DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nigdy nie wystarczała pobożność. Dlatego Eliasz kapłanów Baala "wytracił" nad potokiem. 450 chłopa! Hurtowo!
5 miesięcy temu / Jot
 
Katoliku, zacznij myśleć po katolicku, nie kategoriami telewizyjnej sensacyjnej iluzji rozpylanej przez fałszywych nauczycieli z ekranu, wskazujących na samych siebie jako na mędrców. Formułują oni "cudowne" recepty na uzdrowienie Kościoła, z którymi chętnie Cię bliżej zapoznają gdy zaczniesz łożyć na ich utrzymanie. Słyszeliście Państwo o fałszywym charyzmatyku M. Zielińskim? Czy uważacie, że diabeł jest tak mało sprytny żeby różnych Zielińskich nie wzbudzić wśród katolików powracających do prawdziwej nauki Kościoła? Jest jeszcze sprytniejszy! Wielu się nabrało na czarującego "świeckiego apostoła" Vorisa, który w USA dopuścił się kontrowersji i przekłamań np. szydził z biskupów. "Magisterium Vorisa" - tak w USA tradycyjni katolicy określają nauczanie tego "byłego" homoseksualisty, który przyjął wielkie sumy od Opus Dei aby stworzyć CMTV Kościół Walczący to nazwa własna Kościoła!, gromadząc przez lata wokół siebie grono zauroczonych wyznawców. Nie nabierz się, k
5 miesięcy temu / Murem
 
Powiedział TO CZEGO INNI BOJĄ SIĘ MÓWIĆ nawet w ....
5 miesięcy temu / iskierka
 
Mój ulubiony M.Voris ma rację. Trzeba zwracać uwagę naszym pasterzom i my mamy do tego prawo wg kościelnych przepisów.
5 miesięcy temu / Anaja
 
Istotą problemu jest to, iż był Sobór Watykański, na którym arcybiskupi zgodzili się na dialogowanie z innowiercami, heretykami zamiast nawracać, głosić Chrystusa w porę i nie w porę! Jako dowód: pozdrowienie "szczęść Boże", zamiast odwiecznego "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". W rezultacie kapłani nie są przygotowywani do prowadzenia nas do zbawienia, jako obowiązek stanu kapłańskiego, a mają zadane nam towarzyszyć. Natomiast mężczyźni nie są formowani na obrońców Wiary, a raczej zdobywania świata dla Chrystusa. +++ Nie załamujmy rąk, ale działajmy rozpoczynając od Różańca św. i ?Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko - Matko i Królowo nasza-??
5 miesięcy temu / Jurek
 
Ten czlowiek ma racje. Mozna poznac falszywych ksiezy I biskupow I z nimi musimy walczyc. Z nimi trzeba miec dialog. Jezeli ktos naprawde zna swoja wiare I ma wiare to potrafi odroznic co oni robia zle. Niektorzy katolicy znaja swoja wiare lepiej od niektorych ksiezy I biskupow w dzisiejszych czasach. To jest przykre. Przez ostatnie 50 lat wierni a moze nie bardzo wierni nie przejmuja sie katolicyzmem I kosciolem. Rodzice pozwalaja swoim dzieciom zyc na kocia lape. Rodzice nie chrzcza swoich dzieci. Nie rozmawiaja z dziecmi o Panu Bogu. Wielu jest takich katolikow ktorzy chodza do kosciola z przyzwyczajenia albo dla parady ubioru lub fryzury. Starsi boja sie mlodych, bo nie nauczyli swoje dzieci jak szanowac rodzicow I dziadkow. Voris mowi ze niedlugo to wszystko co zaniedbali obruci sie przeciwko nim. Musimy zaczac od samych siebie I byc czujnymi I poprawiac zlo. Nie byc milutkimi tylko walczyc o prawde.
5 miesięcy temu / Boguslaw
 
Krytyka została wygłoszona. Ale co dalej robić? Tego już autor nie powie. Czyli co? Uczyć biskupów? Jajko mądrzejsze od kury? Ale to biskupi są od nauczania, a wierni od bycia uczniami biskupów i księży? Wchodzić w buty księdza? Biskupi, księżą są po różnego rodzaju teologiach, a zwykły Kowalski jest z teologii cienki.
5 miesięcy temu / trooper
 
Muszę jednak powiedzieć, że są to PUSTE słowa. Tylko biskupi mają władzę, a wierni mogą się tylko modlić.
5 miesięcy temu / Ryś
 
@klik: "Jeżeli zawsze zadaniem Kościoła było szukać chwały Bożej i starać się o zbawienie ludzi, a tym samem głosić prawdę i usuwać wszelkie błędy z serc, to tym więcej jest to zadaniem jego w naszych czasach, kiedy fałszywe i błędne zdania wszelkiego rodzaju tak szerokie znalazły rozprzestrzenienie. Obrona wiary jest bez wątpienia w pierwszym rzędzie sprawą tych, których Bóg uczynił zwierzchnikami swego Kościoła, atoli ?każdy chrześcijanin jest zobowiązany wyznawać wiarę, innych w niej pouczać, lub wzmacniać i odpierać napaści niewiernych?. Przed nieprzyjacielem ustępować albo zamilknąć, kiedy przeciwko prawdzie na ogół powstaje krzyk tak głośny, jest tchórzostwem, albo sprawą tych, którzy o prawdzie wątpią. Ale cokolwiek stać się może, jest to zniewagą i obrazą Boga, zgubnym dla zbawienia duszy jednostek i ogółu, przynoszącym jedynie korzyść nieprzyjaciołom wiary, których odwagę i zuchwałość przez takie zachowanie się umacnia i pomnaża". - Leon XIII
5 miesięcy temu / M.
 
stawianie wszystkiego na głowie ,jedyną walką chrześcijanina jest przykład ,życia według przykazań ,chyba że rację maja ci którzy mówią ze katolicyzm to już inna religia
5 miesięcy temu / klik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.