dziecko jest ze związku rozwiedzionego.

 

Po pięćdziesięciu latach w szkole trudno znaleźć dziecko, które nie byłoby z rozwiedzionego małżeństwa i jakiekolwiek wątpliwości, które mogą rodzić nie do końca określone słowa adhortacji papieża Franciszka na ten temat, powinny być rozstrzygane wyłącznie dla dobra dzieci, a dobrem dzieci jest jedność małżeńska i sakramentalny związek. Ten związek jest niezniszczalny i niezbywalny. On się nie może rozpaść. Mówię to z głębokim przekonaniem i pewnym zaskoczeniem, że są tu jakiekolwiek wątpliwości wyciągane przez kogokolwiek i wydaje mi się, że Episkopat powinien radykalnie zająć w tej sprawie stanowisko.

 

Zachęcam wszystkich Państwa do wejścia na stronę internetową PoloniaSemperFidelis.pl i podpisania petycji w sprawie nierozerwalności małżeństwa”.

 

 

Michał Lorenc

 

 

Fot.Radoslaw NAWROCKI/FORUM

 

 


DATA: 2018-02-03 09:04:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Co za piekne swiadectwo milosci do Boga i czlowieka ukazane nam przez znanego kompozytora Michala Lorenca. Panie Michale goraco dziekuje za to wspomnienie ze szkoly i za pokazanie nam prawdy o naszym narodzie, o naszej trudnej wspolczesnej sytuacji w ojczyznie i Kosciole katolickim. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Bóg zapłać! Jak widać w ciągu jednego pokolenia świat może stanąć do góry nogami...dobrze, że są ludzie, którym zależy na Prawdzie.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.