Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Michael Voris o „protestanckim Jezusie”. ZOBACZ VIDEO


Odtwórz w YouTube
 

Protestancki Jezus nie jest obecny w Eucharystii. Nie ustanowił On formalnego widzialnego Kościoła ani żadnych sakramentów. Nie ma zdania na temat aborcji, rozwodów, „małżeństw” jednopłciowych czy też „kobiet-księży”. Skąd w związku z tym stwierdzenie, że katolicy i protestanci czczą tego samego Jezusa?

 

Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie w obliczu 500. rocznicy reformacji.


DATA: 2017-04-06 10:13:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"Protestancki Jezus" to Martin Luter .
ponad 3 lata temu / 5oo lat lucyfera na Ziemi !
 
W czasach gdy już Jan Paweł II pokazał że nawet z buddystami można wejść w dialog, niemożliwe jest cofnięcie Kościoła do średniowiecza, ponieważ nie może on pozwolić sobie na utratę większości wiernych. Obecny Papież na szczęście zdaje sobie sprawę że Kościół w dobie rozwoju nauki nie może sprawować kontroli nad wyjaśnianiem zjawisk przyrody i musi dostosowywać swoje dogmaty do rozwijającej sie cywilizacji. Chwała Bogu że takich przedsoborowych ortodoksow jak pan z filmu jest mniejszość. Mimo to wstyd mi za nich.
ponad 3 lata temu / Zapituke
 
Wiele złej woli i intelektualnego braku zdyscyplinowania. A może to mała wiedza?
ponad 3 lata temu / Przechodzień
 
~ irrec~ twoje pojecie Jezusa jest prymitywne i niezgodne z Dekalogiem. Poprostu niema dwóch jezusow,czyli dwóch Synów Bożych,będących dwoma różnymi Słowami Bożymi, jednym dla katolików,a drugim dla protestantów. Zreszta nazwa odstępców od Apostolskiego Kościoła,wskazuje na oprotestowanie przez nich Jedności Boga w Trzech Osobach:Jednego Ojca,Jednego Syna przynoszącego na Ziemie Słowo Boże i Jednego Ducha Świętego,który łączy i napełnia Mądrością i Miłością,Trojce Świętą.
ponad 3 lata temu / stan
 
80% tego co mówi ten człowiek o protestantyźmie to są niczym nie poparte twierdzenia, które zostały wymyślone dla poparcia z góry przyjętej tezy, generalnie to co mówił ten człowiek jest głęboko nieuczciwe. chyba, że to nie manipulacja tylko takie są jego wyobrażenia o protestantyźmie wynikające z nieznajomości tematu.
ponad 3 lata temu / Jagódka
 
Takich głosów więcej! Cała prawda o protestantyźmie, że to jest fałsz, pięknie ubrany, coś tam, coś tam, że bliżej Jezusa, ale jeśli się przyjrzy temu bliżej to widać ze to kościół z tylko tego świata.
ponad 3 lata temu / Jan
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.