4 października 2016

Kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną są narażone na wystąpienie depresji klinicznej, która wymaga stosowania antydepresantów – donoszą duńscy uczeni.

 

Naukowcy, którzy przeanalizowali historie choroby ponad miliona duńskich kobiet w latach 1995-2013 stwierdzili, że niektóre formy antykoncepcji hormonalnej przyczyniły się do dwukrotnego zwiększenia liczby kobiet cierpiących na depresję i trzykrotnie zwiększyły prawdopodobieństwo stosowania leków przeciwdepresyjnych u nastolatek z powodu zdiagnozowania depresji klinicznej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Musimy zdać sobie sprawę, że oprócz wszystkich korzyści, które dają hormony, istnieją także skutki uboczne ich stosowania. I ryzyko wystąpienia depresji jest jednym z nich – stwierdził współautor badań prof. Øjvind Lidegaard, ginekolog-położnik na Uniwersytecie w Kopenhadze.

 

Nastolatki, które przyjmowały pigułki z progestagenami, są dwa razy bardziej narażone na depresję kliniczną niż młode kobiety, które nie stosowały żadnej formy antykoncepcji. Nastolatki w wieku od 15 do 19 lat były szczególnie podatne na wystąpienie depresji klinicznej – wynika z badania opublikowanego 28 września w „Jama Psychiatry”.

 

Kobiety, które używały antykoncepcji hormonalnej w postaci innej niż pigułki, np. plastra, były trzykrotnie bardziej narażone na depresję i konieczność stosowania leków przeciwdepresyjnych.

 

Plastry i wkładki hormonalne uważane są za najbardziej niebezpieczne środki, które w przypadku nastolatek zwiększają ryzyko wystąpienia depresji klinicznej o 310 proc. IUD zwiększa ryzyko rozpoznania depresji o 320 proc.

 

Naukowcy odkryli, że radykalne pogorszenie nastroju, wymagające stosowania antydepresantów u młodych kobiet, występuje po sześciu miesiącach przyjmowania środków antykoncepcyjnych.

 

To jest po prostu jeszcze jedno badanie, potwierdzające negatywne skutki stosowania przez zdrowe, płodne kobiety, środków medycznych, które powodują, że są one chore – komentował dr Joseph Meaney, dyrektor ds. ekspansji Human Life International.

 

Depresja dołącza do wachlarza innych zagrożeń zdrowotnych doświadczanych przez kobiety, które używają sztucznej antykoncepcji. W 2005 roku Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła pigułki zawierające estrogen i progestagen do środków zwiększających ryzyko wystąpienia raka piersi, macicy i raka wątroby, jak również jaskry i zagrażających życiu zakrzepów.

 

W rzeczywistości pełna lista wszystkich udokumentowanych skutków ubocznych hormonalnej antykoncepcji jest tak długa, że zajęłoby całą stronę przednią i tylną bardzo małym drukiem, żeby je wszystkie wymienić. Niektórzy producenci są na tyle uczciwi, że to robią, by ograniczyć swoją odpowiedzialność w przypadku, gdy kobieta dozna zawału lub zakrzepu twierdzi dr Meaney.

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 295 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram