DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Michaił Gorbaczow wzywa USA i Rosję do rozbrojenia. Ostrzega przed wojną

Michaił Gorbaczow wzywa USA i Rosję do rozbrojenia. Ostrzega przed wojną
fot. Ania Freindorf/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

„Agresywne rozmowy polityków i dowódców wojskowych na całym świecie – podsycane przez media i wojownicze komentarze” według byłego sowieckiego przywódcy Michaiła Gorbaczowa wskazują, „jakby świat przygotowywał się do wojny”.

 

„Zagrożenie jądrowe znów wydaje się realne” – napisał Gorbaczow w czwartkowym wydaniu  magazynu „Time.” „Stosunki między wielkimi mocarstwami od kilku lat pogarszają się Zwolennicy zbrojeń zacierają ręce” – czytamy.

 

„Musimy wyrwać się z tej sytuacji. Musimy wznowić dialog polityczny mający na celu podejmowanie wspólnych decyzji i wspólnych działań” – podkreślił Gorbaczow, który opowiada się za dalszą redukcją arsenału broni jądrowej na świecie.

 

„W listopadzie 1985 roku, podczas pierwszego szczytu w Genewie – wspomina sowiecki lider - przywódcy Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych oświadczyli: wojna atomowa nie może być wygrana i nigdy nie należy walczyć. Nasze dwa narody nie szukały już przewagi militarnej. Oświadczenie to spotkało się z westchnieniem ulgi na całym świecie”.

 

Gorbaczowa zaniepokoiły zapowiedzi amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który planuje odbudować i wzmocnić arsenał broni jądrowej USA. Jednocześnie Trump zaoferował Kremlowi zniesienie sankcji, jeśli ta ograniczy zbrojenia nuklearne. Gorbaczow wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina i amerykańskiego przywódcę do wszczęcia rozmów rozbrojeniowych. Oba kraje posiadają łącznie 90 procent arsenału nuklearnego na świecie i w związku z tym – jak pisze Gorbaczow – „ponoszą szczególną odpowiedzialność”.

 

„Istnieje pogląd – czytamy – że dialog powinien skupiać się na walce z terroryzmem. To jest rzeczywiście ważne i pilne zadanie. Ale jako rdzeń normalnych relacji i ostatecznego partnerstwa, to nie wystarczy” - zaznaczył. „Należy skupić się ponownie na zapobieganiu wojnie, rezygnacji z wyścigu zbrojeń i redukcji arsenału broni” – napisał sowiecki lider. Dodał, że ograniczeniu winny ulec systemy obrony przeciwrakietowej.

 

„W dzisiejszym świecie wojna musi być zakazana, ponieważ żaden z globalnych problemów, przed którymi stoimy nie może być rozwiązany poprzez wojnę. Ani ubóstwo, ani zagrożenie dla środowiska, migracja i wzrost liczby ludności na świecie czy niedobór surowców” – wymieniał radziecki przywódca, który obecnie jest bardzo zaangażowany w propagowanie agendy „zrównoważonego rozwoju”.

 

Źródło: newsmax.com

AS


DATA: 2017-01-27 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozaniec za nasze rodziny i pokoj na swiecie, inaczej chyba nie da sie ocalic...
ponad 1 rok temu / huberto
 
Proponuje zaczac codziennie rozaniec o pokoj na swiecie i nawrocenie nas wszystkich, bo coraz bardziej czuje naglace wolanie III tajemnicy fatimskiej. Ja juz codziennie sie modle
ponad 1 rok temu / Gosc
 
Michail Gorbaczow powiedzial szokujaca prawde, ze III wojny swiatowej, nuklearnej nikt nie bedzie w stanie wygrac, bo po prostu wszyscy przegramy. To nie jest apel o polityke pacyfizmu, ale to jest wolanie o polityke rozsadku! Bysmy sie czasem wzajemnie wszyscy nie pozjadali!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.